hnilda3 hnilda3 komentáře u knih

Piknik na hřbitově Piknik na hřbitově * antologie

Některé povídky mě zaujaly, ale některé naopak byly podle mě trochu divné a o ničem, ale možná jsem je jen nepochopila a tudíž je nedocením. :-)

04.02.2018 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Krásně napsáno, velmi dobře se mi to četlo, autorka je skvělá.

20.01.2018 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Naprosto skvělé! Už od první stránky mě to vtáhlo do děje, protože mě ten námět zaujal. Velmi čtivé, rychle to ubíhalo a zápletka opravdu zajímavá.

10.01.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Kniha mě velmi zaujala. Sice vypadá, že má hodně stránek, ale vzhledem k tomu, jak jsou řešené kapitoly (kdy některé kapitoly měly jednu větu :-) ) byla vlastně docela kratičká. Byla však psaná opravdu zajímavě, jen ten konec mi přišel, že měl až moc rychlý spád.

05.01.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Musím říct, že mě kniha naprosto nadchla. Začátek byl trochu pomalejší, ale vyprávění Minky mě pak tolik vtáhlo, že jsem četla až do noci, což běžně nedělám :-) Každopádně jsem se dozvěděla spoustu otřesných věcí o té době, které jsem neznala. A myslím, že to by měl přečíst každý, protože ve škole se o tom člověk tolik nedozví, i když by rozhodně měl.

02.01.2018 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Remarque je prostě mistr, to je vidět na každé z jeho knih.

01.01.2018 5 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Hodnotím průměrně... Příběh byl pěkný, klasicka romantika, ale bylo to dost předvídatelné. Kdyby nebylo v části názvu Zimní romance, asi bych si skoro nevšimla, že se to odehrává v zimě. Jen občas zmínka o sněhu a jinak si moc neuvědomuji. Ale na odpočinek fajn :)

24.12.2017 3 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Některé povídky byly opravdu krásné, některé byly dost podivné... Ale o to přeci jde, ne? ;-)

09.12.2017 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Od autorky mám všechny její knihy, ale touhle jsem začala (druhé dvě si nechávám do Čtenářské výzvy :-D). A kniha se mi moc líbila. Už jen při té první větě knihy si řeknete: "Hmm, tak to bude něco." a opravdu to tak je. Těším se i na druhé dvě knihy, prý jsou ještě lepší.

03.12.2017 5 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Sparks..co k nemu dodat? Dalsi skvela kniha od skveleho autora :-)

25.11.2017 5 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Krásná trilogie. I když je kniha delší, ubíhal mi děj velmi rychle, jen ke konci se mi to zdálo trochu složitější na pochopení, ale četla jsem to v autobuse, tak možná proto :-) Jinak je kniha skvělá, příběh se mi moc líbil.

16.11.2017 5 z 5

Dokud srdce plane: Neoficiální biografie skupiny Rammstein Dokud srdce plane: Neoficiální biografie skupiny Rammstein Thorsten Schatz

Kapelu miluji tak nějak od malička, ale žádnou biografii jsem zatím nečetla, takže pro mě byla většina věcí úplně nových a zajímavých. Jen občas se tam věci dost opakovaly, ale i tak to bylo zajímavé počtení.

08.11.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha byla skvělá, i když pro mě trochu boj se čtením. Mám totiž blbou paměť na jména a na postavy a pořád se mi pletlo, kdo je kdo :-) Avšak zápletka skvělá, psané to byl o velmi zajímavě, chvílemi i humorné, pak zase dramatické. Skvěle popsané životy tří žen i ostatních v knize.

23.10.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Ze začátku mi kniha přišla hrozně chaotická, spousta postav, "divných" jmen a názvů..Hodně jsem se ztrácela. Ale když jsem to překonala, tak už to pak bylo docela fajn, i když chvílemi jsem se trošku ztrácela. Ale druhý díl si ráda přečtu, až bude.

13.10.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Příběh byl zajímavý, propletený, ale konec mi přišel až moc..

28.09.2017 4 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

První díl se mi líbil trochu víc, u tohoto mi déle trvalo, než jsem se začetla. Ale druhá půlka už se mi četla zase skvělé.

24.09.2017 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, jinak bych na ni nejspíš nenarazila. Naštěstí to byla skvělá volba, kniha mě hned od začátku chytla, příběh mě zaujal a moc dobře se mi kniha četla. Hned si musím sehnat pokračování :-)

17.09.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Skvělé! Stejně jako předchozí díly. Byla jsem moc zvědavá, jak celá série skončí :-)

09.09.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Ze začátku mě trochu vylekala tloušťka té knihy, ale začetla jsem se téměř okamžitě. Kniha je psaná opravdu čtivě a příběh je velmi krásný.

20.08.2017 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Parádní! Celá kniha napínavá, a když už si myslíte, že víte, co se tam stane, tak dojde náhle k nějaké změně. Párkrát jsem nevěřícně zírala, autor má skvělou fantazii. Jenže nemám u sebe třetí díl, no jéje :-D

14.08.2017 5 z 5