Holubka Holubka komentáře u knih

Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Ana Huang

Bohužel mě přepadla čtecí krize a chvíli mi trvalo než jsem se začetla. Bohužel jsem měla ze začátku problém s Joshem a s Jules. V prvním díle byli skvělí a já je měla ráda jako vedlejší postavy, ale nedokázala jsem si je představit jako hlavní aktéry. Díky bohu mě to po začtení přešlo.
Příběh těchto dvou jsem si užila. Jiskřilo to jak blázen a jejich ustavičné špičkování mě bavilo. Na to kolik má knížka stránek příběh ubíhá šílenou rychlostí a na konci si říkáte že chcete ještě. Nakonec jsme si s Jules a Joshem padli do oka. Bohužel pro ně dva tento díl nepředčil dvojku kterou prostě miluju a Rhys s Bridget jsou stále mými favority.
S čím jsem měla trošku problém byla erotika. Josh je na mě moc drsnej a to mi drsný chlapy nevadí, ale k němu mi to nějak nesedlo. I proto je tento díl pro mě z celé série zatím na posledním místě. Série si ale drží skvělé tempo a už se moc těším na Christiana a Stellu.
Hrozně mě baví ten časový posun a je skvělí, že se v sérii všechno nevyřeší během měsíce. Ale vždycky se zaseknu když se dozvím věk aktérů a musí mi dojít, že už nejsme na vysoké jako v prvním díle.

27.01.2024 4 z 5

Odstín smrti Odstín smrti Bianca Iosivoni

(SPOILER) Jsme u pátého dílu a autorky se s námi nemazlí. Začátek se pěkně rozjel a osvobození Roxy bylo fajn, ale pak se to nějak utnulo. Chápu že chtěla trávit čas s Niallem, ale strašně mě naštvalo že nešla hned chytat zbylé duše. Užívat si snad mohla pak až by je měla všechny poslané pryč ne? Ale ten konec? To byla bomba. Zklamalo mě že jsme tu vůbec neměli Kevina. V jedné scéně byl nasranej a v druhé bum jsem král podsvětí. No já doufám že v posledním díle bude nějaké vysvětlení nebo něco, tohle mi prostě nestačilo.
To co udělaly autorky se základnou v Praze? To mi bylo líto. Prahu jsem si ve třetím a čtvrtém díle oblíbila a i místní lovce a tohle bylo pro mě moc. Dál Weston. A Finn? No já doufám, že Finna zachrání a skončí s Giselle. Jinak budu naštvaná.
Já vím že jsi jenom stěžuju, ale knížku jsem si užila. Byla jsem naštvaná, dojatá i pobavená. Těším se na poslední díl a na to jak to celé dopadne i když po tomhle díle mám docela strach o koho přijdeme tentokrát.

13.01.2024 4 z 5

Ever: Když se mě dotkneš Ever: Když se mě dotkneš Nikola Hotel

(SPOILER) Romantická linka byla krásná. Vztah Abbi a Davida se krásně vyvíjel a moc jsem jim to přála. Co se zbytku příběhu týče mohl být víc propracovaný. Ze začátku mohla s Davidovou terapií víc bojovat. Prostě mě mrzelo, že se objeví David jednou na ni sáhne a hned nic nebolí a vše je fajn. Zbytek příběhu byl snadno předvídatelný. Důvod autonehody mě zklamal a nějaká konfrontace s Ryanem mi dost chyběla. Navíc jen jedna sklenička šampaňského? Tady se to dalo zpracovat opravdu líp. Co se týče hlavní zápletky tam mi vadilo Davidův hněv. Kvůli zápletce to naprosto chápu, ale přišlo mi to prostě moc. Hlavně proto jak byl David popisován. Takový hněv k člověku, kterého v životě neviděl, k němu prostě neseděl. Kdybych měla hodnotit jen romantickou linku určitě by hodnocení bylo lepší. Bohužel zbytek příběhu mohl být lepší. To ale neznamená že knížka byla špatná. Četla se sama a byla plná emocí. Jen já bych ty emoce ždímala víc na dřeň.

