Já, doktor(in)

Žít v cizině znamená boj, tvrdou dřinu, samotu i odvahu. Člověk se musí vzdát spousty věcí a obětovat se pro druhé. Své o tom ví i Kateřina Karolová, vítězka ankety Žena roku 2018. Tři roky pracovala jako dětská lékařka v německé nemocnici a své zkušenosti popsala v blogu, který byl čtenáři idnes.cz zvolen v roce 2018 nejlepším Nováčkem roku. Výběr z něj najdete v této knize....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430316/ja-doktor-in-xkB-430316.jpg 4.446

Kniha Já, doktor(in)

nonaim
včera

Skvěle napsaná kniha, autorka píše deníkovou formou, je to čtivé a zábavné..Srovnání německého a českého zdravotnictví, pocity lékařky, často frustrované, někdy spokojené a někdy na pokraji vyhoření. Velmi sympatické bylo, že se sama brala s nadhledem a dokázala být k sobě kritická. Zajímavá četba pro nás pacienty, kteří práci v nemocnici vidíme jen ze svého pohledu..Všem doporučuji:)

Mishi

(+ SPOILER) Nějak mě to neoslovilo. Nejdřív se stále dokola opakovaly stesky, že něčemu nerozumí (nic překvapivého v cizí zemi) a že lítá jak hadr na holi. Až v druhé půlce jsme se dozvěděli víc z fungování zdravotnictví v Německu a historek z praxe. Bohužel byly často smutné, takže celkové vyznění knihy je hodně depresivní.
Každopádně obdivuju odvahu vydat se pracovat do zahraničí a celkovou náročnost lékařské profese.

happy-smile

Velice zajímavé srovnání českého a německého srovnání. Místy vtipné, místy k pláči. Vůbec to Kateřině nezávidím a divím se, že to vše ve zdraví přežila nejen ona, ale i pacienti... Kdo má rád deníky ze života v cizině nebo se zajímá o problematiku zdravotnictví, tak hurá do toho, určitě nebudete zklamaní.

los

(+ SPOILER) další egocentrický sancbuch, sobectví bez objektivního nadhledu, globálnějšího pohledu a podloženého, odborného názoru, ale autorka vypadá sympaticky - a aspoň přizná, že jela do Německa kvůli penězům (ovšem rodit a žít se vrací do Čech, ach ten náš sociální stát...)

Popko

Velice dobře napsana kniha vycházející z praxe české doktorky v Německu. Četlo se to rychle. Zaráží mě spíš, konec, jak se všichni chtějí "zbavit" svých dětí. Závěrem, všude chleba o dvou kurkách. :-)

L.Helena

Zajímavá zkušenost. Skoro to vypadá, že v německém zdravotnictví (nebo aspoň v této konkrétní nemocnici) je kromě platu všechno špatně. Občas bych uvítala i nějaký pozitivní zážitek nebo vtipnou historku na odlehčení. Ale kniha se mi četla moc dobře, vlastně jsem do ní chtěla jen nahlédnout, že se do ní dám poté, co přečtu rozečtené, ale zaujala mne natolik, že jsem ji přečetla celou hned.

PepkazDepka

Začiatok troška náročnejší na rozbeh, ale kniha zaujímavá. Rešpekt, že to autorka v takom kolektíve po pár týždňoch nezabalila. Trošku ma rozčuluje ako Česi nevedia skloňovať meno Peter...

rozvera

Vyprávění mladé lékařky o svých zkušenostech z doby tříletého působení v německé dětské nemocnici. Vyplývá z něho, že všude je chléb o dvou kůrkách. Ta vrchní je bezesporu dobrá, finanční ohodnocení práce je nesrovnatelně vyšší než v domácím prostředí, spodní kůrka často hořkne, jednak z jazykových nedorozumění, protože školská němčina je v mnohém odlišná od řeči jednotlivých oblastí a zároveň si musí osvojit jazykové zvyklosti dané nemocnice, (odborný žargon). Navíc neochota sester, někdy obtížná domluva s klienty a jejich rodinami a pracovní přetížení. Někdy trochu rozvláčné, jindy chaotické popisy situací , laikovi nesrozumitelné, přičítám tomu, že autorka není spisovatelka, ale upřímně popsala své zážitky. Knížka byla pro mne přínosná.