Provedu!

O samotném atentátu na zastupujícího říšského protektora a šéfa RSHA Reinharda Heydricha již bylo napsáno snad vše, co napsáno být mohlo. Událostem, době a osudům, které samotné akci předcházely, se však již tolik lidí nevěnovalo. Kniha Provedu! přináší románové zpracování skutečných událostí, motivů a celkové nálady doby konce třicátých a čtyřicátých let, které vyvrcholily operací Anthropoid a atentátem na říšského protektora Heydricha. Příběh je založen na skutečných událostech. Autor nastudoval archivní prameny a získal přístup k velkému množství faktů, na jejichž základě zrekonstruoval několik dějových linií, jež mají vysvětlit zásadní milníky v novodobých dějinách našeho národa, které se v několika místech protínají a vrcholí smrtí Reinharda Heydricha....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/313123/provedu-KYq-313123.jpg 3.521
Válečné, Literatura česká
Vydáno:, Grada

kalinka99

Líbilo se mi, že to bylo proloženo zápisky důležitými osobnostmi za války. Za mě spíš, že si na tuhle knihu za pár měsíců ani nevzpomenu. Snad jen to, že jsem se přiblížila době za protektorátu.

Hakuka00
30.04.2017

Ta kniha je trochu jako kronika. Spíš než příběh nám chce ukázat dobu. Ale já nevím, nějak mi přišlo, že z té slepené koláže chvílemi vytéká lepidlo. A že si ji autor hrozně chtěl napsat a splnit si tak pár mokrých snů. V mnoha ohledech.

hellena1523
09.02.2017

Opět jsem mile překvapena českým autorem. Po knize jsem sáhla, protože mě zaujala anotace, a jsem moc ráda, že jsem se do ní pustila. Toto období a skutečné osoby, které v příběhu vystupují, jsou pro mne velmi atraktivní, tudíž jsem neměla šanci se při čtení nudit. Autor navíc píše poměrně čtivě. Některé části působily trochu kostrbatě, ale většinou jsem byla spokojená.
Znovu se ke knize určitě nevrátím a že bych na ní pěla ódy a byla uchvácena, to říct nemohu, ale označila bych ji jako lepší průměrný román na motivy skutečných událostí.

ondrej.b
02.01.2017

Skvěle napsaný román a zajímavé období v něm zpracované. Moc se mi to líbilo a určitě se ke knize vrátím.

Horalka5
11.11.2016

Krásně napsaný čtivý román, který pojednává o tom, co se událo před atentátem na Heydricha. Děj je prolnutý zápisky z deníků "hlavních postav", které mi jednak celkem osvěžily paměť, ale také se mi vše spojilo s mými získanými znalostmi na toto téma :)