Drákulova výzva

Drákulova výzva https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283006/bmid_deadpool-drakulova-vyzva-EJQ-283006.jpg 4 247 44

Deadpool série

Drákula si vybral nevěstu: sukubí královnu nemrtvých. Jeho sňatek s ní má ukončit eóny konfliktů a přivést svět monster pod jeho nadvládu. Má to ale jeden háček: k nalezení své nevěsty si najal Deadpoola. A náš starý neposeda Wade se pustí do vykopávání Drákulovy dlouho zakopané vyvolené jako psychotická verze Indiany Jonese. Tentokrát jde o všechno i jen o něco a občas i o úplné prdlajs. Jak se Deadpoolovi pod nohy pletou teleportující se zabijáci, řecké legendy a lovec upírů Blade, začíná být jasné, že ne každý je nesvatému manželskému svazku nakloněn. A když se pak Deadpool s nastávající nevěstou setká, rozklepou se kolena i jemu. A co teprve, až narazí na Nočního vlkodlaka a nejdoslovněji pojatou Fatální čtyřku všech dob. Když se pak rozpoutá obludná bitva monster, na stole zůstane ležet jediná otázka - jak daleko Wade zajde, aby svůj úkol splnil?... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Dracula's Gauntlet , 2014

MinaHawke
05.04.2018 5 z 5

Vážně jsem se bavila. Je to můj první komix s Deadpoolem a byl super.

doktorking
19.03.2018 4 z 5

Tady není moc co rozepisovat jednoznačně nejlepší Deadpool z celé serie spolu s prezidenty.Výborný děj,skvělé dialogy a množství postav.Pro fanoušky Deadpoola momentálně to nejlepší co tu zatím s ním vyšlo..Ale ten Cesky preklad...no bez komentare:((((

Disease
29.01.2018 4 z 5

Deadpoolova Odyssea :-) Zatím nejvtipnější DP, co jsem četl.

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Spolu s filmem k nám dorazila i komiksová premiéra tohohle ukecaného žoldáka. Nutno dodat, že na obojí jsem se dlouho těšil jak malý Jarda na Vánoce. Drákulova výzva je fajn, vtipná a zábavná oddychovka. Překlad je kvalitní, někomu možná mohou vadit překlady některých vtipů a narážek, se snahou zasadit je do nám, Čechům bližšího kontextu. Mně to ale nevadilo. Já se bavil a napjatě čekám a doufám v další komiksy s tímhle šílencem v češtině. Protože přečíst si to v rodném jazyce je pro mě příjemnější. :) Mé hodnocení je možná o hvězdičku vyšší, než by bylo záhodno, ale Deadpoola žeru a jsem strašně rád, že se na něj u nás dostalo, takže tak.

Aliii
11.10.2017 3 z 5

Komiksy obvykle nečtu, ale Deadpool mě docela bavil - ty jeho hlášky jsou přesně ta směs černého humoru, ironie sarkarsmu, který mě dokáže pobavit.

petr9807
21.06.2017 4 z 5

Byl jsem nejprve skeptický, ale děj má spád a je velmi vtipný. Můžu jen doporučit.

hroubek
16.06.2017 4 z 5

Upřímně si nedovedu představit lepší první komiksové setkání s Deadpoolem, než je tento komiks(pro mě bohužel o poprvé nejde). Je to velmi příjemná přímočará jízda, která šlape jako švýcarské hodinky. Deadpool je zde přesně takový jak ho mám nejradši a to ukecaný, šílený, nekompromisní a zábavný. Zábava to je slovo, které nejlépe vystihuje komiks. Protože jakmile to začne být trošku vážnější, tak to není ono, a taky moc nefunguje přeplácaný konec plný příšer a velkolepé akce. Velmi mě sedl humor, dialogy, popkulturní odkazy, narážky na filmy a jiné komiksy a hlavně fajn příběh. Velkou výhodou pro mě bylo, že jsem komiks četl až po třech vydaných komiksech s Deadpoolem(Mrtvý prezidenti, Lovec duší a Hodný, zlý a ošklivý), jelikož se na ty příběhy a určité zvraty odkazuje. Deadpool: Drákulova výzva je velmi dobré čtení, které pobaví a krásně se u něho člověk odreaguje po náročném dni.

mangagirl
09.06.2017 5 z 5

Komiks mě strašně bavil. Kresba byla PARÁDNÍ. Deadpoolův znetvořený ksicht skvěle vyniknul, boží hlášky, sranda už od začátku. Moc se těším na pokračování.
Rozhodně doporučuji.

