happy-smile happy-smile komentáře u knih

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Příběh docela průměr, ale ilustrace jsou prostě nádherné.

25.12.2021 4 z 5

Deník uštvané matky Deník uštvané matky Suzy K. Quinn

Knihu jsem četla s tím, že to bude humoristická literatura. No nakonec to byl víc ten román pro ženy, i když nějaké úsměvné situace se tam taky našly. Moje kafe to úplně není, ale v rámci žánru asi ok, taková oddechovka.

25.12.2021 3 z 5

Stříbrný chlapec Stříbrný chlapec Kristina Ohlsson

Další pěkná zápletka. Tentokrát se dobrodružství pověsilo na paty Aladinovi. Billie a Simona mu samozřejmě neúnavně pomáhají. Duchové přece neexistují, nebo ano? A opět se vše jednoznačně vyřeší - a nebo ne? :)

Skleněné děti Skleněné děti Kristina Ohlsson

Pěkná dobrodružná knížka pro děti. Nějaká ta strašidla, pátrání. Potom vyřešení záhady... a nebo taky ne? Kristina Ohlsson umí evidentně psát jak pro dospělé, tak pro děti. Doporučuji.

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Další moc pěkný příběh od Jenny Colgan. Ona tohle prostě umí, navodit atmosféru, změnit něčí životní linku ze ztrostkotance na člověka, který je tam, kde by měl a chtěl v životě být. Do toho samozřejmě romantika, bez té by to nešlo. Doporučuju.

Příšeří Příšeří Ragnar Jónasson

Ač jsou knihy Ragnara Jónassona docela prosté, tak mě to nevadí, a vždy po jeho nové knize ráda sáhnu. Tentokrát ale musím říct, že i mně to přišlo docela jednoduché. Nenudila jsem se, bylo to přečtené rychle, ale něco tomu chybělo.

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Sice se opakuju, ale tato série si prostě drží svoji úroveň. Docela se osvědčilo schéma, kde se jedn z členů týmu zabývá něčím jiným a dostane tak více prostoru. Tentokrát to byl Penn a místo něj dokonce přišla posila, které rozhodně nezklamala. Jsem opravdu zvědavá, na kolik dílů se s touto sérií dostaneme. :)

Záhada mloka Záhada mloka Jørn Lier Horst

Sice nepatřím do cílové skupiny, ale i tak musím říct, že zklamání. Kniha mi přišla strašně přímočará, nic napínavého ani zajímavého se tam nedělo. Docela nuda i pro děti podle mě. :/

Její konec Její konec Shari Lapena

Tradičně dobrá Shari Lapena. Předchozí knihy se mi sice líbily víc, ale Shari ví, jak to napsat tak, aby se to dobře četlo. Téma knihy sice není nic nového, ale autorka ví, jak to podat tak, že jste si nejprve úplně jistí, jak to je, až nakonec nevíte, čemu věřit.

Henryho tajemství Henryho tajemství Kristina Ohlsson

Tak to byla jízda. Kniha se četla v podstatě sama a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Tohle Kristina Ohlsson prostě umí, rozjet děj už od začátku tak, že je knihu těžké odložit. Samotný příběh byl spletitý a zamotaný a čtenář si několikrát myslel, že už konečně ví... a ono nic. Brala bych v budoucnu ještě nějaké další díly této série.

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Začátek mi přišel takový zvláštní a nemohla jsem se začíst. Nakonec se z toho vyklubal pěkný příběh, kombinující vyprávění o životě Lovisiny babičky a o současnosti v Halleholmu. Samozřejmě romantická linka nechyběla ani v jedné rovině. Pěkné a milé.

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Musím říct, že tento příběh se mi z těch od Darcy Coates zdál jeden z nejslabších. Chápu, že téma strašidelného domu se jednou už musí vyčerpat, a pak už prostě není o čem psát... No ale i tak doufám, že tohle byla jenom výjimka a Darcy ještě nějakou dobrou duchařinu napíše. :)

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

První díl mě až tak nezaujal, přesto to nebylo špatné a rozhodla jsem se dát šanci ještě druhému dílu. Nakonec to přece jenom musím vyhodnotit jako odpočinkové čtení. Počet stránek je velice střázlivý a některé Larsovy příhody jsou velice úsměvné.

Ani mrtvá, ani živá Ani mrtvá, ani živá Ursula Poznanski

Tentokrát mě Ursula zklamala. Kniha mi přišla nudná, celé se to tak nějak táhlo a nic moc se tam nedělo. Hlavní hrdinka se neustále ohlížela přes rameno, kdy ji někdo dostane, a tohle byl asi ten hlavní kámen úrazu. Bylo toho moc a už mi to potom docela lezlo na nervy...

14.06.2021 3 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Skvělý bonus pro fanoušky knihy Kroniky prachu. Dozvíme se například něco víc o Elise, taky jak to celé prožíval pan Reed nebo co se dělo dál po zasnoubení. Rozhodně doporučuji.

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Tato kniha je přesně to, co o sobě sama hlásá, naivní detektivka z knihovny. A pokud k tomu budete tak také přistupovat, tak rozhodně zklamaní nebudete. Je to milé a úsměvné, prostě taková oddychovka. Pokud by tato spisovatelka ještě něco vydala, tak si to moc ráda přečtu.

14.06.2021 4 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Krátké, úsměvné, trochu nás to provede zajímavými místy jako Island nebo Nepál. Ideální na zkrácení chvíle třeba v mhd.

Lehce neuvěřitelné příhody z hor Lehce neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Ač mě první díl nezaujal, tak jsem dala šanci i dalším vyprávěním. A nelituju. Podle mě se styl vyprávění nijak zásadně nezměnil, spíše já jsem se do toho tak nějak víc vžila. Bylo to úsměvné (teda pro účastníky asi vždycky ne), milé a takové přirozené. A ani jsem si neuvědomila, že jsem omylem skočila na třetí díl místo druhého.

14.06.2021 4 z 5

Nejprve jsem četla 42 dnů od Edgara a protože se mi to opravdu líbilo, tak jsem zkusila i tuto knihu. Zprvu se mi zdálo, že tentokrát je to až moc zaměřeno na mladší ročníky (trable zamilovaných), ale nakonec se z toho vyklubal opravdu moc pěkný příběh a jsem moc ráda, že jsem si i tuto knihu přečetla. Můžu jenom doporučit. :)

Les Les Chelsea Bobulski

Začátek, kde jsme se dozvídali o tajmeném lese, strážcích a časových portálech, mě bavil. Bylo to takové tajemné a mělo to jisté kouzlo. Winter ovšem začala moc omílat historii se svým otcem, což později začalo působit nudně. Potom se tam také na můj vkus moc začaly řešila puberťácká zamilovanost a podobné věci. Holt už nejsem cílová skupina...

26.05.2021 3 z 5