happy-smile happy-smile komentáře u knih

Z mého severoitalského deníku Z mého severoitalského deníku Marta Kučíková

U Marty Kučíkové jsme zvyklí na humorné knížky. Tato taková není. Autorka se zdržela patosu a hysterie a velmi střízlivě popisu začátek koronavirové situace na severu Itálie. Hlavně dnes, když vidíme, jak lidé vnímají druhou vlnu v Česku, člověk dokáže pořádně ocenit respekt a trpělivost, se kterou Itálie prošla první vlnou. Kniha se čte sama, má pár stránek. Čtenář se ale asi bude ptát, proč tuto knihu číst. Není to zbytečné, v současnosti o kovidu totiž čteme na každém rohu, proč o tom ještě číst celou knihu? Postupně se toto téma objeví ve spoustě knih a stane se to normální součástí historie. Tato kniha bude jednou z těch, která se snaží popsat nezaujatě "normální" život za "nenormální" situace.

27.12.2020 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Dobrý thriller, Peter May prostě psát umí, a jak vidíme, tak má docela široký záběr. Ten, kdo se těší na předpověď celosvětové pandemie, bude možná zklamaný. Je to pouze něco okrajového, co rámuje příběh, jinak se tam tím autor nějak podrobně nezabývá.

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Duchařské příběhy mám ráda a tento byl opravdu povedený. Jsem ráda, že jsem o pobytu v domě Carrowů jen četla a nemusela jsem se ho osobně účastnit. :) Darcy Coates ví, jak psát. Těším se na něco dalšího!

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Celkově moc české autory nečtu, tak mi toto přišlo jako dobrá příležitost se s nimi trochu seznámit. Musím říct, že se mi kniha opravdu líbila. Povídky byly povedené, zaměřené na různá témata. Asi ještě vyhledám další povídkové knihy z této edice.

20.12.2020 4 z 5

Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Zuzana Hubeňáková

Komentář píšu pár měsíců zpětně a musím přiznat, že mi z této knihy už v hlavě moc neutkvělo, jen nějaké epizodky. Sem tam jsem se zasmála, ale obecně mi to přišlo trochu nemastné, neslané, asi jsem čekala trochu víc.

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Příjemný román pro ženy, určitě nebudete přečtení litovat. Sem tam se zasmějete, kniha dobře plyne. Hodnotím pouze třemi hvězdičkami, protože mi ze zatím 4 přečtených knih této autorky přijde nejslabší.

Komunita Komunita Ragnar Jónasson

Pokud už jste od tohoto autora něco četli, tak víte, co od knihy čekat. Taková pomalejší detektivka/thriller. Tentokrát můžete očekávat i takové duchařské prostředí. Příjemné a těším se na další.

20.12.2020 4 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Tak nevím, asi je se mnou něco špatně. Tak opěvovaná kniha a já jsem se u ní málem unudila k smrti... I když to má jenom asi 200 stran, tak jsem se až do konce prostě nemohla začít a jenom jsem se modlila, ať už je konec. Možná jsem masochista, ale možná ještě zkusím další díl. Říkám si, že na tom přece jenom musí něco být...

20.12.2020 2 z 5

Ospalá slovanská díra Ospalá slovanská díra Petr Jaroněk

První část knihy se mi líbila. Pohybujeme se v prostředí velmi známém, ale vlastně úplně jiném. Ospalá díra převedená do českého prostředí. Proč ne. Četlo se to dobře a člověk si užíval ty české reálie v kombinaci s tím, jak dříve společnost fungovala. Popravě mi ale přišla docela mimo poslední část Původ nepřítele. Tak nějak do knihy vůbec nepatřila, na nic nenavazovala, a já jsem měla opravdu problém ji dočíst...

Kráľovstvo Kráľovstvo Jo Nesbø

Jeden známý tuto knihu okomentoval slovy: začátek byl dobrý, pak už to vlastně byl jenom takový román pro ženy. Mně začátek knihy docela nudil, nějak jsem se nemohla začíst, nic moc se tam nedělo. Potom se do toho zamíchaly intriky a začalo to dostávat grády. Nakonec to sice byl vlastně takový román pro ženy (který obecně moc nemusím), ale už mi to nějak nevadilo. Kniha začala mít děj a mě ty intriky začaly bavit.

