Kráska přichází

Už jako malá se rozhodla zasvětit celý svůj život tajům starověkého Egypta. Fascinovaly ji ty ohromné, nádherné chrámy tyčící se hrdě k nebi, prazvláštní písmo a příběhy faraonů podmaňující si velkou část z tehdy známého světa. Příběhy, které byly už tak vzdálené a pohřbené tisíciletou historií, a přece se v její mysli odehrávaly, jako by se zrovna udály. Prostě věděla, že má Egypt napsaný v osudu. Netušila však, jak moc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376532/kraska-prichazi-JcD-376532.jpg 4.320
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Literární strom

Kniha Kráska přichází

luculi

Příběh zasazený do starověkého Egypta, pěkně promyšlený i zpracovaný, s určitým využitím sci-fi žánru. Za mě překvapení, příjemné čtení a spokojenost.

Irsaf
30.07.2019

Moc hezky napsáno...
Sice předvídatelný, ale hezký...
Autorka mile překvapila...

PetraN17
30.07.2019

Četla jsem za sebou několik knih na toto téma, tato byla první z nich a líbila se mi nejvíc.

Katte192
30.04.2019

Milé, čtivé, oddechové na jedno odpoledne. Konec má u mě body k dobru! :))

certik003
26.03.2019

Příjemné oddychové čtené, na kterém se mi nejvíc líbilo vyprávění o životě ve starověkém Egyptě. Jenom bylo překvapivé, že odbornice na toto období netuší, co bude následovat. Ale naštěstí mi to až tak nevadilo a nezkazilo dobrý dojem z knížky.

TKnera
16.12.2018

Pro mne jedna z mála knih, které člověk přečte jedním dechem. Z každé stránky na mne dýchá autorčino nadšení starověkým Egyptem. A za sebe říkám, že už teď se těším na další literární počin. :)

Bobina74
25.11.2018

Zkoušela jsem něco nového....a nějak mi to nebylo...Asi mi vadilo to přenesení do Egypta ( science fiction?? - a to není můj šálek kávy.)
P.s. ale autorka píše zajímavě a uvidíme...

silvies
14.08.2018

Ačkoliv se mi knížka dostala do rukou víceméně náhodou a pravděpodobně bych po příběhu s podobnou tematikou, a navíc od českého autora, nikdy sama nepátrala, rozhodně nelituji času, který jsem jejím čtením strávila.
Takřka okamžitě jsem byla vtažena do děje a nedokázala se od něj odtrhnout dřív, než jsem příběh dočetla až do konce. Dobrodružství, které hlavní hrdinka prožívá, vás zkrátka nutí otáčet stránku za stránkou v napjatém očekávání, co se asi stane dál a jak to nakonec celé dopadne.
Překvapením pro mne bylo nejenom nadšení, které ve mně kniha vyvolala, ale i zjištění, že se jedná o prvotinu mladé autorky, jejíž talent nám, doufám, nabídne v budoucnu další skvělé počiny. Knihu vřele doporučuji nejen všem fanouškům starověkého Egypta, ale i lidem, kteří jsou tímto tématem stejně jako já naprosto nepolíbení.

Léto, kdy jsem zkrásněla
Léto, kdy jsem zkrásněla