Hkk935 Hkk935 komentáře u knih

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Opět velmi zdařilé, obávala jsem se, aby autor neudělal z hrdinů přehnané superhrdiny, ale jsem velmi překvapena. Stále je to napínavé, čtivé, humorné, drsné a hlavně tajemné, i po čtvrtém dílu nevíme o Asadovi skoro nic a to mě baví...klobouk dolů... udržet tajemství do dalších dílů a nezačít být nudný, je prostě bomba. Takže hurá na další díl. Jo a ten konec...to se opravdu povedlo!

16.03.2023 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Opět skvělá a napínavá detektivka, téma hodně citlivé (určitě pro každého, kdo má dítě) a přesto autor dokázal propojit napínavý děj, humor, osobní vztahy a trochu tajemna ve skvělé čtení. Jdu na další díl :-)

11.03.2023 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Skvělé pokračování, povedlo se, děj je velmi povedený. Přečteno za dva dny :-), takže hurá na další díl. Carl mě začíná opravdu bavit.

05.03.2023 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Další velmi povedená severská detektivka, super čtení, napínavé, humorné, skvěle vylíčené postavy. Těším se na pokračování.

05.03.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Kate je sympatická, už jenom proto, že má problémy jako obyčejný člověk, není vykreslená jako nadčlověk. První díl se mi velmi líbil, je to čtivé, napínavé, neztrácela jsem se. Těším se na pokračování.

04.08.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Bylo to dlouhé, bylo to náročné (udržet knihu fakt bylo náročné :-D), ale líbilo se mi to. Odhalení vraha, za mě, velmi překvapivé, nečekala jsem to. Je pravda, že jsem se ztrácela v rozebírání astrologie, ale knížka jako celek stála za to.

13.07.2023 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Na začátku jsem se nemohla zorientovat kdo kde s kým a proč?! Takže jsem tomu moc nedávala, říkala jsem si, ještě deset stránek a konec, ale pak to dostalo spád a nakonec jsem to přečetla jedním vrzem...doslova, za dva dny :-). Výborné téma, citlivé a stále i živé. Harry nezklamal, jdu na další díl.

14.08.2023 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

S každým dalším dílem ze série, je to lepší a lepší. Líbí se mi to emocionální vypětí, do kterého se lehce vcítíte, ačkoliv se modlíte, aby jste nikdy nemuseli.

07.09.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tohle bylo excelentní! Skvělá knížka, velmi napínavá, už od začátku jsem měla problém přestat číst. Děj je naprosto fascinující, tím jak se prolíná přítomnost s minulostí, vzniká velmi silný příběh. Strhující závěr... člověk by až ukápnul slzu :-)

18.06.2023 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Velmi povedené, a každým dalším dílem je série lepší a zajímavější. Je fajn, že ne vždy všechno dokáže Harry zachránit, proto je to asi opravdu uvěřitelné.

18.08.2023 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Nejdřív jsem se trochu prala s Kim, je fakt hodně svá, ale nakonec bych řekla, že je to fajn a do knihy to prostě patří. Téma velmi zajímavé. Samozřejmě, že je to občas přitažené za vlasy, ale jde o knihu, ne realitu. Co mě mate, proč ji kolega vyká a v soukromí (jako přítel, kamarád) tyká, pochopila bych asi mezi ostatními, ale vyká ji i když jsou sami dva ...to jsem nepochopila. Třeba je odpověď v části 0, tu jsem zatím nečetla. Určitě budu pokračovat v sérii, je to dobré čtení.

06.08.2023 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Je to emocionální knížka, někdo řekne... přitažené za vlasy...já říkám, že velmi povedené. Detailní popis nemocné psychiky opravdu brilantní. Jako rodič si neumím, a nechci, představit jaký je to pocit, tohle zažít, jako čtenář hltám každou stránku. Přečteno za pár dní. Jo a vraha jsem teda tipovala špatně, asi jen proto, že mi ta osoba byla protivná... Takže skvělá práce :-)

07.06.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Trochu přemlouvání to dalo, ale nebylo to špatné nakonec, vraha jsem netipla, takže určitě velké plus, konec byl velmi napínavý. Musím říct, že ač na jednu stranu je mi Eriky líto, na druhé straně je neuvěřitelně paličatá až protivná, tohle její postavě prostě nevěřím (hlavou proti metrové zdi a pořád to dává). Určitě se mi líbila víc série Kate Marshallová, asi mi byla sympatičtější. Knížka ovšem stojí za přečtení, takže se těším na další díl.

30.08.2023 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Rozhodně lepší díl, než ten předešlý (který také stojí za přečtení). Za mě velmi čtivé, četlo se to opravdu jedním dechem, takové to ..ještě jednu stránku a bylo z toho dvacet stránek, protože se pořád něco dělo... pořád se to někam posouvalo. Líbí se mi i to, že to není čistě jen detektivka, ale je zde i rozebírán soukromý život (přeci jen, vžíváme se do příběhu, a to nemůže být jen o práci, ale i o soukromí, tak, jak to funguje i v reálném životě...prostě dílek k dílku, aby to mohl být celek). Skvělé je, jak autor(a) ukazuje, jak si jednu situaci vyloží žena, a jak si ji vyloží muž...jako v životě...nikdy stejně :-).

05.07.2023 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

J.A. Olsen to prostě umí. Skvělé téma, napínavé čtení, které se drží celou knihou, nejsou tam slepá místa. Samozřejmě i stále skvělí hrdinové, Asadovi velbloudi mě fakt baví (kam na to autor chodí... ). Rose je Rose... Carl a jeho nohy na stole ... Prostě a jednoduše doporučuji, a jdu rovnou na sedmý díl.

11.04.2023 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Trochu mi to připomíná seriál Vražedné pobřeží (nebo tak nějak se to jmenovalo), ale líbilo se mi to, musím uznat, že děj probíhal plynule, nebyla tam slepá místa, jdu si dát další díl. Cormoran i Robin jsou velmi sympatičtí a snad i další díl bude stát za to.

18.06.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Překvapila mě forma knížky, velká písmena, takže jsem začínala číst už s jistou dávkou pochybnosti, zda to bude aspoň ke čtení, ze začátku jsem se nemohla dostat do děje, nic co by mě vtáhlo, ale pak se děj začal víc prohlubovat a nakonec to bylo velmi skvělé čtení. Samozřejmě, že je něco opravdu přitažené za vlasy (myslím tím hlavně to, že se vše dalo takto letitě tutlat), ale to prostě k dobré detektivce snad i patří (je to fikce ne realita). Spousta komentářů haní Josii, že je nepříjemná, vzteklá, že je nejlepší na světě...ale mě nevadila, naopak, žena činu :-).

01.06.2023 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Přečtená celá série, je to opravdu skvěle čtení. Samozřejmě, že jsem celý díl doufala, že se Carlovi podaří vyřešit tu záhadu, kterou je série protkaná, ale autor si to nechal pro sebe, takže snad to bude námětem dalšího dílu. Opravdu doporučuji přečíst celou sérii, občas je něco slabší, občas něco znamenitě vyčnívá, ale jako celek hodně povedené.

05.05.2023 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Musím napsat, že je kniha velmi povedená, čtivá, má spád, je napínavá a samozřejmě na konci i překvapivá, ale na druhou stranu je to občas hodně přitažené... přesto stojí za to, si ji přečíst...a myslím, že každá žena se po přečtení fakt občas koukne oknem :-). Takže jdu do dalšího dílu.

03.04.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Zajímavé téma, i když celkem brzy víte kdo je vrah, neubírá to na napínavosti. Smutný konec

13.09.2023 5 z 5