happy-smile happy-smile komentáře u knih

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Další Josefínin případ, kde máme úzký okruh podezřelých. Tentokrát jsem měla trochu zmatek v postavách, hlavně potom, co jsem knihu asi na 2 dny odložila, protože nebyl čas na čtení. Nakonec jsem se v tom ale zorientovala a tuto humornou detektivku jsem si užila.

26.05.2021 4 z 5

Lovkyňa šťastia Lovkyňa šťastia Jan-Erik Fjell

Stejně dobré jako předchozí knihy. Část děje se tentokrát odehrává v USA. Chvílemi si člověk myslí, že už ví všechno potřebné a nic ho nepřekvapí, ale autor má přece jen ještě esa v rukávu, a to nejen při pokeru v kasínu.

Jeden rok bez tebe Jeden rok bez tebe Nina De Pass

Bohužel za mě to bylo slabé, průměrný dívčí románek. Autorka se sice snažila navnadit na to, že přesně nevíme, co se Caře stalo, ale ani to nepomohlo k tomu, aby knížka byla zajímavější. Pokud někdo hledá knihu, u které jenom tak vypne, tak by to asi šlo, ale jinak je to prostě také nemastné, neslané...

Predátor Predátor Jan-Erik Fjell

Tato série mě prostě baví. Norské detektivky mají něco do sebe, možná je to tím, že hlavní vyšetřovatel je většinou nějaký závislák, který ne vždy hraje podle pravidel, ale vždy má vysoké cítění pro spravednost. A tady tomu nebylo jinak.

42 dnů 42 dnů Silène Edgar

Opět jedna z knížek, kde je válka popsána z pohledu dítěte, které z počátku nic netuší, a i když se přece jenom potom nějaké podrobnosti dozvídá, tak okolní dění chápe spíše jako dobrodružství. A ono je to tak možná dobře... Četlo se to velmi dobře a bylo mi líto, že knížka tak brzo skončila. Ještě bych ráda od této spisovatelky zkusila i něco jiného.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Moc pěkně napsané. Do knihy jsem se pustila, protože se odehrává v prostředí knihovny. Jinak jsem nevěděla, co od ní vlastně čekat. Dostala jsem velmi milou romanci odehrávající se v Anglii v době, kdy ženy ještě měly jiné postavení. Neočekávejte ale nějaké boje za rovnoprávnost, ono se toho totiž celkově v knize tolik neděje, a přesto si to čtenář stěží uvědomuje. Ano, možná by tato kniha mohla být kraší, ale vůbec mi to nevadilo. Moc pěkné, odpočinkové čtení a už se těším, až si přečtu Pár stránek navíc.

Neuvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Tak nějak jsem od toho čekala trochu víc. Za mě tam moc vtipných situací nebylo, ale možná je to proto, že prostředí několikadenních horských výšlapů je pro mě docela neznámé... Ale kniha je krátká a nakonec jsem se do toho přece jenom dostala. Díky její délce ještě možná dám šanci i dalším dílům.

Kráska přichází Kráska přichází Adriana Šindelářová

Byla jsem velmi překvapená, že jde o autorčinu prvotninu. Řemeslně to bylo velmi dobře zvládnuté. Co se týká příběhu, tak ten moc pěkně plynul a já jsem si tu pohodu vyloženě užila. Možná jsem ovlivněná tím, že jsem trochu zatížená na starověký Egypt, i tak si ale myslím, že jako oddychovku to můžu s klidem doporučit.

19.05.2021 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Nepřišlo mi to jako klasický román, ale jako takové "deníkové" zápisky majitelky knihkupectví, někoho kdo není spisovatel a prostě tak nějak "neuměle" zapisuje svoje zážitky. Velmi mě teda překvapilo, kdž jsem zjistila, že knihu napsal muž, a tak tedy patrně jde o "normální román". Pořád nevím, jestli styl psaní byl záměr nebo málo zkušeností? Každopádně ve výsledku mi to nepřekáželo. Hlavní hrdinka potkávala velmi zajímavé lidi a jejich prostřednictvím prožívala dobrodružství, o kterých se jí nesnilo. Okamžitě jsem dostala chuť si takové knihkupetví taky pořídit...