17.12.2023 3 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

K druhému dílu jsem se dostala asi po půl roce co jsem přečetla první. A vidím, že jsem udělala chybu, že jsem tak dlouho otálela. Tenhle díl byl skvělý. Sice mi chybělo prostředí Itálie, ale jinak jsem naprosto spokojená. Po přečtení mám teda otázek plnou hlavu a hned sahám po třetím díle abych se konečně všechno dozvěděla. A ta sexuální energie mezi Irou a Emilií? Chvílemi jsem myslela, že to jiskření mezi nimi mi zapálí knížku.

04.12.2023 5 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Vlastně já ani nevím. Knížka mě ze začátku bavila, překvapil mě příběh, tam jsem čekala trošku něco jinýho. Pak se to dostalo do takovýho průměru a konec už jsem četla spíš z donucení. To "drama" byla taková blbost, že to mi knížku úplně zkazilo. Jako kdyby si autorka 20 stránek před koncem uvědomila, že se tam vlastně musí něco stát aby to ohrozilo ten jejich vztah.

04.11.2023 3 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

(SPOILER) Já si to užila! Ano příběh není propracovaný, jiné postavy než Des a Callie vlastně neexistujou, ale mně to nevadilo. V knížce jde vlastně jen o vztah těch dvou, všechno ostatní je jen doplnění aby se v knížce taky něco dělo. Já jsem s tím ale v pohodě. Vývoj jejich vztahu jsem si zamilovala, jak v minulosti tak v součastnosti. Ano všechno bylo by konci vyřešeno lusknutim prstu, ale s tím dokážu žít. Hned jdu na druhý díl.

05.10.2023 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Tohle bylo skvělí. Krásná romanťárna plná žhavých scén. Určitě sáhnu i po druhém díle.

04.09.2023 5 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

No tak tohle je dobrá slátanina. Přitom kdyby na tom autorka zapracovala byl by to skvělý příběh. Bohužel mám pocit jako by to autorka psala kratší dobu než já to četla, a to byla otázka pár hodin. Začátek slibný, ale konec tragédie. Od půlky knížky už jsem trpěla a smála se nad každou další věci co se tam objevila. Draci? Vážně? Proč? To mi asi nikdo nevysvětlí.

23.05.2024 2 z 5

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Ali je prostě jistota. Čte se to samo a u některých scén jsem se smála nahlas. Mal mě bavila od začátku a s Nolanem jim to úžasné fungovalo. Šachové prostředí žeru, i když tu hru vůbec nechápu a půl knihy jsem nevěděla o čem mluví. Ale na to jsem si u Aliných knížek zvykla. Po tom co jsem žrala seriál Dámský gambit na netflixu, jsem věděla, že mě knížka bavit bude. Tím že se jedná o YA není knížka tak žhavá jak je u autorky zvykem, ale to mi vůbec nevadilo. Co mi ovšem knížka zkazila, je to, že už asi nechci dceru, protože jí v pubertě zabiju.
Jo a Oze chci za nejlepšího kamaráda, byl ze všech nejlepší.

22.04.2024 4 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Bože ve mně se to pere. Začátek super, Tru byla úžasná a Liam taktéž. Konec úžasný, můžu se k nim prosím nastěhovat na ranč? Ale prostředek?! Pane bože jak já byla na ně naštvaná. Liamovi že je třicet devět? Choval se jak malý dítě, spratek. Ano mám ráda dominantní muže, co si vezmou co chtějí, ale tohle na mě asi bylo moc. Nebylo na mě moc co udělal, ale to jak se pak choval. V podstatě místo toho aby to Tru nějak vysvětlil, se jí vysmíval když ji pohlcovala panika. A to se mi nelíbilo. A to jak mu Truvy rychle podlehla? To mě taky naštvalo, protože jsem doufala, že mu to dá nějak sežrat a ono nic. Proto dám tři hvězdičky. Jinak je knížka skvělá a čte se sama. Taky proto jí mám za den přečtenou.
Druhý díl s Killianem si nenechám ujít. Ten mě na konci pobavil a doufám, že s ním bude větší sranda než s Liamem.

