Drákulova výzva

Drákulova výzva https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283006/bmid_deadpool-drakulova-vyzva-EJQ-283006.jpg 4 246 44

Deadpool série

>

Drákula si vybral nevěstu: sukubí královnu nemrtvých. Jeho sňatek s ní má ukončit eóny konfliktů a přivést svět monster pod jeho nadvládu. Má to ale jeden háček: k nalezení své nevěsty si najal Deadpoola. A náš starý neposeda Wade se pustí do vykopávání Drákulovy dlouho zakopané vyvolené jako psychotická verze Indiany Jonese. Tentokrát jde o všechno i jen o něco a občas i o úplné prdlajs. Jak se Deadpoolovi pod nohy pletou teleportující se zabijáci, řecké legendy a lovec upírů Blade, začíná být jasné, že ne každý je nesvatému manželskému svazku nakloněn. A když se pak Deadpool s nastávající nevěstou setká, rozklepou se kolena i jemu. A co teprve, až narazí na Nočního vlkodlaka a nejdoslovněji pojatou Fatální čtyřku všech dob. Když se pak rozpoutá obludná bitva monster, na stole zůstane ležet jediná otázka - jak daleko Wade zajde, aby svůj úkol splnil?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew
Originální název:

Dracula's Gauntlet , 2014


více info...

Přidat komentář

MCGinger
24.03.2023 2 z 5

(SPOILER) Asi už doopravdy lámu nad Deadpoolem a celým Marvelem hůl. Líbil se mi první DP film, líbily se mi první dva komiksové sešity, které jsem četl. Ale když jsem našel Drákulovu výzvu jako další z komiksů, který by mě mohl bavit, tak jsem narazil.

Zaprvé jsem četl DP poprvé v češtině a opravdu si myslím, že překlad jeho vtípků jim bere jejich kouzlo. A zadruhé (a to hlavně) cca tak od půlky se z komiksu stala jen nesmyslná rubačka různých podivných a mně neznámých "pláštěnek" a příšer. V ději jsem se ztrácel, nedával mi moc smysl. Dočetl jsem to samospádem a na závěr mě aspoň potěšila "potitulková" scéna z nového romantického života DP.

Andys02
21.10.2022 5 z 5

Deadpool a jeho skvělý, urážející důvtip skoro na každé straně mi dokáže zlepšit den. Kdo má rád Deadpoola, komiks se mu určitě bude líbit.


ArkAngel
22.07.2022 3 z 5

Deadpool se vydává na epické dobrodružství, aby Drákulovi přivezl jeho nevěstu. Cestou se antihrdina utká s více i méně známými postavami a vlkodlačím kentaurem diabetikem, kterého ovládl symbiont. Na scéně se tedy objevuje Deadpoolův asi nejzajímavější love interest, který se snad jednoho dne dostane i na filmové plátno, protože by byla škoda zrovna tohle Deadpoolovo dobrodružství nevyužít.

simon9946
16.04.2022 4 z 5

Velmi pobavilo, ale pokud nemáte v marvelu už něco načteno, tak jsi nejsem jistý, zda je to dobrý začátek...

fvalek
07.02.2022 4 z 5

Tenhle speciál byl opravdu povedený. Přes počáteční nesladěnost, kdy jsem si říkal, že to možná odložím, protože se mi to četlo vážně špatně, to dostalo spát a alespoň nějakou logiku. Nakonec z toho byl parádní příběh o tom, jak Deadpool k démonce přišel. Je jen velká škoda, že oproti prvnímu sešitu, kde dojde k jisté dohodě, je obálka jejím pravým opakem a vyzrazuje, jak to celé vlastně dopadne.