Voliarty
06.06.2017 4 z 5

Deadpool cestuje so sexi kráľovnou nemŕtvych, hláškuje, oháňa sa katanamy, hláškuje, strieľa, bojuje s panteónom rôznych postáv (súboj s Bladeom bol kúl), hláškuje a baví čitateľov.

FerosAK
18.05.2017

Skvělý komiks.Deadpoola jsem očekával(když minulý rok u nás vycházel) a zklamání se nedostavilo.
I po několikátém přečtení to baví,je vtipný a dobrá detailní kresba.
I když kresba je pěkná,tak místy pokulhává,stějně i některé dialogy,kdy se k tomuhle komiksu moc nehodily(ale to jsou věci, které snadno odpustím:))
Prostě skvělý komiks.

jarynek
24.04.2017 4 z 5

Mnohé hlášky opravdu pobavily. Samotný příběh je dosti předvídatelný, ale o ten zde asi až tak nejde. Často bych to asi chtít nechtěl, ale jako rychlá oddechovka to bylo dobré.

Gordonlord
30.03.2017 4 z 5

Stejně jako má DC Comics svého neortodoxního, z velké části morálku postrádajícího superhrdinu, osvěžujícího panteon klonů Mirka Dušína svojí bezuzdně krvavou agresí v Lobovi, tak Marvel má jeho téměř přesnou obdobu v Deadpoolovi. A protože jsem velkým fanouškem Loba již od devadesátých let, kdy ho kultovní comicsový magazín Crew představil mému - tehdy pozitivně šokovanému - mladšímu já, nebylo pro mě jiné možnosti, než si jednoznačně oblíbit i Deadpoola. Takže i jeho comicsy přináší fůru bezuzdné brutality, černého humoru, morálně pochybných činů a nejen to. Dostane se vám zde i fůry rozličných příšer, připravených zemřít rukou hlavního hrdiny, spousty zajímavých lokací, do kterých při svém putování cestuje a samozřejmě i jedna velká, lehce zvrácená (a o to poutavější !) love-story. Scénář je vcelku přímočarý a postavený tak, aby dal vyniknout hlavně zajímavým vtipům a absurdním situacím a kresba je klasicky mainstreamově přehledná, jak je u moderního comicsu dobrým zvykem. Sečteno a podtrženo - velmi dobrá zábava :-)

ŠtěpánŠus
09.12.2016 5 z 5

Naprosto úžasné, až na jednu věc a to již všude zmiňované popkulturynì odkazy. Ale i tak za mně zatím nejlepší díl z česky přeložených.

Lenka.Vílka
07.07.2016 5 z 5

Naprosto dokonalé, od začátku do konce. Vo tom žádná. V jednom jediném jsem ale měla stejný problém jako s tímhle magorem na velkém plátně. Popkulturní odkazy. Já je zbožňuju a čím víc tím líp. Ale do háje ten překlad?! Jasně, aby se lidi chytali a ten vtip pochopili, tak to převedou do českých reálií. Já preferuju nechat to a raději zavolám na pomoc strejdu Gogla. Neříkám, že to zabilo všechno, co šlo. Ale podstatnou část jo. Ale střílení vtipů a narážek do vlastních řad to vyrovnalo (a vážně pobavilo). Deadpool má jediné štěstí. Že mám pro něj slabost.
Jinak všechno to ostatní plácání bylo super.

LordSnape
03.07.2016 5 z 5

Moc hezká kresba, hláškující Deadpool, co uprostřed bitvy tweeetuje, že rozpouští Fatální čtyřku + milion postav od Medúzy či Minotaura, co jezdí na skůtru, přes Blade, který omylem dojel vlakem až do Bratislavy, až po Marcuse - kentauřího bojovníka, kterého pokousal vlkodlak a spojil se s mimozemským symbiontem, dokonalého vojáka bez slabých stránek, až na jednu maličkost s diabetem. Shiklah je navíc strašně sexy! Chci víc komiksů s tím magorem!

