Jsem blbá, trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská!

Jsem blbá, trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská! https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62621/jsem-blba-trapna-a-nesportovni-proste-jenom-zenska-62621.jpg 4 66 20

Fejetony plné ironie, humoru a ojedinělé schopnosti sebekritiky – u žen opravdu velmi, velmi vzácné.

Radimka
17.07.2023 3 z 5

Sbírka fejetonů, některý byly hodně vtipný, jiný nic moc. Pamatuju si na příběh s toaleťákem.

Sasha001
16.01.2023 5 z 5

Fejetony od Renaty Francové jsem četla už na idnes.cz a vždy jsem se u nich bavila. I teď po letech se dojmy nemění a já se u nich bavím i nadále. Pro mě to byla fajn oddechová četba a taková jednohubka na večer, kdy chce člověk relaxovat.

namornice
10.01.2023 3 z 5

Rok jsem začala hezky zvesela.
Humorná jednohubka plná fejetonů na jedno odpoledne mě pobavila.

Damato
11.10.2022 4 z 5

Tak která holka, slečna, paní ...prostě holka v jakémkoli věku si občas nepřipadá blbá, trapná, nesportovní. Název knihy mě zaujal natolik, že jsem si knihu dnes půjčila a během dne přečetla. Očekávání tady bylo- nejsem přece nesportovní, občas trapná-možná, blbá??? Nikdy. Zasmála jsem se- občas sama sobě. Humor tady použitý byl občas i můj styl, ironie je snad moje vlastní příbuzná, takže dnešní odpoledne, které bylo původně zasvěceno studiu, se s touto knihou povedlo. Moc fajn oddych... doporučuji pro období , kdy vás napadnou různé stresovky- chvílemi si mozek odpočinul a zase se trochu vzpamatoval. Bezva čtení.

Dámaskloboukem
13.08.2022 4 z 5

Je to blog, tváří se to jako blog a nemá potřebu hrát si to na knihu.
Což oceňuji.
Dále se mi líbí název, předmluva, fotky na začátku, varování čtenářům. První povídka/příspěvek je nejhumornější a předposlední krásně dojemný.
Autorka užívá inteligentní, společensky široce přijatelný typ humoru.

Titul jsem zhltla za jedno odpoledne, kdy mě na prodlouženém víkendu s rodinou skolil zákeřný břichabol. Všichni mi nosili černý čaj s medem a citronem, mamka mi na čelo přikládala rty ve snaze zjistit, jestli mám teplotu. Jako když jsem byla malá.
Když odešli za lázeňským životem, tak jsem četla. Občas jsem vykvikla smíchem a to mému rozbolavělému břichu nedělalo moc dobře.
Na svazek jsem narazila v ideální dobu, nic složitějšího bych v tomto stavu nedala.

Taky si občas připadám trapná, blbá a nesportovní, ale už se to nesnažím změnit. Spíš věnuji svou energii úspěšnému zakamuflování nelichotivých faktů.

Booky84
06.06.2021 4 z 5

Pohodové a úsměvné fejetony ze života.

Jirinamac
27.05.2021 5 z 5

Potřebovala jsem něco na zkrácení čekání u doktora a zvolila jsem dobře. Krátké fejetony ze života a při představě dané situace jsem se musela smát. Knížka fakt pobaví. :-)

xena2711
24.05.2021 4 z 5

Humorné i kritické fejetony ze života. Myslím, že každá se tam někde najdeme:-)

vikyna9
14.03.2021 4 z 5

Nečekala jsem od knihy moc. Ale bavila mě a to hodně. Ne jednou jsem si v situacích představovala sama sebe. Fajn úsměvná oddychovka.

Monya.grch
04.06.2020 5 z 5

Kniha je naprosto dokonalá! Nad některými příběhy a přirovnáními jsem se dost pobavila. Chvílemi jsem se v autorce úplně viděla a myslím, že každá blbá, trapná a nesportovní žena v některých situacích uvidí i sebe. Doporučuji nečíst v autobuse, protože se na Vás pak lidi koukají jako na blázna, když se celou cestu smějete pod fousy :-D

happy-smile
06.05.2020 3 z 5

Knihu jsem letos zařadila do čtenářské výzvy, protože její obálka se mi opravdu nelíbí. :D Jednotlivé příběhy nebyly špatné. Sem tam jsem se docela pobavila. Už jsem ale podobných knih četla celou řadu a tato mi přijde spíše jako průměr. Tím vás od ní ale rozhodně neodrazuji. Kniha je krátká a pobaví.

Mishi
26.03.2020 3 z 5

Já na tenhle typ knížek moc nejsem, ale tohle bylo celkem fajn. Žádné záchvaty smíchu se nekonaly, ale pár ironických postřehů mě zaujalo.

Prateri
18.01.2020 5 z 5

Kniha fejetonů mě zaujala názvem. Také si tak připadám. Kromě toho, že jsem ženská, tak sport a já se úspěšně míjíme, trapná si připadám, ani mi to nemusí nikdo říkat. A co tam ještě je? Jo, tak to taky :)). Moc pěkné fejetonky s nadhledem, vtipem a ironií se mi líbily. Hlavně se nesmíme brát moc vážně a hned je život snadnější.

haWranka
27.04.2019 4 z 5

Skvěle jsem se pobavila. Od autorky jsem nárazově četla nějaké fejetony v časopisu, ale když mi kamarádka půjčila tuhle knihu, netušila jsem, že to bude až tak dobré. Opravdu skvělý smysl pro humor. A hlavně spousta situací, ve kterých se člověk sám vidí, ale nebere je tak s humorem. Teď asi leccos přehodnotím.

eva2114
19.01.2018 5 z 5

Veľmi milé -malé dielko :)

smajiska
22.12.2016 5 z 5

Jedna z knih, které jsem četla alespoň 10x. Záchvaty smíchu ve vlaku nebo autobuse jsou sice trochu podezřelé, ale tady jsem se prostě neudržela. Tak výstižné, ze života, plné humoru... Kdybych si měla na pustý ostrov vzít jednu jedinou knihu, byla by to rozhodně tahle.

alnahu
27.06.2016 5 z 5

Naprosto boží kniha . Kniha fejetonů plná humoru ironie a sebekritiky . Pohled obyčejné holky na nástrahy života-prostě skvělá, moc jsem se pobavila a zasmála( mnohdy i nahlas).

HDosoudilová
25.09.2015 4 z 5

Vtipné fejetony na zlepšení nálady, najde se v nich nejedna žena.

wiana82
10.03.2015 4 z 5

Byly kapitoly, u kterých jsem se opravdu od srdce zasmála, určitě doporučuju k přečtení.

jaja10
03.04.2014 4 z 5

srandovní kniha, která určitě stojí za přečtení.

humor fejetony

Autorovy knížky

Renata Francová (p)
česká, 1983
2009  80%Jsem blbá, trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská!

Kniha Jsem blbá, trapná a nesportovní! Prostě jenom ženská! je v