hlentilka hlentilka komentáře u knih

Láskobraní Láskobraní Blanka Hošková

Pěkné, ze života, neurazí.

05.01.2021 3 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Virginie Grimaldi

Psáno z pohledu dvou dívek a jejich matky. Zdlouhavá kniha

05.01.2021 1 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Vadily mně vulgarismy, jinak by byl příběh dobrý.

05.01.2021 1 z 5

Dva životy Dva životy Táňa Keleová-Vasilková

Rozpačitost? V knize je popisováno několik příběhů, mě zaujal pouze jeden a to o překladatelce Anně. Ve druhé polovině knihy jsem začala jednotlivé texty přeskakovat a zaměřila jsem se jen na ten jeden jediný příběh. Er-forma mi připadala v této knize strašně divná, plytké, táhlé rozhovory. Možná je to vina i překladatele knihy - ze slovenštiny do češtiny - nevím, čím to může být. Naopak závěr knihy se mi líbil - není to ten typický happy end, ale opravdu reálný život.

04.01.2021 2 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Nerozumím, proč autorka vydala tento druhý díl. První díl fantastický, druhý díl jen opakování stejných dialogů jako v první knize. Sice vypravování z "mužského" pohledu a dokreslení příběhu, ale jen tak asi v 10 % něco nového. Jinak opisování prvního dílu jako přes kopírák.

03.01.2021 2 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Nenacházím slov, krutá realita osudu, která zasáhla do života jedné rodiny.

29.12.2020 5 z 5

Time Out Time Out Ray Kluun

Druhý díl nepřekoná krutou krásu první knihy.

29.12.2020 3 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Nasládlá knížka.

28.12.2020 3 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Po přečtení pár stránek jsem si říkala, že tuto knihu odložím, že nemám důvod číst "pubertální" příběh několika adolescentů žijících v kostele a jejich životní problémy. Nakonec mě kniha velmi nadchla a já ji prostě musela přečíst. Psychika dospívající dívky, na kterou je naloženo až příliš těžkostí celé rodiny.

28.12.2020 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Do posleního okamžiku jsem byla v napětí, kdo je vlastně vrah, velmi překvapivý závěr, který jsem nečekala, hlavní hrdince jsem dost věřila. Pro pomstu vykonat tolik zla a nemyslet přitom na svou malou dceru?

26.12.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Bohdana celé roky trpěla kvůli chybám svých příbuzných a připadala si méněcenná. Závěrečné smíření se svým otcem, poutavý příběh.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Důkladně promyšlený příběh. Při čtení se někdy tajil dech a slzy se draly do očí nad "krutou hrou osudu" a konečnou pointou.

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Dost dlouhou dobu to byla má nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. Časem jsem se k ní vrátila a přečetla podruhé, což jsem ještě nikdy neudělala. Ale teď vím, že jsou i lepší knihy.

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Milostný vztah mezi starší ženou a mladým mužem se ze začátku vyvíjí jako manipulace, vzrušení z prvních sexuálních zážitků muže, jeho naivitou. Dějová linie se bravurně rozvíjí dál, doléhá zde 2. světová válka, nacismus, soud, sebevražda. Ale pořád je tady cítit neuvěřitelně silný cit lásky.

Pyžamo po mrtvém Pyžamo po mrtvém Stanislav Rudolf

Manželka, která se po smrti svého muže musí smířit s tím, že měl milenku? Realistický příběh denního života.

Kto sa bojí , nech nečíta! Kto sa bojí , nech nečíta! Milan Markovič

Milan Markovič, vynikající humorista, novinář, moderátor, který je spojován především s politickou satirou. Tato kniha se všach politických věcí netýká. Soubor fejetonů s různou tématikou, vtipné, k zamyšlení.

Nakresli mi vietor Nakresli mi vietor Eva Urbaníková

Dojemný příběh - podvod, matka, vězení, malé dítě

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Vztah matky a dcery dvou generací a nalézání vzájemného pochopení i odpuštění.

18.12.2020 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Silný příběh, první kniha, kterou jsem od autorky přečetla v elektronické podobě. Od této chvíle jsem přečetla všechny knihy autorky. Mám na ni závislost.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásná kniha, láska dvou lidí se rozdělí, aby se ve stáří zase našla...