Horalka5 - Příspěvky

Šepot podzemíŠepot podzemíB. Aaronovitch

Chvíli mi trvalo se do knihy začíst, ale pak už to mělo drive :)

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaAristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaE. Boček

Ten humor byl již místy trochu tlačený. Na druhou stranu je to stále dobré oddychové čtení, u kterého již sice nemám záchvaty smíchu, ale stále se pousmívám. Asi bych sáhla i po dalším pokračování. :)

SovaSovaS. Bjørk (pseudonym)

Za mě stejně dobré jako první kniha. Skvěle napsáno - falešné stopy i závěr!! Už bude další?? :)

22.03.2018

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Za mě super! Zajímavá zápletka, skvělé rozuzlení... Postavy mě také celkem baví. Rozhodně to není poslední kniha, kterou si od autora přečtu

12.03.2018

Řeky LondýnaŘeky LondýnaB. Aaronovitch

Za mě super, jen jsem někdy při popisech míst, kde se hlavní hrdina zrovna vyskytoval přeskakovala věty. Jinak je to vtipné počtení se zajímavým příběhem. Určitě si přečtu další díl.

23.02.2018

Krvavé jahodyKrvavé jahodyJ. S. Kupka

Já nemám slov... Obdivuji paní Sosnarovou i její mladší sestru za jejich odhodlání i po tom všem, co si prožily. O to víc mě rozčiluje česká byrokracie a že paní Sosnarová stále neobdržela ani korunu ze svého dle mého zaslouženého odškodnění!

30.01.2018

Šeptající dívkaŠeptající dívkaM. Hautala

3 hvězdičky dávám za atmosféru a napětí, ale ten konec? Nevím no...

24.01.2018

Saturnin se vracíSaturnin se vracíM. Macek

Jediné, co bych knize vytkla byla rádoby "klišé" vtipy. Jinak vcelku milé oddechové čtení :)

20.12.2017

ZrůdaZrůdaN. Kirino

Knihu jsem nakonec s obtížemi přečetla, ale nijak mě neuchvátila, špatně se četla a většinu času jsem měla pocit, že je o ničem...

12.12.2017

Ukradli mi kabelkuUkradli mi kabelkuD. Prošková

Pobaví, neurazí :)

05.12.2017

Poslední výročíPoslední výročíL. Moriarty

Kniha měla krásnou atmosféru díky záhadě, která se postupně rozplétala s každou stránkou. Je to takové zimní čtení :)

27.11.2017

Hledání AljaškyHledání AljaškyJ. Green

Místy mi to přišlo, jako bych znovu četla knihu "Ten, kdo stojí v koutě", ze které dle mého názoru autor celkem dost čerpal, ale i tak byla kniha taková milá a čtivá

22.11.2017

Jeden z nás lžeJeden z nás lžeK. McManus

Zprvu jsem měla problém se do knihy začíst, pletly se mi postavy, ale nevzdala jsem to a kniha se mi opravdu líbila. Až do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo za tím stojí a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

14.11.2017

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Za mě dobrý, kniha obsahovala napětí, zajímavé téma s ještě zajímavějším vyústěním a líbily se mi i dvě časové linie, díky kterým měl čtenář pocit, že do sebe vše krásně zapadá.

01.11.2017

Použité dušePoužité dušeC. Moore

Po dlouhé době zase skvělá kniha, kterou jsem četla jedním dechem a neustále se u ní smála. Extrémně dobře čtivá a doporučuji! Myslím si, že pan Moore bude mít čestné místo v mé knihovně

30.10.2017

Rosemary má děťátkoRosemary má děťátkoI. Levin

Kniha se mi líbila mnohem více než film. Mělo to atmosféru, spád a skvělé vyvrcholení!

23.10.2017

Tichá modlitbaTichá modlitbaA. Marsons

Kniha, od které se nemůžete odtrhnout

13.10.2017

Kdo chytá v žitěKdo chytá v žitěJ. D. Salinger

Zdlouhavé plkání adolescenta, který neví co se sebou

13.10.2017

Ten, kdo stojí v koutěTen, kdo stojí v koutěS. Chbosky

Krásně napsaná kniha. Celou dobu jsem tak soucítila s hlavním hrdinou, až se mi místy chtělo opravdu plakat...

03.10.2017

Příliš krátký provazPříliš krátký provazM. FitzSimmons

Za mě výborně napsaný thriller - neuvěřitelně čtivé a napínavé se zajímavým koncem

02.10.2017

NaháčNaháčD. Sedaris

První půlka byla skvělá - neustále jsem se smála, ale ten zvláštní přechod do druhé smutné poloviny...

02.10.2017

NikdykdeNikdykdeN. Gaiman

To je tak krásná kniha. Opět se mi potvrdilo, proč mám ráda Gaimana!

07.09.2017

Něco si vymysliNěco si vymysliC. Palahniuk

Klasický Palahniuk - soubor bizáru a tragikomických situací. Na druhou stranu, místy mi to přišlo jako drobná vykrádačka předchozích titulů

30.08.2017

Manželé odvedleManželé odvedleS. Lapena

U knihy jsem cítila lehké rozčarování. Na jednu stranu námět celkem zajímavý, ale celý dej byl již na začátku celkem předvídatelný a u vyvrcholení knihy jsem nepocítila žádné překvapení. Za mě bohužel jen 3 hvězdy.

08.08.2017

Jeden plus jedenJeden plus jedenJ. Moyes

Jako rozená optimistka a jako někdo, kdo věří na karmu, jsem z knihy byla opravdu nadšená. ano, je to letní čtení a hrozný líbrzbríf. Na druhou stranu je v knize přesně to, co lidem v každodenním shonu chybí - láska, optimismus, odvaha, romance, chvilkové eskapády hrdinů a jak to tak bývá happy end. Za mě 5 hvězdiček.

02.08.2017

Do vodyDo vodyP. Hawkins

Mně se to líbilo. Dobře napsaná detektivka i když to místy bylo lehce předvídatelné a s koncem si mohla spisovatelka více pohrát, ale atmosférou mě kniha poměrně rychle vtáhla do děje.

28.07.2017

Plavba smrtiPlavba smrtiY. Sigurðardóttir

Předem bych moc chtěla poprosit, aby lidé nepsali do komentářů spoilery. Chtěla jsem se totiž jen podívat, co na knihu říkají ostatní a už jsem věděla, jak kniha skončí :/

Ale zpět ke knize, pro mě byla kniha stejně skvělá jako všechny ostatní, které jsem od autorky doposud četla. Napínavý příběh s napjatou atmosférou ve dvou časových liniích ze dvou různých pohledů. Doporučuji

24.07.2017

SedmilhářkySedmilhářkyM. Šoposká

Četla jsem kvůli doporučení a díky zápůjčce od kolegyně. Dvě postpubertální holky si píší maily o ničem. Ok, že si na to založili blog, ale vydat to i knižně a myslet si, že to bude mít úspěch? Smutné

17.07.2017odpad!

VadnáVadnáC. Ahern

Strašně krásně napsaná kniha, která mě hned vtáhla do děje a nepustila, dokud jsem ji nedočetla. Autorka byla dle mého názoru inspirována románem 1984 od Orwella, ale to vůbec nevadí i tak je kniha plná informací k zamyšlení. Těším se na další díl.

22.06.2017

Případ nevěrné KláryPřípad nevěrné KláryM. Viewegh

Dobrá oddechovka na cestování mezi prací a domovem :)

22.06.2017

1 2 3