31.03.2024 3 z 5

Unesená dědička Unesená dědička Sophie Lark

Tohle je taková jednohubka. Ze začátku jsem byla skeptická, protože jsem se bála, že to bude stejně jako Zrádná touha. Vlastně to bylo stejné, ale mě to i tak moc bavilo. Nessa mi přišla v prvním díle taková nemastná neslaná. Tady ovšem ukázala jak dokáže být laskavá a dobrosrdečná. Není drsná jako Aida v prvním díle, ovšem bavila mě stejně. O Mikovi ale musím říct, že ten mě bavil víc než Callum. Opravdu jsme tu svědky jak se z netvora stává člověk.
Tenhle díl mě možná i bavil o něco víc než první. Hlavně se mi líbilo zakomponování tance. Ten mě v knížce hrozně bavil. Určitě bych Nessino představení ráda viděla naživo.

23.03.2024 4 z 5

Twisted Lies: Lži na ostří nože Twisted Lies: Lži na ostří nože Ana Huang

Tuhle sérii naprosto miluju. A závěrečný díl není výjimkou. Na Stellu a Christiana jsem se moc těšila a moje očekávání bylo naplněno. Příběh byl opět úžasný a plný emocí. Troška té akce taky nechyběla a závěr byl skvělý. Na to, že má knížka 600 stránek tak příběh ubíhá šíleným tempem. Najednou jste na konci ani nevíte jak.
Z celé série je za mě stále top druhý díl o Rhysovi a Bridget, ale Stella a Christianem jim silně šlapou na paty.
Prosím autorku o napsání pár kapitol navíc s našimi hlavními muži. Tady ty dvě kapitoly nebo kolik jich bylo, byly dokonalé a já se smála nahlas jak Josh štval Christiana :D
Závěr byl krásný a rozloučit se s touhle partou je pro mě těžké. Miluju je všechny a brzo asi opět začnu prvním dílem.

19.03.2024 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Klasická romantika. Příběh se čte dobře a stránky mizí pod rukama. ALE po té obrovské pozornosti, kterou knížka na Instagramu a tiktoku má jsem čekala opravdu víc. Knížka se tváří originálně v podobě prostředí, ale bohužel toho je tam minimum. Nic originálního v příběhu nenajdete a jedno klišé střídá druhé. Zahra je úžasná, ale Rowan mi chvílemi připadal jako robot. Za co bych klidně přidala hvězdičku je epilog, tenhle druh mé romantické srdce miluje. Bohužel ale musím být přísná a nechat ty tři. Pokud máte ale tento druh literatury rádi, tak po knížce sáhněte, zklamání nebudete. Jsem zvědavá na další díly o bratrech. Ti vypadali zajímavěji, hlavně Declan.

06.02.2024 3 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Se závěrem série jsem spokojená. Ano mám ještě plno otázek na které jsem nedostala odpověď, ale jinak jsem si závěrečný díl velmi užila. Emilie mě v tomhle díle bavila nejvíc. Co se mi na ní opravdu tady líbilo, že o Irovi nikdy nezapochybovala. Vybrala si ho a ať se stalo cokoliv věřila mu. To se mi na jejich vztahu líbilo. Chvílemi tady na mě těch zvratů bylo nějak moc, ale chápu to je to poslední díl. Doufám že se do světa Hříšných ještě někdy podívám, protože bratry jsem si velmi oblíbila.

07.12.2023 4 z 5

Temná harmonie Temná harmonie Laura Thalassa

(SPOILER) Začátek byl super. Bitva, akce, konečně siréna k něčemu byla. Pak se to ale najednou utlo. Děs a Callie mě bavili, ale místo toho aby bojovali tak spolu jen š*kali. Nic proti tomu ale trošku mě to zklamalo. V tomhle díle jsem čekala akci od začátku do konce. I přes slabí prostředek příběhu se to četlo velmi dobře a stránky rychle ubíhaly. A závěr byl chvílemi srdcervoucí. Vypořádání se zlodějem mi přišlo super. Dojel na svoji pýchu a ego. Určitě se mi tohle vypořádání líbilo víc než kdyby najednou v sobě Callie objevila nějakou skrytou superschopnost. Pravděpodobně bych třetí díl hodnotila třemi hvězdičkami jako druhý. ALE!! Tu jednu hvězdu navíc má prostě Zloděj duší. To on mě na tomhle díle nesmírně bavil. Scény s ním jsem si užívala. Ta jeho zvrácenost byla skvěle napsaná až mi občas naháněl husí kůži. Takže palec nahoru za Zloděje a já bych asi nad sebou měla zamyslet když mě nejvíc bavil právě on :D

