Hell_Rihova Hell_Rihova komentáře u knih

Zombie Zombie Joyce Carol Oates

Já budu patřit do škatulky lidí, kterým se kniha nelíbila. Místy to pro mě bylo opravdu dost drsné a nechutné čtení. Věřím, že se některým kniha líbit bude, ale moji přízeň si nezískala.

25.11.2019 2 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Tak tahle kniha předčila má očekávání, námět zajímavý, zápletka taky, hltala jsem snad každou stránku. Napínavé, místy dost drsné, ale k tomu ději to patřilo a dodávalo mu to ten správný ráz. Maarten S. Sneijder byl skvělý, jeho povaha se mi hodně zamlouvala, budu netrpělivě čekat na druhý díl, který doufám bude stejně dobrý.

22.11.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Mé první setkání s autorkou, ano ještě jsem nečetla Hanu, jsem ostuda. Slepá mapa je skvělá kniha, hodně dobře propracovaná, autorka opravdu ví, o čem a jak dobře má psát, aby si čtenáře získala ihned od první stránky. Moc se mi líbilo provázání příběhu, ani u jedné stránky jsem se nenudila. Naše hlavní hrdinky to neměly moc lehké, ale kdo by měl, za války, poté v době nesvobody, to neměl nehké nikdo, ale ony se nevzdávaly a bojovaly až do konce. Jsem ráda, že jsem se konečně dokopala si něco od paní Mornštajnové přečíst a hodlám v tom pokračovat i nadále.
Při čtení takové knihy se člověk zamyslí nad tím, jak to v dnešní době máme vlastně jednoduché a kdo nezažil dobu minulých režimů, jen s těží si to dokáže představit. Proto si vždycky ráda přečtu takové knihy, i když to mnohdy není úplně veselé čtení, ale zamyslím se nad tiím, jak asi žili moji prarodiče a rodiče ve srovnání se mnou. Stojí to opravdu za zamyšlení.

25.10.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Mrazivá duchařina, u které mi běhal mráz po zádech, a to opravdu. Když jsem knihu četla, nemohla jsem sedět zády ke dveřím a četla jsem ji převážně ve dne. Ale i tak byla knížka skvělá, hodně napínavá a strašidelná, přesně to, co od knížky tohoto typu očekávám.

21.10.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tahle kniha je děsivá a skvělá zároveň. Barbarsky jsem jako první viděla film, který jsem vstřebávala hodně dlouho, ale kniha na mě zapůsobila ještě silněji. Klobouk dolů před Christiane, která dokázala s takovými věcmi vyjít na povrch a povědět nám svůj příběh. Pro mnohé z nás může být ponaučením, případně odstašujícím případem, jak nikdy neskončit a pro jiné, že pokud má člověk pevnou vůli a má kolem sebe lidi, kteří jsou mu ochotni pomoci, může se dostat až ze samotného dna.

21.10.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Dlouho jsem se přemlouvala, jestli si Loutkáře přečíst nebo ne. Hadrový panák se mi moc nelíbil a popravdě, když jsem začala číst tento díl, nevěděla jsem, o čem předchozí byl. Ale přesto se mi Lputkář líbil o něco víc než Hadrový panák, hlavně konec mi přišel dobře promyšlený a napínavý. Třetí díl si ráda přečtu a počkám si, co si na nás autor přichystá dál.

21.10.2019 3 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Tahle kniha zde nemá moc dobré hodnocení, proto jsem od ní neměla moc velká očekáváni, ale nakonec docela mile překvapila. Přečetla jsem ji na jeden zátah a nenudila se u ní, což od detektivky očekávám. Hodně sympatické mi bylo, že na případu pracovali nováčci a ne ostřílení kriminalisté, dodávalo to příběhu správný ráz. Pan Březina mě hodně nadchl a chci si přečíst i jeho další knížky a doufám, že budou tak stejně dobré.

21.10.2019 4 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Stejně jako předchozí autorovi knihy, i tato mě chytla za srdce. Tahle knížka má v sobě jakési kouzlo, obsahuje hned několik mouder, nad kterými je dobré se zamyslet. Hodně se mi líbilo, že i tady byly popsány příhody Boba a Jamese. Jsem velkým fandou této dvojice, knihy Kocour Bob a Svět podle Boba mají v mé knihovně speciální místo. Je to důkaz toho, že i kocour může být nejlepším přítelem pro člověka. Děkuju za tuhle knihu.

07.08.2019 5 z 5

Dívka jménem Sus Dívka jménem Sus Jonas T. Bengtsson

Slýchávám názory, že čtení odeonovek je záruka kvality. Ani tato kniha nebyla výjimkou. Silný příběh mladé dívky, která se stará sama o sebe, dává si různé testy, prodává drogy a tak nějak proplouvá životem a snaží se přežít. Je to krátká knížka, ve které se ukrývá zajímavý příběh, nad kterým je dobře se zamyslet.

18.07.2019 4 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Tato kniha mě velmi mile překvapila. Námět byl hodně zajímavý, ještě nikdy jsem knihu na podobné téma nečetla a rozhodně jsem ráda za to, že se ki do ruky dostala tato. Kniha byla napínavá, zápletka nečekaná, kdy jsem při čtení konce doslova hltala každé slovo.

18.07.2019 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Po dlouhé době jsem četla knihu, která i pro mě byla v některých místech docela drsná, kdy jsem se pozastavila a říkala jsem si, jak tohle autor může vymyslet. Ale jo, k tomu příběhu mi to dost sedělo, užila jsem si ho, i když jsem se ze začátku musela začíst. Nakonec se z toho vyklubal docela dobrá thriller, kdy jsem do poslední chvíle napjatě čekala jak to dopadne. Doporučuji všem, kteří mají rádi drsnější příběhy, protože přesně tohle knížka nabízí.