Jinak asi není, co bych vytknul. Deadpool je Deadpool, Drákula je trošku jiný než v Avengerech a celá existence podsvětního města monster je super. Sukuba a její rod, odvěká nesnášenlivost s upíry i válka mezi oběma klany. Tenhle příběh je nabušený vším možným, od mystiky po cestování a akční pronásledování. Objeví se i Hydra a M.O.D.O.K. a další hosté, je to opravdu hezky udělané. Deapdoolovi tahle mystická atmosféra překvapivě sedí mnohem víc než akční přestřelky a honičky. Do toho všeho originální vyprávění, kde nechybí pár specifických nápadů jako je třeba Deadpoolovo hudební sólo, které si díky bonusům může zkušený muzikant i zkusit zahrát. Je to hezké promyšlené, a přestože jsem Deadpoolem po jeho maratonu už dost přesycený, tak mě to potěšilo. :)

uzivatel04658
29.04.2021 4 z 5

Hodně lidí se mnou asi souhlasit nebude, ale mě se tenhle komiks opravdu hodně líbil. Možná se tolik nepovedl, jako třeba oba dva díly Deadpool miláček publika, ale tohle podle mě nebyl tak špatný komiks. Jestli jste ještě nikdy nečetli žádnou Marvelovku, tímhle bych asi úplně nezačínal. Ale jestli chcete číst komiksy o Deadpoolovi, měly byste začít tímhle komiksem. Nevím jestli budete chvilky chápat, protože se zde například objevila společnost AIM, nebo Hydra. Hydru nejspíše znáte, ale AIM nemusíte. Kniha byla podle mě dobrá, ale nezaručuji, že se bude líbit i vám.

Damonka12
03.01.2021 1 z 5

Tak tohle určitě nebylo nic pro mě. Vůbec jsem některé části nechápala a přišlo mi to jako naprostí slátanina všeho. Jen samé bitvy a naprosto nesmyslné dialogy. Také tam bylo mnoho slov, která jsem ani neznala. No prostě nic pro mě.

yaoiyuri
07.09.2020 3 z 5

Moje deadpoolovská komiksová premiéra (znám jen filmy). Neurazilo, ale ani nenadchlo. Lokalizace hlášek do českého prostředí se občas povedla, občas zase tolik ne... U většiny vtípků (a rádoby vtípků) mi jen cukly koutky, asi jen tak dvakrát mě komiks opravdu rozesmál. Další komiksy z téhle série asi vynechám.

adam5955
15.06.2020 5 z 5

vyborne, vtipne, deadpoolovske. Bitva trosku chaos, ale proc ne :) narážky na jiné dily, ale i bez jejich znalosti jsou vtipne. A hlavne velky ,,nezivotni,, zvrat v jeho zivote

Artinka
15.04.2020 5 z 5

Akce prošpikovaná klasickým Deadpoolovským humorem. Náš milovaný hrdina, co zvládne bojovat s hordou monster a při tom si cvakat selfíčka. Jednohubka s absolutně absurdním příbehem, ale proč ne?!

Kate18
24.11.2019 5 z 5

Deadpool uzavře dohodu s Drákulou. Má mu přivést nevěstu, která byla dlouho pohřbená. Cestou přes Řecko potká Minotaura, pak pokračují přes Londýn a potkají i lovce upírů Bladea! Nebyl by to Deadpool, aby jeho slib a cesta nedopadli úplně jinak, než by měli...

hurikan123
18.10.2019 4 z 5

jako hlášky byly šílený a často přeložený špatně (pinďa z čtyřlístku) ale některý byly fajn. a příběh byl dobře vymyšlenej a hezky se to četlo.

Terva
24.05.2019 3 z 5

Alias: Wade Wilson
Žoldák, co nezavře zobák.
Šíleně silná regenerační schopnost.
Extrémně otravnej.
Žlutý textový bubliny.

Hláška za koho mě má, za Pinďu ze Čtyrlístku je nemístná a pitomá. Jedná se o jakýsi přirovnávající překlad. Dal bych přednost původní hlášce. Nemyslím si, že by spisovatel Brian Posehn kdy vůbec slyšel o Čtyřlístku. A Wade Wilson už určitě ne. Výskyt trapných hlášek navozující zdání, že Deadpool a ostatní účastnící tohoto dobrodružství znají České filmy a postavy jsou pro mě zklamáním. Snaha toto navodit se mi zdá nešťastná a úroveň komiksu tím u mě dosti klesla.