23.11.2023 4 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

Tohle bylo skvělé překvapení. Na knihu jsem byla velmi zvědavá a trošku jsem se obávala, že mě zklame. To se ale vůbec nestalo.
Postava Signy je zajímavá a brzo jsem si ji oblíbila. Příběh mě vytáhnul a hodně mě překvapilo, že hned na prvních stránkách máme tolik smrti. Na koho jsem se ale moc těšila byl Smrtonoš. Ten si mě získal hned a pokaždé když se objevil na scéně, mé srdce plesalo radostí. Romantická linka byla skvělá. Měla jsem strach že se tady o ní příběh jenom otře a já budu zklamaná, ale má romantická duše se tetelila blahem.
Detektivní linka je napínavá a na to kolik jsem měla podezřelých jsem se netrefila.
Co mě trošičku zklamalo bylo, že jsem příběh čekala ještě trošku temnější. Asi mě navnadilo to 15+ co je na knížce uvedeno. Možná kdyby tam bylo víc zlých duchů, kteří by Signu nějak trápili a děsili byla bych asi spokojenější.

Celkově jsem si ale knížku zamilovala a jsem s ní moc spokojená. Obálka a ořízka jsou nádherné a já jsem moc ráda, že jsem si knížku koupila. Jsem velmi zvědavá na další díl a jak bude příběh Signy pokračovat. Doufám že u nás vyjde brzy.

03.10.2023 5 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Četlo se to samo, ale něco mi chybělo. Asi jsem od knížky čekala víc. Mack s Frannie se mi líbili, ale zapadli mi do takového průměru. Knížka ani neurazí ani nenadchne, ale na podzimní líné odpoledne byla fajn.

23.09.2023 3 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

Tenhle díl jsem si užila. Eros byl úžasný a Psyché mě moc bavila. Oba dva se skvěle doplňovali a ta chemie mezi nimi byla úžasná. Doufám že brzo vyjdou další díly, protože tohle převyprávění řecké mytologie mě nehorázně baví.

19.09.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Krásná romantika, to se musí nechat. Bohužel snadno odložitelná. Nějaké čtení do tří do rána se tady nekonalo. Za mě ideální knížka na dovolenou. Začátek se docela táhnul a Catalininy myšlenkové pochody mě někdy ubíjeli. Za to Aarona jsem si zamilovala, ten byl úžasný. Kdyby se mi knížka četla o trošku líp tak s klidem dám čtyři hvězdičky, ale takhle to musí stačit na tři a půl.

01.09.2023 3 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

No tak tohle byla jízda. Od knížky jsem se neodtrhla, zhltla jsem ji za den a kdyby byla dvakrát tak tlustá tak mi to je jedno a čtu dál. Wendy se mi líbila, vypadá na poslušnou tichou holku, ale ozvat se umí. Jamese jsem si zamilovala, prostě bad boy jak má být........No a pak je tu Hook. Pane bože jo konečně jsem dostala pořádného mafiána a né někoho u koho si říkáte "juu ale vždyť je to roztomilý medvídek". Ve většině knížkách sice máme plno šéfů mafie ale jestli tam zastřelí jednoho člověka tak je to moc. No a tady dostanete Hooka který používá japonskou techniku mučení (ty krysy mě straší už od doby co jsme se to učili ve škole). Hook byl děsivý a to jsem na tý knížce žrala.
Chvílemi to bylo přitažené za vlasy a říkala jsem si "jako vážně Wendy? Nejsi labilní?". Ale když nad tím tak přemýšlím tak labilní byli oba, ale já ten příběh miluju.
Ale prostě ta jedna hvězdička musí dolů za slovo chlemtat. V tu chvíli jsem myslela že knížku vyhodím z okna!

Až na konci mi došlo koho vlastně představuje Tina Belle. A musela jsem se smát jak můj mozek už ve dvě ráno nepracuje

23.08.2023 4 z 5