14.06.2019 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Příběh Daniela a Kita si prostě zamilujete. Stejně jako Muffin a čaj, opět krásně napsané, oddychové čtení, kdy celou dobu čekáte jak to dopadne a ve skrytu duše jim oběma fandíte. Obě knížky ve mě vyvolaly zvláštní pocity, ale zároveň jsou pro mě motivací, aby se člověk nikdy nevzdával. Autorovi patří velké díky za to, že takový příběh napsal, protože se k němu budu vždycky vracet, když mi nebude zrovna veselo.

29.05.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Hračkář byl stejně dobrý jako Šelma, i když způsob psaní byl hodně podobný. Jediné, co mi vadilo, byl konec, kdy jsem se těšila, že se autor více rozepíše a ono to bylo vyřešené na jedné stránce. Ale i tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, hlavní hrdina je sympaťák, který se nevzdává a jde si tvrdě za svým, to mám u hlavních postav ráda. Obě dvě knihy stojí za přečtení, jsou napínavé a hodně čtivé, velké plus mají i krátké kapitoly, které ději dodávají rychlý spád. :)

19.05.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tato kniha mě mile překvapila, začala jsem jí číst bez větších očekáváních, kdy jsem se musela překousat přes začátek, ale zhruba po třiceti stránkách mě kniha opravdu chytla. Sice mě mrzelo, že hned z epilogu mi bylo jasné, kdo Šelma je, ale nakonec jsem byla překvapená, proč to tak bylo a kde to vlastně začalo. Hlavní hrdina mi byl sympatický, fandila jsem mu, aby všemu přišel na kloub. Hračkáře jsem si koupila po přečtení Šelmy a hned jsem se do něj pustila, tak snad bude stejně překvapivý, jako Šelma.

13.05.2019 4 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Tento příběh byl pro mě velice poutavý, kdy jsem se do knížky začetla a byla jsem zvědavá jak to dopadne. Měla jsem hodně teorií, jak by mohl samotný příběh skončit, ale nakonec má teorie byla správná jen částečně. Představovala jsem si, jaké by to asi bylo bydlet v secesní vile se starobylým nábytkem a s pověrami, kterými se o ní tradují. Nejsem si jistá, jestli bych to zvládla, ale autorka se s příběhem poprala opravdu dobře, příběh byl napínavý, nijak přeplácaný a mělo to spád. Taková pravá duchařina, kniha splnila má očekávání, kdy jsem chtěla tajemno a napětí.

06.05.2019 4 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

O této knize jsem slyšela už od hodně lidí. Někomu se líbila, někomu zase ne. Mě zaujala hned po prvních pár stránkách, kdy jsem byla přesvědčená o tom, kdo je vrahem, věřila jsem tomu než mi autor ukázal, že se fakticky mýlím. Kniha je hodně dobře napsaná, hodně klamavá a napínavá.

17.02.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Po dlouhé době jsem narazila na thriller, od kterého bych se nemohla odtrhnout. Krátké kapitoly knize dodávaly rychlý spád, kdy jsem četla pořád dál a dál. Deníkové zápisky byly do příběhy skvěle vneseny, vždycky jsem čekala, s čím dalším autor přijde. Na konci jsem byla hodně překvapená, vraha jsem opravdu neodhalila, i když tušení jsem měla. Jsem hodně zvědavá, jak se s tím autor vypořádá v dalším díle, nemůžu se dočkat.

06.02.2019 5 z 5

King King T. M. Frazier

Tak tahle kniha byla jednoduše skvělá. Hlavní hrdina mi byl sympatický jako už dlouho žádný. Od knihy jsem příliš neočekávala, ale nakonec jsem byla tak překvapená, děj mě tak pohltil, že jsem ji přečetla během jednoho dne. Kniha je psaná surovým způsobem, autorka se s tím moc nepárala, ale tohle mi k té knize a celému děju opravdu sedělo. Sex, drogy, rivalita ale i láska. Jsem z příběhu nadšená, přestože mě konec opravdu naštva i tak jsem ho dočítala s otevřenou pusou. Během čtení jsem se smála, byla jsem smutná a někdy i hodně naštvaná, určité pasáže jsem četla se zatajeným dechem. Tuhle knihu si musíte přečíst. Doufám, že u nás vyjde i pokračování. Pan King mi v hlavě zůstane dlouho. :)

05.01.2019 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Musím říct, že mě kniha hodně mile překvapila, věděla jsem, že autorka má smysl pro humor, protože jsem se u statusů na Facebooku zasmála, ale že se budu u této knihy upřímně a nahlas smát i při přednáškách jsem opravdu nečekala :) Vůbec by mi nevadilo, kdyby vyšlo pokračování s dalšími podivnými příhodami.

01.12.2018 5 z 5

Toxický squat Toxický squat Hana Kavurová

Velice zajímavé vyprávění hrdinky, která se nebojí vyprávět o ničem. Důkaz toho, kam dokážou drogy člověka zavést a kolik toho dokážou vzít. Spadnout do toho je strašně jednoduché, ale dostat se z toho a odrazit se ode dna nahoru stojí moc úsilí. Poklona všem, kteří mají silnou vůli a řeknou ne. Knihu můžu doporučit všem, kteří se o tuto tématiku zajímají. Děti ze stanice ZOO jsem nečetla, jen jsem viděla film, ale až tuto knihu vstřebám, chystám se na ni.

14.09.2018 4 z 5