happy-smile happy-smile komentáře u knih

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Vlastně jsem dost dlouho plánovala dát 3 hvězdičky, protože to bylo pěkné přitažené za vlasy. Ale nakonec to byla sranda. Takže v rámci žánru, proč ne.

Mlha Mlha Ragnar Jónasson

Temná, dusivá atmosféra domu na samotě v pustině, zavátém sněhem. Bylo to napínavé a nakonec nic nebylo tak, jak se zdálo. Takže za mě dobré.

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Musím říct, že první povídka mi vůbec nesedla, a to byla jedna z nejdelších. Všechny ostatní se mi ale opravdu líbily a autor v nich přišel se zajímavými nápady. Takže pro sci-fi fanoušky doporučuji.

Deníček Camille G: Dvoječka Deníček Camille G: Dvoječka Camille G

Možná jsem byla minule více naladěná, ale první díl se mi líbil více. Tam jsem se řezala smíchy. Tentokrát jsem se smíše sem tam usmívala. Jinak mi ale nepřišlo, že by kniha byla horší kvality než předchozí, možná jenom člověk musí mít tu správnou náladu. :)

Jací jsou? – Angličané Jací jsou? – Angličané Antony Miall

Musím říct, že tato kniha mi přišla jako jedna ze slabších z této série. S některými postřehy jsem moc nesouhlasila, ale to je asi můj problém. :) Knížečka je krátká a určitě se dozvíte spoustu zajímavých věcí o Angličanech, takže proč to nezkusit.

08.11.2022 3 z 5

Milosrdný samaritán Milosrdný samaritán Rolf Börjlind

Zápletka je možná trochu přitažená za vlasy, ale tak je to u těchto spisovatelů vždycky, takže nic nového, co by mělo člověka znepokojovat. Já jsem si knihu opravdu užila, jako u všech předchozích se to četlo samo. Navíc zatím asi první kniha, kde autoři zakomponovali covid do normálního života. Už jsem na něj v pár knihách narazila, ale vždy jen tak nějak v pozadí. A ve výsledku to vidím pozitivně, protože takto kniha opravdu odráží aktuální dobu.

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Přišlo mi, že byla Mia možná až moc dokonalá. Ale vlastně mi to nijak nevadilo. Děj pěkně odsýpal a kniha se četla sama. Takže standardní Bjørkova kvalita.

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

Musím říct, že tento díl mi přišel trochu slabší, trochu méně zábavný. Ale tak je to už pátý díl, tak třeba se autor s příštím dílem zlepší.

08.11.2022 3 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Docela mě překvapilo, že hodnocení knihy je tak vysoké - je zde tolik fanoušků Camilly nebo to byla tak geniální kniha?. :) Hlavní hrdinové byli určitě netradiční a neotřelí a vysloveně mě bavili. Jenom se mi zdálo, že by knize neškodilo, kdyby byla trochu kratší. Ale jinak se určitě těším na nějaké další pokračování, jak bylo v knize naznačeno.

Tajemství spálené chaty Tajemství spálené chaty Enid Blyton

Přečte v rámci čtenářské výzvy. Moc pěkný návrat do dětství - dokonce jsem si tu knihu po letech docela dost pamatovala. Parta malých detektivů je prostě neúnavná a baví. Celou tuto sérii můžu s potěšením doporučit, a to nejenom dětem.

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Přiznám se, že tentokrát jsem měla trochu problém se začíst, ale nevím, jestli to bylo knihou nebo ne. Ve chvílích, kdy jsem se konečně soustředila, mi to přišlo dobré. Příhody se mi líbily a jestli vyjde další díl, tak se do něj určitě pustím.

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Už to bylo nějakou dobu od poslednío příběhu s Erikou a už jsem si myslela, že se k ní Bryndza snad už ani nevrátí. Takže příjemné překvapení. Jako obvykle se to četlo samo. Snad se brzy zase dočkáme dalšího dílu.

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

V rámci žánru povedená kniha. Délka je střízlivá a bylo to docela úsměvné, i když sem tam docela střelené. :)

Jací jsou? – Dánové Jací jsou? – Dánové Helen Dyrbye

Krátká knížečka. Úsměvná a edukativní. Napsána v podobném duchu jako Norové ze stejné edice. Určitě můžu doporučit. Slupnete ji za chvíli a hodí se například i na čtení do vlaku.

Na vrcholu vlny Na vrcholu vlny Agatha Christie

Klasika. Na pachatele jsem samozřejmě nepřišla. :)

Krvavý anděl Krvavý anděl Franck Thilliez

Na tuhle knihu jsme se dost těšila a vlastně jsem čekala, až u nás budou konečně vydané knihy pěkně popořadě, aby se do toho mohl člověk pustit. Opravdu kvalitní detektivka. Hlavní postava se složitým osobním příběhem, i tak nějak dokáže žít svůj každodenní život. Zápletka brutální, napínavá. Tahle série bude asi opravdu jízda.

Tanec v ohni Tanec v ohni Graham Masterton

Graham Masterton mě baví, i když bych asi nemohla číst více jeho knih v kuse. Některé vzorcovité věci, které se objevují v každém díle, by mě asi začaly brzo štvát (hlavně u vztahových linek). Tak nějak si taky říkám, že podle Grahamova popisu, musí být ten Cork strašně prohnilé město. Kde se tam všichni ti těžcí zločinci berou? No ale co už, ono to prostě nějak funguje, a zatím mě o Katie baví číst, tahle kniha nebyla výjimnkou.

11.09.2022 4 z 5

Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Duong Nguyen Jirásková

Velice zajímavý pohled na vietnamskou komunitu z pohledu druhé generace, kde se v člověku sváří boj o identitu, jestli je vlastně Vietnamec nebo Čech. Děkuji Duong, že se s námi podělila o svůj příběh.

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Nejprve jsem byla trochu zklamaná, když jsem zjistila, že nás tentokrát nečeká Theo Crane v hlavní roli. Ale je pravda, že už se autor na tomto poli začal trochu vyčerpávat a uchyloval se k trochu absurdním zápletkám. Teď využil příležitost k čistému startu. A myslím, že se mu to moc povedlo. Hlavní hrdinka je opravdu sympatická. Je to zajímavá osobnost se zajímavým příběhem. Knize nechybí humor ani napětí. Na tuto sérii se moc těším.

11.09.2022 4 z 5

Angličan v Česku aneb Czech Me Out Angličan v Česku aneb Czech Me Out Alena Damijo

Moc pěkný přehled typických českých věcí. Úsměvné, poučné. Určitě bych takovou knihu doporučila cizincům více než Xenofbní průvodce - Češi/Jací jsou Češi?, která nás popisuje docela negativně. Tato kniha pěkně doplňuje předchozí knihy od paní Damijo. Těším se, jestli vydá něco dalšího.

11.09.2022 5 z 5