Drobeček

Deník nepřipravené matky. Na těhotenském testu se objevila druhá čárka a vy záříte štěstím. Těšíte se na tu krásnou dobu, kdy budete nosit pod srdcem plod vaší lásky. A ještě víc se těšíte, až se to malé narodí, budete ho milovat, zbožňovat, bude to to nejkrásnější, nejchytřejší a nejmilejší dítě pod sluncem a vy budete ta nejšťastnější žena. Rozhodla jste se být dobrou matkou, a tak čtete všechny knihy a sledujete ty nejmódnější blogy, které radí, jak dělat vše „správně“. A pak přijde porod a každodenní realita. A vy zjišťujete, že vaše nejúžasnější miminko se ani zdaleka nechová tak, jak jste si vysnila, a všechny ty chytré rady vám jsou naprosto k ničemu. Pomalu necháváte stranou všechny teze studovaných psychologů, postupně opouštíte svá přesvědčení, která jste si vysnila v těhotenství, a padáte na tvrdou zem. Váš život se smršťuje a vy máte jen jednu touhu – přežít. Nathalie Jomardová je nejen talentovaná ilustrátorka, ale také matka, která se umí na výchovu podívat s nadhledem a s notnou dávkou humoru. Její kniha by neměla chybět na žádné toaletě, na které se může unavená matka zamknout a získat tak pár minut sama pro sebe. Varování č. 1: Nečtěte v přeplněné tramvaji, mohli byste poprskat spolucestující! Varování č. 2: Nedoporučujeme těhotným, mohly by přijít o iluze!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399224/big_drobecek-8AU-399224.jpg 3.230

Drobeček 1.

Literatura světová, Pro ženy, Rodina

Vydáno: , Jota

Le petit grumeau illustré: Chroniques d'une apprentie maman, 2009

Kniha Drobeček

haWranka

Taková roztomilá blbinka, u které se člověk tu usměje, tu zasměje, když se pozná. Ale jde poznat, že jsou to internetové příspěvky, o literaturu moc nejde. Občas se některé vtipy opakovaly.

Amy27
26.05.2021

Naprosto perfektní kniha, která pobaví jistě všechny (nejen nastávající) maminky. O čtenářském zážitku nemůže být řeč, protože je to spíše formou komiksu. Knihu přečtěte za necelou hodinku, a to i když má 200 stran. Báječné a výstižné ilustrace vás provází po celou dobu a vy se jen smějete :)

Parádní oddechovka, kterou přečetl i manžel!

happy-smile
25.04.2021

Krátký úsměvný komiks. Pokud máte rádi tématiku výchovy malých dětí a z toho plynoucích vtipných/zoufalých situací, tak hurá do toho.

NightShade
28.08.2020

Pobavilo me to

tereza2627
28.04.2020

neurazí nenadchne, u něčeho jsem se zasmála, něco mi přišlo dost trapné.. přečteno tak za hodinu, hooodně moc ilustrací

muchomurka
26.10.2019

U knihy jsem se krásně pobavila a v mnoha situacích se našla, jak kdyby autorka psala o mně. Jen mi vadily ty divné rady jakoby z internetové poradny.

Daenerys.Tar
26.09.2019

Většina ilustrací je trefných a člověk se v nich najde a zasměje se. Přečtená je opravdu během chviličky. Myslím, že by kniha byla pěkný dárek pro budoucí nebo čerstvou matku.

denisa7430
26.09.2019

Pokud měl Drobeček od francouzské spisovatelky Nathalie Jomardové posloužit jako "odstrašující případ", pak se nepovedlo. Ba naopak. U "čtení" knihy jsem se smála a smála a začala se těšit na budoucí roli matky ještě více. Slovíčko čtení dávám do uvozovek schválně, jelikož nejde o čtení textu v pravém slova smyslu, spíše se jedná o humorné úryvky doplněné úžasnými ilustracemi, které si autorka knihy sama namalovala.