Henryho tajemství

Vzrušující kriminální román o stínech z minulosti a stopách, které nikdy nelze úplně zahladit. Právník Martin Benner miluje starožitnosti. Když jeho přítel Henry zemře, dostane Martin nabídku, které nelze odolat: převzít Henryho podíl v obchodě se starožitnostmi v New Yorku. Vzápětí mu ale nějaký cizinec tvrdí, že byl Henry zavražděn, a Martinovi se začnou postupně odhalovat temné obchodní praktiky. Odlišit pravdu od lži a přítele od nepřítele je čím dál obtížnější. Navíc někdo zanechává stopy ve sněhu u jeho domu. Kdo ho sleduje? Kdo byl doopravdy Henry Schiller? A co se stalo v den, kdy zemřel?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469538/henryho-tajemstvi-3YR-469538.jpg 416

Martin Benner 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Henrys hemlighet, 2019

Kniha Henryho tajemství

happy-smile
předevčírem

Tak to byla jízda. Kniha se četla v podstatě sama a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Tohle Kristina Ohlsson prostě umí, rozjet děj už od začátku tak, že je knihu těžké odložit. Samotný příběh byl spletitý a zamotaný a čtenář si několikrát myslel, že už konečně ví... a ono nic. Brala bych v budoucnu ještě nějaké další díly této série.

Didi15

Zajímavý a čtivě napsaný příběh , akorát méně uvěřitelný , ale i tak mě to bavilo . Mám tuhle spisovatelku ráda.

čef

Kniha je psaná v duchu moderní ideologie, takže zde samozřejmě najdeme homosexuály s jednou převlečenou ženou za muže, pedofilní kněze, různé řeči o rasismu a také, jak jinak, ekologické blitky. Nejhnusnějším zjištěním, které jakoby mimochodem plyne z děje, je očividné strašení dětí ekologickou katastrofou ve švédských školách. Příběh je však zajímavý, vyprávění je poutavé a tak nezaškodí se do něj ponořit. Odráží, skoro věrně, dnešní svět, který se ovšem nemusí každému ve všem líbit.

hs777

I třetí díl si udržel laťku hodně vysoko, bylo to napínavé, velmi dobře vystavěné a i když jsem Henryho tajemství začala tušit, bylo to až těsně před koncem. Dobré čtení.

iška

Detektivní příběhy Kristin Ohlsson jsou velmi čtivé. Tato sice byla méně uvěřitelná, ale času, který jsem s ní strávila, rozhodně nelituji.

ddkk

Tak nevím...Henryho tajemství jsem právě dočetla (pravda, trvalo mi to déle než mi bylo milé) a přesto, že jsem se na pokračování dobrodružství s Martinem Bennerem moc těšila, jsem v rozpacích.

Od předchozích dílů série jsem se nemohla odtrhnout, moc mě bavily a na pokračování jsem čekala s velkým napětím. I v tomto díle je Martin stále tím známým a sakra přitažlivým švihákem se slabostí pro luxus a ženskou polovinu lidstva. Je také pořád tím skvělým náhradním tátou své neteři. Neztratil svou schopnost být výborným vypravěčem po vzoru drsné školy a starého dobrého Marlowa. Ale příběh je prostě divný. Zbytečně spletitý, natahovaný, těžko pochopitelný a uvěřitelný. Zápletka je ve své podstatě jednoduchá, ale to vše kolem je poněkud matoucí...

Kristina Ohlsson je výborná spisovatelka, všechny její dosavadní knihy (včetně těch dětských) mám a všechny do jedné se mi moc líbily. Ale Henryho tajemství mi prostě nějak nesedlo. Možná jsem zbytečně kritická, ale u čtení jsem se tentokrát vážně trápila a moc mě to nebavilo. Jsem moc zvědavá, jak knihu ohodnotí mí oblíbení...

Nicméně, přes všechno výše uvedené dávám za čtyři, protože je to pořád dobrá krimi.

Titas9001

Martin Benner potřetí a opět nadprůměrné čtení. Není to detektivní příběh, kde by vám běhal mráz po zádech, ale postupně budované napětí, kdy se nedá od čtení odejít a konec každé kapitoly vás k tomu přímo vybízí. Minulost nás vždycky nějakým způsobem dostihne nebo ji máme tak hluboko uloženou, že poznamenává náš celý život - a o tomto je tato kniha. Pachatel hodně překvapivý. Dávám nižší hodnocení za zbytečně okázalé a brutální vraždy, protože to v kontextu bylo úplně zbytečné. I tak to mělo patřičný spád a ta brutalita působila až nepatřičně.