Pokoj stínů

Pokoj stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405520/bmid_pokoj-stinu-KZw-405520.jpg 4 119 32

Detektiv Anton Brekke série

Pokoj stínů je vynikající kniha popisující brutalitu, pomstu a smutek. Anton Brekke zde naplno odhalí svůj charakter a s humorem čelí komplikovanému případu a osobním problémům, s nimiž se potýká v době Vánoc. Právě kvůli vánočním svátkům si chce Bernandas z Litvy trochu přivydělat a nechá se najmout, aby do Norska propašoval jisté „zboží“. Když při hraniční kontrole spatří policejního psa cvičeného na vyhledávání drog, již se loučí se svobodou. Nakonec se mu ale povede vyváznout a může pokračovat v cestě. Co je však oním „zbožím“?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Omega

Skyggerom , 2012

oleg
13.04.2024 3 z 5

Tak tento díl byl jak na houpačce,ke konci to mělo šmrnc, tak jsem zvědavá na další

iv.ča
18.02.2024 5 z 5

První setkání s detektivem Brekkem. Rozhodně si přečtu další knihy.

TerkinKnižnySve
07.11.2023 4 z 5

Druhé stretnutie s Antonín, bolo opäť výborne dve dejové línie o prípade, ktorý bol veľmi a veľmi zlý a nechutný.

Jedine čo musím vytknúť tam boli pre mňa úplne zbytočne niektoré pasáže, čo ubrali knihe na hviezdičku.

Ale inak výborne taká som už bola domylena zo všetkých tých postáv s keď už som si bola istá kde čo kto tak vstúpila ďalšia postava, ktorá má opäť rozhodila.

Koniec príbehu bol pre mňa teda že wau absolútne som to nečakala.

Ďakujem za túto knihu v štafete a dúfam, že ďalšie moje stretnutie s Fjellom a Antonom už bude už u prvého dielu

soukroma
03.09.2023 2 z 5

Nepříjemné zločiny (Norsko s vazbami na Rumunsko, Litvu, Rusko), nepříjemní vyšetřovatelé (sami o sobě, ale i vzájemně), strašná spousta balastu. Ničemné krimi.

Z jazykových neduhů textu mne opravdu zaujalo "sousloví" "za potřebí"...

PPardinio
13.06.2023 3 z 5

Anton Brekke a jeho styl vyšetřování mě v POKOJI STÍNŮ neoslovil tolik jako v Práskači. Stále jde o velice zajímavý námět doplněný o uvěřitelné postavy záporáků i klaďasů. Jen tempo vyprávění mělo tentokrát kolísavý průběh. Hodnotím jako průměrnou severskou detektivku s mírně nečekaným rozuzlením.

Prateri
19.04.2023 4 z 5

První díl této série jsem nečetla, tak mi možná unikaly nějaké momenty z předchozí knihy. Ale pašování "jistého zboží" v této knize - to nemám slov. Co to chodí po světě za neřády, kteří se zabývají takovým obchodem a co je to za další neřády, kteří si v tom libují? A pak zas ty drogy, i když tady tento obchod s drogami bledne při vyšetřování případu plného bolesti a smutku.

petrarka72
27.03.2023 2 z 5

Na pár momentů napětí spousta vaty - a Anton je spíš odvozený než originální detektiv. (Víc mě bavil humor jeho otce.) Další díl už ne.

Gabri-88
04.12.2022 5 z 5

Po celou dobu cteni jsem bojovala s nechuti a povzdychavala si nad svym rozhodnutim tohle cist. Deti. Od odhaleni Vigga Holma jsem si kladla otazku, jak jsou nekteri autori schopni o tomhle psat? Co je s nimi spatne?
Na to mi dal Fjell odpoved ve svem zaverecnem slovu. A ma pravdu. Je to z reality a je potreba na to ukazat, i kdyz se z toho cloveku chce zvracet. Takze diky za odvahu o tom psat.
P.S.: miluju Antona, i kdyz je to arogantni blb:)

Kubajzz
29.11.2021 3 z 5

Super, další díl série opět nezklamal. Napínavé, čtivé, pomalu nešlo knížku odložit. Doporučuji.

