happy-smile happy-smile komentáře u knih

Pac & Pussy 2 Pac & Pussy 2 Albrecht Smuten

Stejné jako předchozí, možná trochu lepší díky dalšímu Jednonohému Pepemu. Je to komiks od komiksu, některé jsou fakt vtipné, u jiného jen povytáhnete obočí. Pokud vás první sbírka nebavila, tak tuhle nečtěte, pokud se vám ale líbila nebo vám aspoň přišla neutrální, tak hurá do toho, je to jen pár stran.

25.04.2021 4 z 5

Asi první třetinu knihy se v podstatě nic fantasy neděje - pouze nás obklopuje záhadná atmosféra s příslibem dobrodružství. Ač je to jenom takový úvod pro následující příběh, tak mě se tato část nesmírně líbila a byla velice čtivá. Potom se dozvídáme o existenci sirotčince slečny Peregrinové a jejich obyvatelích. Objevujeme jejich osobnosti a svět, ve kterém žijí. Je to moc příjemné čtení. Osobně ale nejsem moc fanda nestvůr a ty se zde vyskytnou taky. Proto se asi dalších dílů zatím nepustím, i tak ale knihu určitě doporučuji.

Hovínko na dortu Hovínko na dortu Tomáš Kapras

Soubor každodenních (vtipných) příhod s malými dětmi. Pokud máte rádi knihy tohoto typu, tak vřele doporučuji.

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tradičně moc pěkný román, který bude číst čtenář s úsměvem a u kterého si odpočine. Člověk se také dozví něco nového o pro nás exotické zemi. Nemůžu jinak než doporučit.

25.04.2021 5 z 5

Pac & Pussy Pac & Pussy Albrecht Smuten

Na mě má kniha trochu moc fylozoficko-existenciálních "vtipů", ty mě moc nebavily. Ale jinak byly na některých stripech fakt dobré hlody.

17.03.2021 4 z 5

Tatranka v Hanoji aneb Vietnam, můj paralelní svět Tatranka v Hanoji aneb Vietnam, můj paralelní svět Lenka Kovářová

Velice výstižné a milé, škoda, že toho nebylo víc, kniha má jenom pár stráneček.

17.03.2021 5 z 5

Dozvuky mých lásek Dozvuky mých lásek Graeme Simsion

Předchozí Simsionovy knihy byly takové úsměvné a milé. Tato je jiná. Kdo má rád hudbu, přijde si v knize na své. Ale jinak je to prostě román pro ženy. Příběh byl docela netradiční, hlavně ve druhé polovině. Styl vyprávění byl někdy docela strohý, ale nevadilo mi to. Přečtení knihy nelituji a jestli u nás od tohoto spisovatele ještě něco vyjde, tak to určitě vyzkouším. Ale jinak nevím, komu knihu doporučit. Řekla bych, že ti, co mají rádi romány pro ženy asi přece jenom dají přednost něčemu jinému.

17.03.2021 4 z 5

Horká půda Horká půda Thomas Enger

Musím říct, že se mi tento díl zatím líbil nejvíce. Přišel mi takový nejdynamičtější. Předchozí díly měly pomalejší tempo a nenavnadily čtenáře tolik na další díl. Ale teď už jsem opravdu zvědavá, jak to všechno dopadne. :)

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Dobrá detektivka, jak je tomu u Angely Marsons zvykem. Čím více se Kim snaží držet si odstup a neukazovat ostatním svůj osobní život, tím je zranitelnější a tím více je nucena jít se vším na světlo. I tak to ale zvládne, jak jsme u ní zvyklí. Současný tým je v tom přece jenom s ní. Vzhledem k tomu, že už je to 10. díl série, tak bych knihu doporučila zejména těm, co už Kim Stoneovou znají. Jinak šupejte pěkně pro první díl. :)

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Theo Cray, nezničitelný terminátor s mozkovou kapacitou umělé inteligence. :) Buď mu to žerete nebo ne. Tohle je jedna z těch sérií, kde jste buď absolutním fanouškem, nebo trpíte totálním odporem. Já patřím do té první a užila jsem si skvělou jízdu.

Záhada hotelu Winterhouse Záhada hotelu Winterhouse Ben Guterson

Velmi pěkná kouzelnická série. Líbí se mi, že to je napsané tak nějak střízlivě a autor necítí potřebu vytvářet nějaké složizé kouzelnické prostředí. Tato série se bude líbit jak dětem, tak dospělým. Postavy si oblíbíte a příběh slupnete jako malinu.

