happy-smile happy-smile komentáře u knih

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Tématem je kniha podobná jedné z knih Chrise Cartera. Akorát tady se nám u případu schází nová dvojice kolegů detektivů. Úplně se mi nechce věřit, že by Nině takhel procházelo její chování, čímž ani nemyslím obcházení kolegů, ale ty její výlevy. Z hlavní dvojice jsem tedy zůstala trochu rozpačitá, ale ve výsledku je kniha opravdu dobrá a těším se na pokračování.

31.05.2020 4 z 5

Jsem blbá, trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská! Jsem blbá, trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská! Renata Francová (p)

Knihu jsem letos zařadila do čtenářské výzvy, protože její obálka se mi opravdu nelíbí. :D Jednotlivé příběhy nebyly špatné. Sem tam jsem se docela pobavila. Už jsem ale podobných knih četla celou řadu a tato mi přijde spíše jako průměr. Tím vás od ní ale rozhodně neodrazuji. Kniha je krátká a pobaví.

06.05.2020 3 z 5

Po italsku do hubky Po italsku do hubky Marta Kučíková

Kniha určená dvěma typům čtenářů. Buď jako doplněk k již vydaným jednohubkám a dvojhubkám. Nebo pro milovníky italské kuchyně. Já se řadím mezi fanoušky předchozích knih, a tak jsem si nenechala ujít ani tuhle. Jedná se především o kuchařku doplněnou postřehy autorky, kde popisuje, jak se s jídlem seznámila. Zjistila jsem, že Italové vaří pořád dokola z těch samých surovin, je to úplně jiná kuchyně než ta naše. Něco z toho ale asi vyzkouším. :-)

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tato autorka umí velice dobře psát. Stále se jí daří přicházet s dalšími zvrácenými způsoby vražd. Oba vyšetřované případy jsou zajímavé. S nimi se prolínají různé osobní linie, boj Avy proti byrokracii, návrat Saltrové, zkrocení Livelihy atd. Prostě dobře vyvážená kombinace vyšetřování a dalčích věcí okolo Snad už se v nějakém z dalších dílů dočkáme prozření Avy a Luca.

06.05.2020 4 z 5

Řekla bych, že kvalita je zhruba stejná jako u dalších Ziburových knih. Někdy se pobavíte. Sem tam se dozvíte nějaké zajímavé informace. A pořád kroutíte hlavou nad tím, jak to ten Ládík dělá.

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Kniha se skvěle četla a přinesla tolik nových zvratů, že člověk vůbec neví, čemu má věřit. JD Barker umí čtenáře nasměrovat tam, kam potřebuje. A my mu jenom zobeme z ruky. Jsem zvědavá, jestli přijde s nějakou další sérií. Problém trochu byl, že jsem si minulý díl už moc nepamatovala. Naštěstí na to jsou v knize odkazy, ale i tak bych potřebovala trochu hlubší vhled. Kdybych na Šesté dítě navázala hned po Páté oběti, tak bych asi četla, až by se ze mě kouřilo. Takhle to bylo trochu klidnější.

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Shari Lapena umí psát velmi čtivě, jak dokázala i v tomto thrilleru. Skvěle vykreslila atmosféru maloměsta. To, jak jeden před druhým skrývá malá i velká tajemství. Ta potom postupně vyplouvají na povrch. U každého se něco najde, nikdo není ušetřen. A tak se pomalu z těchto střípků skládá obrázek vraha. Nic není, jak se zdá. Ale na to už jsme zvyklí.

06.05.2020 5 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Kniha se mi četla sama. Baví mě tento styl, kde se prolínají dva příběhy, které spolu sice souvisí, ale dlouho nevíme, jak moc. Navíc knihu provází skvělá atmosféra tajemna. Na povrch vyplouvají intriky. Stupňuje se napětí. Konec mě překvapil, jaká ironie. Vlastně to do toho příběhu skvěle zapadlo.

06.05.2020 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Tak to byla jízda. Tento autor mě prostě baví, jeho knihy nejdou odložit. Dokonalou manželku jsem slupla za jeden den, prostě jsem nemohla přestat číst. Krátké kapitoly nutí pokračovat ke čtení. Neustále se objevovaly nové zvraty. Navíc tématika umělé inteligence mě velice mile potěšila. Prostě thriller, jak má být.

