hlentilka hlentilka komentáře u knih

Kruh Kruh Rona Halsall

Z knihy mám mnoho pocitů. Cokoliv bych tady napsala, tak by to byl "spoiler". Napínavá, nepředvídatelná kniha s neodhadnutelnými a překvapivými dějovými zvraty.

07.04.2021 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásné čtení, dojemné, osudová nenaplněná láska...

03.04.2021 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Mnoho tajemství, každý si chrání to své "soukromí" a nechce vybočit ze své pózy, přátelství dvou žen, týrání ženy, strach o život syna? Je tady vůbec čas na lásku?

01.04.2021 4 z 5

Pomněnčino dítě Pomněnčino dítě Amanda Prowse

Souhlasím s komentáři, prvních 100 stránek - co to bylo? Jsem ráda, že jsem vydržela, následoval nádherný příběh lásky v několika podobách. Možná ta největší láska - láska matky, silné pouto s dítětem. Rodičovská láska - velmi sobecká, na druhé straně ochranitelská, plná předsudků dané doby. Milenecká láska - láska Sol a Pomněnky, která je a bude tady navždy. A nakonec rovina manželské lásky.

31.03.2021 4 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Napínavost, romantičnost.. Kniha byla super. Nejvíce mě bavily dialogy mezi Cameron a Jackem - přirozený rozhovor psaný s vtipem, nadhledem, provokací...

28.03.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Oddychovka, láska dvou lidí, kteří se přitahují, ale navzájem si dávají najevo, že se příliš nemusí.

23.03.2021 3 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Knížka nebyla špatná, do kategorie thrillerů bych ji ovšem nezařadila. Je lepší číst knihu na "jeden zátah", když jsem se k ní každý večer vracela, měla jsem zmatek ve jménech jednotlivých postav. Spletitý příběh několika rodin v jedné čtvrti. Všechny ženy z daných rodin v krátkých kapitolkách vypráví o svých denních starostech (chod domácnosti, péče o děti, muže), ženská i mužská nevěra, rozchod... Essie - přetažená matka s psychickými problémy. Jen je mi líto, že při vyřešení "zápletky" její psychické problémy skončí jako mávnutí proutkem. Odhalení kladné postavy, která vše zavinila, bylo nečekané.

21.03.2021 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ze začátku rozpačitost, mnoho nových jmen, za každou kapitolou komentáře dosud neznámých postav. Druhá polovina knihy o 50 % lepší.

17.03.2021 3 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Nádherná kniha. Slova nestačí k popsání mých pocitů, ale stačí toto :

SLUNÍČKO
ZNERVÓZŇUJÍCNĚ PĚKNÁ
MOŘE KLIDU

13.03.2021 5 z 5

Z lásky k vám Z lásky k vám Amanda Prowse

Otřesné vzpomínky týrané ženy, nejhorší trest za svůj čin bylo, že jí vlastní děti odmítaly. Čekání na odpuštění, znovu vybudování nového života, velké zoufalství silné ženy. V knize bylo pro mě nepohodlné - neustálé skákání v čase ( před 10 lety, před měsícem, před 4 lety....).

06.03.2021 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Třetí díl mě opět nezklamal. Už se těším na nějaké další knížky od paní autorky Katky Petrusové. Skvělá kniha, nejvíce mě těšil humor, smála jsem se - nahlas, stačilo si představit PLYŠÁKA.....

05.03.2021 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Ještě lepší kniha, než ta první. Tleskám paní autorce, vhodně volená slova, mnohdy humorné dialogy, žádné místo v knize nebylo zdlouhavé.

27.02.2021 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Pro mě nejslabší kniha od Hooverové. Pěkně napsaná, ale moc sladká a příběh se nic moc nevyvíjel.

25.02.2021 3 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Krásná kniha. Nebyla tam ani jedna nudná pasáž, děj plynul přirozeně, přečteno jedním dechem. Brečela jsem jako želva.

18.02.2021 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Líbil se mi Paigein vztah k pacientům, který byl osobní, vřelý, tak by to mělo být i ve skutečnosti. Občas jsem se u knihy bála - ve srubu apod... Mnohdy jsem říkala: "Paige uteč". Konec knihy mě překvapil (neumím zhodnotit, zda mile nebo nemile).

14.02.2021 4 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Myšlenkové pochody hlavní hrdinky byly celkem fajn, ale nebavil mě způsob, kterým byla tato kniha napsána. Zdálo se mi, že je překombinovaná moderními prvky - chat, emaily, FB, atd.... V určitých okamžicích i divně vložená přímá řeč - jako divadelní scénář. Mnoho těchto prvků mi připadalo zbytečných. Když jsem se v závěru knihy dočetla, kdo stojí za osobou TAZATELE, tak mě těch 30 stránek (dokončení příběhu) přestalo zajímat.

03.02.2021 1 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Perfektně promyšlená dějová linie, společně s hlavními hrdiny, kteří se postupně proplétají v ději. Cecilie - pro mě nesympatická žena - sluníčkářka, která dokáže vše vyřešit, se postupně v mých očích proměňuje a mění se na silnou ženu. Spisovatelka udržuje u čtenáře velké napětí, co vlastně manžel napsal své manželce v dopise? Nemohla jsem se od čtení této knihy odtrhnout. Překvapivé, mrazivé odhalení pravdy, hra s vlastním svědomím. Osud, který člověka vždy dostihne, v jedné vteřině se změní život malé holčičky. Prolog, který nutí přemýšlet nad absurditou toho všeho.

22.01.2021 5 z 5

Proč ne... ztřeštěné vyprávění, mnohdy vtipné.

07.01.2021 3 z 5

Dietnikum Dietnikum Blanka Hošková

Zvláštní, první kniha od B. Hoškové, kterou jsem odložila po pár stránkách čtení. Nebaví mě, povrchní.

05.01.2021 1 z 5

Kamilenky Kamilenky Blanka Hošková

Pěkné, neurazí. Trochu ujetý příběh - romantika s průvodcem...

05.01.2021 3 z 5