Citát: Jsme tak šťastní, že jsi stále neživá!

A když už jsem v těch negacích....příběhy z Francie mi zde připadali jako vycucané z prstu. Logicky sem vůbec nepatří. Myslím, že Deadpoola, jako komiks si zatím nechám z klidem ujít a do dalších sešitů se nebudu pouštět. Tohle je pro mne celkem zklamání. Druh humoru mi skoro vůbec nesdl, některé zbytečné příběhy (#5 a #6) jen kazí původní poslání.

Malá ochutnávka:
Rakev už není jako ze škatulky.
Ále, to mu snad žíly trhat nebude.
Přinejmenším je to fajn změna, tahat se s mrtvolou, kterou jsem neudělal.

Ale už nechme negace. Trochu pozitiva nakonec. Pár dobrých hlášek se tu najde, třeba ta s kroužkem v nose a další. No a nesmím zapomenout na kresbu na které se podílelo více malířů. Je dobrá, povedená a určitě Deadpoolovi neuškodila. Což je ale vlastně jen půlka příběhu a pokud není Deadpůl celý, je ho jen.....poolka. A půlka znamená 50%

Citát: Moment, na který straně je srdce? Obvykle bodám do zad jenom lidi, co jsou ke mně čelem.

Při čtení tohoto komiksu jsem poslouchal skupinu Megadeth a jejich studiové album Distopia vydané roku 2016

KubaHanzelin
08.05.2019 5 z 5

Deadpool jako Indiana Jones a následný roadtrip? Sakra proč ne?! Blade, všemožná stvoření temnot a Babicův recept jak přebrat Drákulovi snoubenku!

SkillJam
14.01.2019 5 z 5

Můj první Deadpool a velmi jsem se bavil. Málokdy se u čtení směji i nahlas, ale Deadpool k tomu vyloženě vybízí.

Mooneylan
18.12.2018 3 z 5

Jak Deadpoola miluju (film i komiks), tak tenhle mi přišel slabší. Zbožňuju Draculu a celou tuhle tématiku, ale k Deadpoolovi nic moc.. škoda škoda :)

Atlantis
30.11.2018 3 z 5

Stejně jako další spousta lidí jsem si koupil tento díl Deadpoola, protože jsem nedávno předtím viděl první film. Postavu jsem už sice znal, něco málo jsem i četl v originále, ale Drákulova výzva vypadala jako příjemný ucelený příběh, u kterého nebudu muset mít načtených sto dalších kapitol, což byla nakonec i pravda. Horší to ale bylo s humorem. Samozřejmě, Deadpool hláškuje o sto šest, takže se může stát, že někdy vtip padne mimo, ale na mě bylo těch výstřelů bokem až moc.

ada4
29.11.2018 4 z 5

Strašná úchylárna... přiznám se, že k Deadpoolovi jsem přičichl až na základě skvělých filmů a toto je moje první komiksové setkání. Vybral jsem ho na doporučení hodnotitelů jak zde, tak i jinde. Zpočátku mi to přišlo šíleně překombinované a zběsilé, ale po chvilce jsem tomu tempu a množství děje (a postav) přišel na chuť. Parádní odpočinkovka :)

czeliza
20.11.2018 3 z 5

Takhle, je to Deadpool, takže níž než na tři hvězdičky jít nelze, protože jeho hlášky jsou prostě geniální. Donutil by vás přečíst i návod k obsluze ponorného vařiče. Bohužel Deadpool s upíry pro mě nebyla zrovna šťastná kombinace - bylo to absurdní, ale zároveň ne dost, abych se tomu zasmála. A romantická linka taky nic moc, kdyby tam nebyla, možná přihodím hvězdičku navíc.

B-artX
15.04.2018 5 z 5

Myslím, že není nutné se více rozepisovat. Zkrátka skvělé. Kresba boží, příběh originální a zábavný a dokonalý Deadpool. Komiks není nic extrémního ani složitého, ale rozhodně baví.