DavidKeller
06.02.2021 5 z 5

Parádní norská detektivka až s překvapivým koncem. Detektivka na hrůzné téma, ani se nedivim "vrahovi" že se k tomu odhodlal !! Určitě doporučiji a těšim se na dalšiho Antona !!

harena
05.01.2021 4 z 5

Hlavní hrdina Anton je veliký karbaník a trochu vtipálek, jehož občasné rýpavé poznámky mu jeho kolegové rádi odpouštějí. Už z prvního dílu vím, že je třeba si dávat pozor na postavy, které se tam třeba krátce mihnou, protože později můžou hrát důležitou roli. Příběh je dobře promyšlený, pátrání napínavé, nemám pocit, že by tam byla prázdná místa. Jenom hlavní hrdina mi nebyl nijak zvlášť sympatický, mnohem víc bych mu fandila, kdyby se na závěr zachoval podle toho, co mu radí srdce a lidskost, a ne podle práva. Třetí díl si ale ještě přečtu.

ZuzaKoza
28.12.2020 5 z 5

Nezklamal Práskač a ani Pokoj stínů..oba díly perfektní..
Strhující děj.. Napínavé... Humor Antona Brekka.. Ze začátku mě mátlo víc postav, ale zorientovala jsem se a už jen hltala stránku po stránce..
Závěr mě hodně překvapil.. Určitě doporučuji.

Mike99
16.12.2020 5 z 5

Druhý případ, opět hodně zamotaný. Kdo je AB? Rozvedený, s malým synem u matky, vášnivý hráč pokeru, který jde jako buldok za svými instinkty. K řešení případu si opět přibere mladé policejní ucho Magnuse Torpa. Vrah je překvapivý, vše ale zapadá do sebe. Závěr je hodně smutný, bylo mi líto nevinných obětí - jednoho z chlapců a sestry pašeráka.
Ale čtivé, dobře psané, jsem zvědav, kam se AB posune.

Simstr
27.11.2020 4 z 5

Druhý díl je lepší něž první. S prvním dílem mě to nějak nešlo s Antonem Brekke ale ve druhém jsem si ho zamilovala. Už se těším na další.

lucakuca
22.11.2020 3 z 5

Pro Antona mám slabost. V Praskači to rozjel na plný koule a teď jel bohužel jen na jednu kulku. Abych měla čas se nadechnout a přežít jízdu třetího dílu? Asi to tak bude, neumím si to jinak vysvětlit, ale budu se těšit. :-)

te-ssiinka3905
20.11.2020 4 z 5

Úplně náhodně jsem tuto knbihu čapla v knihovně a naprosto mě pohltila

Anton Brekke, mě dosti chytil a ihned jsem si tento a další díl pořidila domů. První díl musím sehnat.

Ke knize samotné, obchodování s dětmi a zavražděný profesor, dvě odlišné části, které se pak začnou propojovat. Vraha jsem tipovala na nějakého rodiče nebo toho psychologa, ale rozuzlení mi vyrazilo dech... Je to skvěle a poutavě psaná kniha a vřele jí doporučuji všem... Některé části by mohli býti méně vleklé.

zdendula31
03.07.2020 5 z 5

Dobře se mi četla,zápletka boží..ale Anton mi teda vůbec nesedí...nepřipadá mi vtipný,ale trapný...jen můj dojem a na hodnocení knihy nemá vliv.Určitě si přečtu další.

Carlos77
12.04.2020

Knížka mě bavila až do strany 448...poměrně záživné čtení, celkem vtipný hlavní hrdina (i když HH je pro mě pořád mnohem větší borec) a čitelně se sbíhající dějové linky.... Ale když autor detektivky! na straně 448 popíše Colt 1911 A1. 45 ACP (slavná armádní samonabíjecí pistole) jako bubínkový revolver, chtělo se mi brečet... Tohle se přeci autorovi detektivky NEMŮŽE stát!... No nic, jdu to dočíst, ale uměleckej dojem je v p***li....:(((

lode
13.12.2019

Napínavé ale dost drsné pro mně.

konicekbily
29.11.2019 5 z 5

Vyplatilo se mi, že jsem přečetl obě knihy během pár dnů a nevadila mi spousta osob v příbězích. Někdy mi připadalo, že autor děj zbytečně natahuje, ale je to jeho styl psaní a chce nás utahat svou dokonale promyšlenou zápletkou - a to se mu daří - a
"rozhřešení " je nečekané a "několikavrstvé" a podrobně vysvětlené.
Jen piš hochu, budu Tě číst!

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jan-Erik Fjell
norská, 1982