Vánoce s vůní čerstvého chleba Vánoce s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Opět ztřeštěný příběh, ale na to už jsme zvyklí. Romantika, dojemné chvíle, humor, za vlasy přitažené situace, prostě těkový mix. Počet stránek je velmi střílivý. Fanouškům Jenny Colgan doporučuju.

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Opět moc pěkná a místy humorná knížka. Taky se mi líbí, jak autorka zapojuje odkazy na hrdiny z předchozích knížek. Kdo má tuto spisovatelku rád, tak je knížka nutnost. Kdo jste se s ní ještě nesetkali, tak hurá do toho, nebudete zklamaní.

Údolie Údolie Bernard Minier

Kniha byla dobře napsaná a pro fanoušky série a Martinovi Servazovi je to nutnost. Já ale musím říct, že nejsem moc spokojená s tím, jak se tento příběh vyvíjel. A to už od začátku, kdy Martinovi trvalo dost dlouho, než se odhodlal pohnout zadkem, i když měl to, co tak dlouho hledal, na dosah. A rozuzlení mě opravdu zklamalo. Celé jsem si to představovala jinak. Proto u mě o hvězdičku míň...

Přežít Smrt není legrace Přežít Smrt není legrace Sebastian Niedlich

Kniha je stejně dobrá, jako první díl. Opět spousta humoru, věcí k zamyšlění i dojemných situací. Jedna z těch knih, které v člověku zanechají dojem. Všem, komu se líbil první díl, doporučuju!

11.03.2021 5 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Zajímavá knížka. Sáhla jsem po ní, protože ji napsala moje oblínená spisovatelka. Má to všechny rysy, co by pohádka měla mít. Jenom nevím, jak velkým dětem ji doporučit? Přece jenom toho bezpráví a úmrtí je tam teda docela dost. Ale možná je to záměr, ukázat dětem, jak to ve světě často chodí? Pak je tedy otázka, kdy je ten věk, kdy mají ztratit iluze. Asi bych doporučila rodičům si kousek této knihy přečíst, než ji dáte dětem. :)

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Některé knihy z této série mi asi přišly trochu lepší, ale tato byla taky zajímavá. V malé vesnici se už spoustu let ukrývá tajemství a vyptávání nováčků není dobře přijato. Klasický případ hrdina proti všem, dokonce proti vlastnímu partnerovi. Rozuzlení bylo zajímavé. Těm, co mají tuto sérii rádi, doporuřuju.

11.03.2021 4 z 5

Tohle není můj primární žánr, ale i tak se mi kniha velice líbila. Ocitáme se v prostředí poválečného Londýna a Normanských ostrovů. Příběh je vyprávěn netradičně formou dopisů. Stále se dozvídáme více a více o životě na ostrovech, jak během, tak po válce. Poznáváme zajímavé lidi a jejich osudy. Ke konci už to trochu sklouzlo i k romantice, ale to mi nevadilo. Knihu doporučuji.

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Čekala jsem něco ve stylu ostatních Brianových thrillerů/detektivek. Ale tentokrát se jednalo o nefalšovaný thriller pro ženy. Musím říct, že jsem docela trpěla, kniha mě moc nebavila. To utíkání před pronásledovateli bylo dost stereotypní a strašně pomalu se mi to četlo. Trochu se to rozjelo před koncem, ale to už můj dojem z knihy nezachránilo. Ale kdo má rád thrillery pro ženy, tak možná nebude zklamán. Jen od toho nečekejete klasickou Freemanovu knihu.

11.03.2021 3 z 5

Tohle byla opravdu zajímavá knížka. To, že už je to nějaký pátek, kdy byla napsaná, jsem si všimla až v průběhu čtení, což mi vysvětlilo nějaké drobné nesrovnalosti. Ale jinak soudím, že v i dnešní době by byl zážitek z přezimování na Západním Špicberku velmi podobný. Ty příhody byly až neskutečné a člověk občas opravdu nechápe, proč by tohle někdo podstupoval. Tohle je opravdu zážitek na celý život. Opravdu obdivuju autorku, že si v knize v podstatě ani jednou nepostěžovala - na zimu, nepohodlí, stížené hygiecké podmínky. Doporučuji, kniha opravdu stojí za přečtení.