happy-smile happy-smile komentáře u knih

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Tak už vím, proč ta knížka stála jenom 29 Kč, a nevím, proč je u nás Viewegh tak oblíbený. Byla jsem na tohoto v současnosti oblíbeného českého autora hodně zvědavá, stejně tak hodně jsem potom byla i zklamaná. Viewegh píše takovým hodně jednoduchým stylem, který mě dost nudil, stejně jako příběh. Těšila jsem se aspoň na rozuzlení, které ale bylo odbyto na dvou stránkách, takže mi připadla celá knížka absolutně o ničem... rozhodně nedoporučuju.

28.11.2010 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Když jsem četla první dvě kapitoly, říkala jsem si, jak mi tohle mohl někdo doporučit a že se mi to určitě nebude líbit (nudné odborné kecy z finančnictví). Když jsem se přes ně překousala, změnila jsem názor o 180 stupňů. Tohle je jedna z těch knížek, které se čtou jedním dechem. Nové, netradiční, zajímavé téma je perfektně zpracované, promyšlené do nejmenších detailů a napsané tak poutavě, že i odběhnutí na záchod se vám zdá jako naprosté mrhání časem.
Larsson sice popisuje rok v životě novináře, přesto mi stylem vyprávění, od kterého se nedá odpoutat dokud člověk nemá knížku přečtenou, připomíná Dana Browna, i když všechny jeho knížky se odehrávají v jediném dni.

Většinou čtu knížky na doporučení známých (tady tomu nebylo jinak) a tyhle všeobecné haló efekty nemám moc ráda. Přesto ale musím podotknout, že to vypadá, že lidi umí opravdu poznat dobrou knížku.

22.11.2010 5 z 5