Horalka5 Horalka5 komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Za mě dobrý, kniha obsahovala napětí, zajímavé téma s ještě zajímavějším vyústěním a líbily se mi i dvě časové linie, díky kterým měl čtenář pocit, že do sebe vše krásně zapadá.

01.11.2017 5 z 5

Použité duše Použité duše Christopher Moore

Po dlouhé době zase skvělá kniha, kterou jsem četla jedním dechem a neustále se u ní smála. Extrémně dobře čtivá a doporučuji! Myslím si, že pan Moore bude mít čestné místo v mé knihovně

30.10.2017 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Kniha se mi líbila mnohem více než film. Mělo to atmosféru, spád a skvělé vyvrcholení!

23.10.2017 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Kniha, od které se nemůžete odtrhnout

13.10.2017 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Zdlouhavé plkání adolescenta, který neví co se sebou

13.10.2017 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Krásně napsaná kniha. Celou dobu jsem tak soucítila s hlavním hrdinou, až se mi místy chtělo opravdu plakat...

03.10.2017 5 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Za mě výborně napsaný thriller - neuvěřitelně čtivé a napínavé se zajímavým koncem

02.10.2017 5 z 5

Naháč Naháč David Sedaris

První půlka byla skvělá - neustále jsem se smála, ale ten zvláštní přechod do druhé smutné poloviny...

02.10.2017 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

To je tak krásná kniha. Opět se mi potvrdilo, proč mám ráda Gaimana!

07.09.2017 5 z 5

Něco si vymysli Něco si vymysli Chuck Palahniuk

Klasický Palahniuk - soubor bizáru a tragikomických situací. Na druhou stranu, místy mi to přišlo jako drobná vykrádačka předchozích titulů

30.08.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

U knihy jsem cítila lehké rozčarování. Na jednu stranu námět celkem zajímavý, ale celý dej byl již na začátku celkem předvídatelný a u vyvrcholení knihy jsem nepocítila žádné překvapení. Za mě bohužel jen 3 hvězdy.

08.08.2017 3 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Jako rozená optimistka a jako někdo, kdo věří na karmu, jsem z knihy byla opravdu nadšená. ano, je to letní čtení a hrozný líbrzbríf. Na druhou stranu je v knize přesně to, co lidem v každodenním shonu chybí - láska, optimismus, odvaha, romance, chvilkové eskapády hrdinů a jak to tak bývá happy end. Za mě 5 hvězdiček.

02.08.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Mně se to líbilo. Dobře napsaná detektivka i když to místy bylo lehce předvídatelné a s koncem si mohla spisovatelka více pohrát, ale atmosférou mě kniha poměrně rychle vtáhla do děje.

28.07.2017 4 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Předem bych moc chtěla poprosit, aby lidé nepsali do komentářů spoilery. Chtěla jsem se totiž jen podívat, co na knihu říkají ostatní a už jsem věděla, jak kniha skončí :/

Ale zpět ke knize, pro mě byla kniha stejně skvělá jako všechny ostatní, které jsem od autorky doposud četla. Napínavý příběh s napjatou atmosférou ve dvou časových liniích ze dvou různých pohledů. Doporučuji

24.07.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Četla jsem kvůli doporučení a díky zápůjčce od kolegyně. Dvě postpubertální holky si píší maily o ničem. Ok, že si na to založili blog, ale vydat to i knižně a myslet si, že to bude mít úspěch? Smutné

17.07.2017 odpad!

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Strašně krásně napsaná kniha, která mě hned vtáhla do děje a nepustila, dokud jsem ji nedočetla. Autorka byla dle mého názoru inspirována románem 1984 od Orwella, ale to vůbec nevadí i tak je kniha plná informací k zamyšlení. Těším se na další díl.

22.06.2017 5 z 5

Případ nevěrné Kláry Případ nevěrné Kláry Michal Viewegh

Dobrá oddechovka na cestování mezi prací a domovem :)

22.06.2017 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Pěkné počtení, ale pro mě trochu předvídatelné :) Jinak ale byla kniha napsaná velice dobře :)

22.06.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Konečně návrat k Joonovi a Saze :) Přiznám se, že po přečtení Playground jsem váhala, jestli si novou knihu koupit, ale nakonec vůbec nelituji. Opět dobře napsáno - napínavý příběh, kde si opravdu počkáte na rozuzlení. Jediné, co mi vadí, je ten otevřený konec, kdy budu celou věčnost čekat, než vyjde další díl :))))

15.03.2017 5 z 5

Ishmael - Dobrodružství mysli a ducha Ishmael - Dobrodružství mysli a ducha Daniel Quinn

Kniha, která změnila mé myšlení :)

17.01.2017 5 z 5