18.04.2020 5 z 5

Zkaženost Zkaženost Brian Freeman

Tak až v této knize jsem teprve zjistila, jak skvělý vypravěč Brian Freeman je. Tato detektivka byla trochu delší, trochu míň akční a více se zaobírá příběhem, takže tady bych opravdu použila označení detektivní román. Příběh mě opravdu zaujal a nemohla jsem se odtrhnout. Kéž by u nás vyšly nějaké další díly z této detektivní série. Ale když vidím ten rok vydání a že zatím se nic neděje, tak asi moc doufat nemůžu...

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Zatím jsem sérii s Frostem Eastonem brala jako takový lepší průměr, ale tento díl mě vyloženě nadchnul. Doslova jsem se nemohla odtrhnout. Všechno pěkně odsýpalo a já jsem byla napjatá, jak to dopadne. Opravdu se těším na další díl.

Pošťákova snoubenka Pošťákova snoubenka Denis Thériault

Řekla bych, že druhý díl je trochu méně magický a trochu více román pro ženy. Přišlo mi, že zde nebylo tolik přebásňováno a možná i proto se mi to od začátku lépe četlo než první díl. Ten byl sice trochu lepší, ale tato kniha je určitě důstojným pokračováním a tak ji můžu doporučit.

17.04.2020 4 z 5

Docela mi trvalo než jsem se začetla. Problém u mě byly básně, protože to vlastně vůbec není můj žánr. Jak už jsme se ale dostali od trojverší k pětiverší, tak se mi ale kniha začala číst lépe a já jsem nakonec opravdu ocenila ten kouzelný příběh.

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Délka knihy je velice střídmá. Oceňuji, že jsem se sem tam dozvěděla nějaké zajímavosti o ostatních evropských zemích. Některé historky byly vtipnější, jiné méně. Celkově vás kniha nezklame. Jsem zvědavá, jestli se autor vydá na nějaké další putování.

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Kniha dosahuje stejné kvality jako první díl. A já doufám, že těch dílů bude víc. Nejsem si jistá, jestli pan Niedl dokáže tohle tempo udržet - jestli se těch šíleností dá tolik vymyslet, aby tím zároveň neutrpěla kvalita a břitký humor. Ale rozhodně mu budu fandit. Prévit je opravdu pěkný prevít. Uvidíme, jestli ho v dalších dílech nebude chtít narukovat FBI. :-)

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

No tak to byla jízda. Stará drsná škola smíchaná s pořádnou dávnou humoru. Ten chlap je chodící robocop s kmotřičkou štěstěnou, která mu chodí za zadkem a tahá ho z průšvihů. A to ještě tím způsobem, že je Prévit nakonec hrdinou lidu. A víte co? Já jsem mu to všechno žrala, ani chvíli mi to nepřipadalo přehnané nebo neuvěřitelné. A to je co říct, protože přesně takové to vlastně bylo.

Mstitel Mstitel Jan-Erik Fjell

Anton Brekke mě baví a podle mě mu vůbec neškodilo, že ho na chvilku degradovali. Ale on se z toho samozřejmě nakonec nějak "vymluvil" a dostal se tam, kde chtěl být. Zapojení agenta FBI bylo také příjemné zpestření příběhu. Příběh s Alcatrazem se mi líbil a samozřejmě se z toho zase vyklubalo něco jiného, než člověk čekal. Doporučuji a těším se na další díl.

Posedlé dítě Posedlé dítě Lone Theils

Kniha se mi četla dobře, takže hodnotím spíše kladně. Na druhou stranu tato autorka asi nebude jednou z mých oblíbených severských spisovatelů. Druhý díl se mi líbil hodně, první a třetí jsou ale spíš takový průměr. Takže v tomto ohledu zklamání, protože jsem se těšila na to, že kvalita bude stoupat. Něco mi v těch Nořiných příbězích chybí, ale nedokážu říct co.

17.04.2020 3 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Délka knihy je velmi střízlivě zvolena. Dobře se mi to četlo a téma bylo zajímavé. Camilla teď evidentně přesedlala z detektivek na knihy o ženách, které chtějí ukázat svým tyranským manželům zač je toho loket. Osobně jsem preferovala předchozí zaměření. Ale musím uznat, že tahle kniha mě narozdíl od Žen bez slitování bavila. To jsem tedy zvědavá, kam se bude Camilla literárně ubírat dále?

Pasažier 23 Pasažier 23 Sebastian Fitzek

Stejně jako předchozí knihy autora - velmi dobře napsané, lehce se čte, napínavé. A jako obvykle nechybí spousta nečekaných zvratů. Doporučuji.