Predátor

Predátor je dílem, v němž není nouze o překvapivé zvraty. Oscar Fiva si odpykává osmiletý trest za vraždu svého přítele Henrika Zahla. Fiva tvrdí, že je nevinný, a policie nikdy nenašla tělo. Když se Zahl zničehonic znovu objeví, autority čelí právnímu skandálu. Policie zároveň objeví tělo nedávno zavražděné oběti – případem je pověřen detektiv Anton Brekke. Do Norska mezitím přijíždí francouzský nájemný vrah s pokyny, které obdržel od již zemřelého muže. Anton je nucen bojovat se silami, jež jsou mocnější, než by si kdy dokázal představit, zatímco už se schyluje k dalšímu zabití....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458869/predator-Bt6-458869.jpg 4.619

Detektiv Anton Brekke 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Omega

Rovdyret, 2014

Kniha Predátor

harena

Výborný čtvrtý díl, stejně jako celá série. Hlavní hrdina, detektiv Brekke stále trochu vtipálek, což si užívá hlavně při návštěvě v nemocnici u mladého kolegy Magnuse. I tady je třeba si dávat pozor na postavy, které se tam třeba krátce mihnou, protože později můžou hrát důležitou roli. Příběh je dobře promyšlený, pátrání napínavé, nemám pocit, že by tam byla prázdná místa.

rodak

Další skvělý případ.Zhltáno za tři dny a budu vyhlížet další .Série která mě v poslední době hodně baví.

happy-smile

Tato série mě prostě baví. Norské detektivky mají něco do sebe, možná je to tím, že hlavní vyšetřovatel je většinou nějaký závislák, který ne vždy hraje podle pravidel, ale vždy má vysoké cítění pro spravednost. A tady tomu nebylo jinak.

Gustik5

Predátorovi se podařilo pokud ne překonat, tak rozhodně udržet standard, kterým si jeho autor získal své čtenáře. Jde zkrátka o výborně napsanou a promyšlenou detektivku, která nestaví tolik na přehnaně brutálních a krvavých vraždách, jako spíš na spletité zápletce plné zákrutů a dramatických zvratů.

Pokud bych měl pro tvorbu Jana-Erika Fjella vyzdvihnout něco zásadního, co se mi na jeho detektivkách líbí nejvíce, bude to asi propracovaná psychologie postav (která je v této v pořadí čtvrté knize znát asi nejvíce), nesmírný cit pro detail a v neposlední řadě uvěřitelnost (autor ostatně psaní konzultuje se skutečnými kriminalisty).

Hlavní hrdina Anton Brekke není žádný Superman, má své chyby a byť je výborným kriminalistou, občas se plete a ne vše, co udělá, vede nutně k nějakým výsledkům. Proto se při čtení do děje lépe vcítíme, neboť i ve skutečné detektivní práci jistě vyšetřovatelé narážejí na slepé uličky a chybná vodítka. I tentokrát se pro otevřený konec a něco nezodpovězených otázek budu netrpělivě těšit na další knihu.

ArwenAragorn

80%
Podíval se na oblohu. Bylo zataženo. Vítr do rohů navál sněhové závěje. Bylo čtvrt na dvanáct, pátek večer a jemu zrovna přidělili případ, který byl stejně temný a chladný jako tato zimní noc.

Výborná detektivka, moc dobře se čte. V sérii s Antonem Brekkem je to sice teprve moje druhá knížka, ale pro něj jsem měla slabost hned. Jsem taky moc ráda, že se Magnus tak zdárně uzdravuje.
Případ je pořádně zamotaný a není v něm ani jedna stránka navíc. Je inteligentně napsaný a uvěřitelný. Jako perlička je tam pak úplně poslední věta. Doporučím k přečtení pro všechny milovníky tohoto žánru.

Janík511

Neuvěřitelně čtivá série knih s Antonem, který je mi sympatický i s deformací ucha. Vraha jsem zase neuhádla, ale tak to má být. Doufám jen, že brzy výjde další díl.

ZuzaKoza

Žeru tuhle sérii,od prvního dílu až sem... Žádné zklamání ani nuda...hltam pokaždé 1 stránku za druhou..
Pevně věřím, že to nebyl poslední díl, nejsem připravena opustit Antona Brekkeho ani Magnuse Torpa... ❤️