Já, doktor(in)

Žít v cizině znamená boj, tvrdou dřinu, samotu i odvahu. Člověk se musí vzdát spousty věcí a obětovat se pro druhé. Své o tom ví i Kateřina Karolová, vítězka ankety Žena roku 2018. Tři roky pracovala jako dětská lékařka v německé nemocnici a své zkušenosti popsala v blogu, který byl čtenáři idnes.cz zvolen v roce 2018 nejlepším Nováčkem roku. Výběr z něj najdete v této knize....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430316/big_ja-doktor-in-BAv-430316.png 4.361

Kniha Já, doktor(in)

tittanie

Prvních dvacet kapitol jsem si říkala, že knihu nedočtu a odložím ji. Bylo to jenom samé stěžování a nic moc zajímavého nebo veselého. Pak se to změnilo a kniha se četla dobře. Ke konci to bylo jenom stěžování. Jako oddechová knížka proč ne, ale čekala jsem víc.

Maciiik

Nejprve mi hodně vadilo, jak překvapená byla z toho, že nerozumí německy. Celkově to ale je zajímavá kniha, dá nahlédnout do zákulisí lékařů a fungování zdravotnictví v německu.

lucka1998
19.07.2021

Kniha psaná formou deníkových záznamů lékařkou, která se rozhodla hledat štěstí v německé nemocnici na dětském oddělení. Kniha popisuje jak těžké to mají lékaři, kolik toho mají na starosti, je tam krásně vidět srovnání mezi českým a německým zdravotním systémem. Knihu by si měli přečíst všichni, kdo si myslí o lékařích, že jsou to bozi...

nonaim
15.06.2021

Skvěle napsaná kniha, autorka píše deníkovou formou, je to čtivé a zábavné..Srovnání německého a českého zdravotnictví, pocity lékařky, často frustrované, někdy spokojené a někdy na pokraji vyhoření. Velmi sympatické bylo, že se sama brala s nadhledem a dokázala být k sobě kritická. Zajímavá četba pro nás pacienty, kteří práci v nemocnici vidíme jen ze svého pohledu..Všem doporučuji:)

Mishi
04.06.2021

(+ SPOILER) Nějak mě to neoslovilo. Nejdřív se stále dokola opakovaly stesky, že něčemu nerozumí (nic překvapivého v cizí zemi) a že lítá jak hadr na holi. Až v druhé půlce jsme se dozvěděli víc z fungování zdravotnictví v Německu a historek z praxe. Bohužel byly často smutné, takže celkové vyznění knihy je hodně depresivní.
Každopádně obdivuju odvahu vydat se pracovat do zahraničí a celkovou náročnost lékařské profese.

happy-smile
19.05.2021

Velice zajímavé srovnání českého a německého srovnání. Místy vtipné, místy k pláči. Vůbec to Kateřině nezávidím a divím se, že to vše ve zdraví přežila nejen ona, ale i pacienti... Kdo má rád deníky ze života v cizině nebo se zajímá o problematiku zdravotnictví, tak hurá do toho, určitě nebudete zklamaní.

los
13.05.2021

(+ SPOILER) další egocentrický sancbuch, sobectví bez objektivního nadhledu, globálnějšího pohledu a podloženého, odborného názoru, ale autorka vypadá sympaticky - a aspoň přizná, že jela do Německa kvůli penězům (ovšem rodit a žít se vrací do Čech, ach ten náš sociální stát...)

Popko
11.05.2021

Velice dobře napsana kniha vycházející z praxe české doktorky v Německu. Četlo se to rychle. Zaráží mě spíš, konec, jak se všichni chtějí "zbavit" svých dětí. Závěrem, všude chleba o dvou kurkách. :-)