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Naprosto skvělé. Moc jsem zasmála. Navíc jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí o životě delegátky. A taky se člověk dozví, jak být správným dovolenkářem. Někteří hosté totiž dokážou být opravdoví idioti, až se za ně člověk stydí, když to čte. Ale naštěstí se ukazuje, že většina hostů je jen nechtěně otravných nebo něco spískají a pak je jim to líto.

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Saturnin se vrací se mi moc líbilo a přišlo mi to jako velmi dobré pokračování slavného Saturnina. Tady jsem se ale tak nějak bohužel nemohla začít. Nepřišlo mi to tak vtipné a tak ladně plynoucí, jak bych očekávala. Bohužel tento díl je pro mě jen průměr. Ale pokud by něco dalšího vzniklo, tak bych tomu ještě šanci dala.

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

U Aristokratky se prostě vždycky zasměju a pořád mě to baví. U minulého dílu jsem si říkala, jak dlouho ještě bude autor moct ždímat téma Kostka. Jak vidím, tak to chytře posunul na další úroveň. A navíc to skončilo celkem napínavě, já chci další díl!

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

První díl se mi líbil více, byl tak nějak konzistentnější, když jsme procházeli postupně celou Kayovu kariéru. Tady jde jen o výstřižky z doby vánoční. I tak ale pro fanoušky prvního dílu povinné čtení. Člověk se opět zasměje i podiví.

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

No tak tohle tedy byla opravdu zajímavá zápletka. Člověk neví, co si o tom má myslet - je podezřelý vinen nebo ne? A to závěrečné rozuzlení mě opravdu překvapilo. Některé prvky v této sérii mi už sem tam připadají docela přitažené za vlasy. I tak si ale dvojice Lars Kepler i u osmého dílu drží dobrou úroveň. Čtenář jim některé ty šílenosti prostě promine. Fanouškům Joony doporučuji.

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Kniha se mi asi líbila více než první díl. Velmi dobře se to četlo. Zápletka byla zajímavá, navíc policie podezírá Marniho syna, ta tedy musí být celou dobu v defenzivě a snažit se jej ochránit. Chápu, kdyby tento boj někomu přišel otravný, ale nemůžeme mít ve všech knihách jenom idylku, kde někdo jenom tak bez vlastních zájmů pomáhá policii. Doporučuji.

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Je to až neuvěřitelné, už 11. díl série a pořád tomu nedochází dech, je to čtivé, napínavé, člověk to slupne jako malinu a nemůže se dočkat až za pár měsíců začne další lovná sezóna. Některé předchozí díly byly lepší, ale to nic nemění na tom, že to byla dobrá detektivka.

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Duchařské příběhy mám ráda a četla jsem všechny předchozí knihy Darcy Coates. Tento příběh se mi zdál nejslabší, spíše jako kniha pro děti, takže jej hodnotím třemi hvězdičkami. Jinak ale pro milovníky tajemna určitě doporučuju. I když to bylo trochu slabší, tak mě to i tak bavilo a těším se na další knížky autorky.

20.12.2020 3 z 5

Poslední neděle v říjnu a jiné temné příběhy Poslední neděle v říjnu a jiné temné příběhy Jan Sonnergaard

Bohužel knížka mě moc nezaujala. Moc nechápu, proč z toho byl v Dánsku takový hit... Ale některé z nich nebyly špatné, to zase ne. A navíc to má jenom pár stran. I tak ale pro mě popularita tohoto kousku zůstává záhadou.

Falešný pohřeb Falešný pohřeb Magdalena Mintová

Začátek mě až tak moc nebavil, ale pak to začalo být vtipné. Některé Eminy příhody jsou opravdu ve stylu "to nevymyslíš", ale i tak jí to člověk prostě věří. Takže pokud se vám líbily předchozí díly, tak určitě směle do toho.