3DD!3
28.06.2016 4 z 5

Ten co toho rozstřílel až... moc to rozjíždí na plno na domácím hřišti na českém kolbišti a pěkně mu hlavou sviští... kulky. Deadpool byl vždycky exot a dokázal být stejný kretén jako libovolný puberťák (srkající v kině za vámi pivo z plechovky + si u toho dělá selfí) a přitom si ze sebe, (nebo z nich?) dokázal utahovat. Rádi o něm čtete, ale kdyby jste takového vola znali, chtěli by jste ho zabít. A to nejde. Možná proto je to tak fajn zábava narvaná popkulturními odkazy (výborný překlad i lokalizace humoru) a příběh, který nedává smysl, výborně odsýpá. Bacha, nevěřte autorovi komentáře, dává smysl, jen je prostě hodně free. Dorazí upíři (to vám z názvu jistě došlo) a když dorazí upíři, dorazí i Blade a spousta starých neznámých. Přitom je to zase romanťárna, stejně jako film. Finální kapitolka vysloveně pohladí po srdíčku. Těším se na další jímavé příběhy Wadea Wilsona.

Horalka5
30.05.2016 5 z 5

Humorné, čtivé... Mně se to líbilo :)

MissBlack
30.04.2016 3 z 5

Tak nějak nevím, z komiksu mám rozporuplné pocity. Dost jsem se po filmu na něj těšila, ale moje očekávání bylo asi příliš velké.

Na jednu stranu tam bylo několik opravdu dost dobrých hlášek a narážek, u kterých jsem se nahlas zasmála (stejně jako u filmových) a pak tam byly hlášky, které se snažily znít vtipně, ale už takové nebyly. Nad dějovou linkou se pozastavovat nebudu, prostě jsem to brala à la Deadpool, tedy šílené, ztřeštěné, ukecané a "páté přes deváté". Uvidíme, jak dopadnou další komiksy s tímhle týpkem :)

Black bro, yo
02.04.2016 1 z 5

Tak to jsem nečekal, že mi komiksový Deadpool až tak nesedne, jde o skvělou postavu, jsou tam super parodické scény a jen tak mimochodem film se mi hodně líbil, ale toto byla jako celek tak přeplácaná a nefungující slátanina. Beru jednoduchý příběh, všemožný náhody a akci v každé kapitole za každou cenu, ale kdyby to bylo trochu konzistentní, takhle mě to začalo nudit už po pár stránkách a to je to opravdu hodně dlouhý, a věřím tomu, že si z toho za pár hodin nevzpomenu lautr na nic. Těžký zklamání, což neznamená, že mu nedám další šanci, pokud výjde další díl. Lobo mě baví často víc.

Hadati
14.03.2016 5 z 5

Drákula si najme Deadpoola, aby mu přivedl jeho nevěstu, sukubu, kdy jejich sňatek byl dohodnut již před staletími. Deadpool bezstarostně tento úkol přijme, kdy se však společně s touto nevěstou musí od saharských písků, přes Evropu až do Ameriky probít přes kvanta rozličných nepřátel. Utká se tak třeba s neutrálním minotaurem, strážcem Řecka, kladným Bladem, zabíječem upírů a jiných monster, nebo záporáckými jednotkami Hydry a AIMu. S těmito protivníky se pak vypořádává humorem sobě vlastním a potoky krve či jiných tělních tekutin, nejen vlastních. Přesto komiks neupadá do trapného fekálního humoru. Není snad strany komiksu, kde by nebyl alespoň jeden vtip. Příběh se jen hemží odkazy na marvelácké postavy. Pár jich má v příběhu větší roli (jako Blade), většina z nich ale má jen menší štěk nebo si zde hraje na statisty, anebo jsou zmíněni jen v něčí vtipné poznámce. Po grafické stránce je na každé okno komiksu radost pohledět a není zde nouze ani o komické prvky beze slov.