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Případy se mi líbily, zajímavé a netradiční jako vždycky u této spisovatelky. Ale ten vztah Luca a Avy? S tím by autorka měla pořádně začít něco dělat, takhle už to dál fakt nejde a myslím, že nejeden čtenář z toho začne být brzy otráven.

Sedm dní spolu Sedm dní spolu Francesca Hornak

Knížka by mohla klidně být kratší. Na začátku se dlouho nic neděje, autorka si připravuje půdu na pozdější konfrontace v průběhu karantény. Mezitím se čtenář dozvídá tajemství jednotlivých členů rodiny, která rozhodně nemají vyplout na povrch. To, co jednotliví aktéři před ostatními skrývají, je jedna větší jobovka než druhá. A tak to vypadá jako příprava na pořádnout absurdní komedii. Opak je ale pravdou, sledujeme jak se ostatní s těmi nečekanými zvraty snaží co nejlépe vyrovnat. Takže ve výsledku je kniha spíše vážná. Sice to nebylo špatné, sle proto, že je to taková podivná směska absurdna a dramatu, tak úplně nevím, co si o tom myslet a nemůžu dát více než tři hvězdičky.

Italská invaze v Praze Italská invaze v Praze Libuše Palková

Krátká knížečka, kterou můžete číst po epizodkách, když třeba potřebujete zabít dlouhou chvíli v dopravním prostředku. S Italy mám trochu zkušenost, takže jsem si spoustu těch situací dokázala živě představit. I když to nebylo nic unikátního, tak podobné knihy mě prostě baví.

Inspektor s velkým mozkem Inspektor s velkým mozkem František Niedl

Tato série mě opravdu baví. Přijde mi, že v tomto dílu bylo trochu méně humoru, ale i tak musím říct, že i tento díl si drží nastavenou laťku. Inspektor Prévit je v našich vodách něco unikátního a tak opravdu doufám, že toto nebyl poslední příběh série.

Já, doktor(in) Já, doktor(in) Kateřina Karolová

Velice zajímavé srovnání českého a německého srovnání. Místy vtipné, místy k pláči. Vůbec to Kateřině nezávidím a divím se, že to vše ve zdraví přežila nejen ona, ale i pacienti... Kdo má rád deníky ze života v cizině nebo se zajímá o problematiku zdravotnictví, tak hurá do toho, určitě nebudete zklamaní.

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

Velmi milá a úsměvná romantika. Možná by takováto kniha mohla být trochu kratší, ale osobně mi délka nepřekážela a ráda bych si od této autorky ještě v budoucnu něco přečetla, pokud jsou všechny její knížky takto odpočinkové.

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa si drží laťku vysoko, kniha se četla sama. Případ byl zajímavý a osobní život hlavních hrdinů taktéž. Je zajímavé, jak Yrsa vždy případ zaonačí tak, aby bylo třeba mít po ruce dětského psychologa. Takhle má člověk pocit, že na Islandu jsou do zločinů vždy nějak zapojené děti... :)

Drobeček Drobeček Nathalie Jomard

Krátký úsměvný komiks. Pokud máte rádi tématiku výchovy malých dětí a z toho plynoucích vtipných/zoufalých situací, tak hurá do toho.

Kořist Kořist Darcy Coates

Super kniha. Bylo to napínavé, docela jsem to s hrdiny prožívala a opravdu jsem si nebyla jistá, jaké bude rozuzlení. Je to nějaká nadpřirozená bytost nebo ne? Už jsem četla několik knih o bloudění po lese, a tahle z toho podle mě vytřískala maximum.

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Bohužel asi jsem čekala něco trochu vtipnějšího. Při čtení jsem pouze párkrát mírně usmála... Dobře se to četlo, ale zase to nebylo nic extra. Na další díly se zatím nechystám.

25.04.2021 3 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Úplně nevím, jak tuto knihu hodnotit. Velkou část knihy jsem si připadala jako bych četla Inspektora Prevíta od Niedla. Do toho se ale začal míchat až telenovelovksý příběh o lásce a lá Esmeralda. Celé to tak nabíralo na pocitu neskutečna. Neumím si představit, že tato kniha bude mít hodně fanoušků, na to je to vše popsáno až moc ad absurdum. I tak ale knihu hodnotím kladně, hlavní hrdina byl sympaťák a dobře se to četlo, co víc chtít.