Horalka5 Horalka5 komentáře u knih

Zadáno pro Blížence Zadáno pro Blížence Lenka Lanczová

Mně se kniha opravdu líbila, ostatně jako většina knih od Lanczové, bohužel jsem v té době také nevěděla, že tohle je zakončení 3dílné série :))

01.12.2015 4 z 5

Dva kroky od ráje Dva kroky od ráje Lenka Lanczová

Tento román ukazuje, jak naivní může být zamilovaný puberťák a během čtení mě celkem děsilo, jak je to reálně napsané - vždyť se to přeci může stát každému.

První láska První láska Jacqueline Wilson

Na knihách Jacqueline jsem vyrostla. V té době jsem od ní přečetla úplně vše, co zde vyšlo a ráda na ni vzpomínám i teď, protože to byl takový můj průvodce pubertou. Co se týče této knihy, přišla mi nejlepší z celé této série, tím ale rozhodně neshazuji zbylé díly.. :)

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Naprosto dokonalá kniha! Jak bylo níže uvedeno, místy mi to připomínalo Stopařova průvodce galaxií a také nedokážu vysvětlit proč. Hlavní je, že knihu jsem přečetla jedním dechem, je velice vtipná, geniálně napsaná :))

01.12.2015 5 z 5

Četla jsem v pubertě a v té době mě to celkem pobavilo a dlouhá léta si ji nechávala v knihovně. Bohužel, když jsem to zkoušela nedávno číst znovu, už mi to tak vtipné nepřišlo. Knihu jsem odložila a poslala o dům dál.

01.12.2015 3 z 5

Škoda nevařit: Kuchařka plná hudby Škoda nevařit: Kuchařka plná hudby Martin Škoda

Paráda - líbí se mi formát knihy, krátké povídání a nápad kombinace vaření s muzikou. Pár jídel jsem již podle knihy uvařila a vůbec jsem nebyla zklamaná. :)

Velká babiččina kuchařka Velká babiččina kuchařka Jana Horecká

Tuto knihu jsem dostala od mamky a opravdu mě nenadchla, už jen proto, že já osobně se snažím vařit zdravěji. U spousty receptů jsem mezi potřebnými surovinami našla jen chemické "srajdy" a ani ta fotogalerie plná aranžovaných pokrmů se mi moc nezalíbila.

01.12.2015 2 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Nemám slov.. Tolik zvěrstva v jedné knize, která byla zároveň tak krásně napsaná..Toto je jedna z knih, na které nikdy nezapomenu!

26.11.2015 5 z 5

Cestování za jídlem Cestování za jídlem Jitka Rákosníková

Pár zajímavých receptů jsem zde našla a oceňuji, že se v knize nevyskytují dochucovadla ve stylu masoxu či podravky :)

19.11.2015 3 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

První kniha, kterou jsem od této autorky četla a rozhodně ne poslední! Kniha byla napínavá již od samého začátku a vyvrcholila skvělým koncem :)

17.11.2015 5 z 5

Vadí vám chaos v mojí hlavě? Vadí vám chaos v mojí hlavě? Steven Tyler (p)

Mírně egoistické, ale na druhou stranu velice čtivé.. Kniha je dle mého názoru dobře napsaná, ačkoliv se místy může zdát chaotická a také se v ní často nacházejí dost vulgární výrazy, ale to vše ke Stevenu Tylerovi asi prostě patří. Kniha je doplněná zajímavou fotogalerii :)

09.11.2015 5 z 5

Život českých panovníků - Králové a královny jak je neznáte Život českých panovníků - Králové a královny jak je neznáte Hana Kneblová

Na jednu stranu hrozne ctive, na druhou stranu to muze pusobit ponekud zmatene, kdyz autorka skace od jednoho panovnika ke druhemu a pak se k nemu zase vraci o drobnych chybickach nemluve :) Ale na druhou stranu jsem se dozvedela par zajimavych veci :)

06.11.2015 3 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Kniha byla opravdu čtivá, stejně jako předchozí díly, ale dávám o hvězdičku méně kvůli tomu, že mi tam něco chybělo, možná víc informací.. Jinak skvěle napsaný závěr, protože mám ráda otevřené konce :)

29.10.2015 4 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Musím přiznat, že se mi druhý díl Vraní dívky líbil mnohem více - už mi to nepřišlo tak zmatečné a konečně mi to přišlo jako pořádná detektivka. Těším se, až si přečtu 3. díl :)

22.10.2015 5 z 5

Hebká kůže Hebká kůže Carl Hiaasen

Miluju Hiaasenovy knihy, ve kterých děj neprožíváme pouze očima hlavního hrdiny, ale i očima "záporáků" nebo postavy, která k příběhu přišla jako slepá k houslím, přičemž vidíme, jak se jejich osudy prolínají. U této knihy jsem se zaručeně (ostatně stejně jako u jeho ostatních) nenudila.

Vaříme podle Herbáře Vaříme podle Herbáře Kateřina Winterová

Líbí se mi ten návrat ke kořenům, kdy se člověk obešel bez zbytečné chemie, ať už jde o vaření nebo kosmetiku a proto jsem fanouškem jejich pořadu. V knize naleznete mnoho receptů na skvělá jídla (většinu jsem již vyzkoušela), přípravu kosmetiky (teprve se chystám) a v neposlední řadě i informace o bylinkách. tuto knihu velice ráda doporučuji všem, kdo se v dnešní době snaží utéci před nekvalitními surovinami, polotovary, ale i fast foody a chce sobě i svým blízkým dopřát nejen zdravé, ale i chutné jídlo, případně jim udělat radost přírodní kosmetikou :)

19.10.2015 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Jako fanoušek Harryho Pottera jsem tuhle knížečku kdysi četla. Sice jsem ji nakonec dočetla, ale nijak zvlášť mě nenadchla a poslala ji dál.

19.10.2015 1 z 5

Naruto Uzumaki Naruto Uzumaki Masaši Kišimoto

Skvělé čtení, líbí se mi i držení původní mangy a to čtení odzadu dopředu :)

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Tuhle knihu miluji už od dětství, kdy jsem si ji potají vypůjčila od táty. V tu dobu jsem ji ještě moc nechápala, ale i tak jsem se musela Goodbodymu smát :) Když jsem knihu četla znovu o pár let později, musela jsem se smát ještě více. Knihu jsem si dokonce koupila i do své knihovny a vracím se k ní pokaždé, když na mě jdou chmury.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Autor zde spojil dvě často propíraná témata - lásku a rakovinu, ale i tak mne kniha vzala za srdce a já knihu jedním dechem přečetla.