hapac hapac komentáře u knih

Poslední šumavská pastvina Poslední šumavská pastvina Martin Sichinger

Knížky o Šumavě si vždycky ráda přečtu, v každé je pro mne něco nového, zajímavého, poučného a nového. Od M. Sichingera je to třetí kniha, ale Kocovina šumavského léta se mi líbila nejvíc. V této knížce jsem se občas ztrácela v ději.

07.05.2020 3 z 5

Dům v podhradí Dům v podhradí Jaroslava Černá

Knížka na jedno - dvě odpoledne, knížka, která asi nenadchne, ale ani neurazí, kniha, kterou jsem si přečetla a nelituji, ale vracet se k ní nebudu.

07.05.2020 3 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Roztomilé ilustrace a tajemný příběh, vzpomínka na dětství a taky na film B. Pojara se skvělými herci, kteří dali hlas jednotlivým postavičkám P. Filipovská, I. Janžurová, J. Jirásková, R. Merunková, F. Filipovský, M. Růžek, B. Záhorský. Knížka zkrátka patří do knihovny a je ji hezké číst dětem i nám dospělým.

Po italsku do hubky Po italsku do hubky Marta Kučíková

Kuchařka s vtipnými komentáři, kniha, kterou jsem si zkrátka musela pořídit do své knihovničky. Lákavé recepty vonící po mé milované Itálii. Fenyklový salát vyzkoušen a je skvělý (nikdy mne nenapadlo, jak je fenykl vynikající). Jenom při psaní tohoto komentáře se mi sbíhají sliny, však určitě v brzké době ještě nějaký recept prubnu. Letos zkrátka dovolená v Itálii nebude a tak vaření podle této kuchařky bude alespoň malá náplast a vzpomínka na prosluněnou Itálii v nádherných horách, úžasném Toskánsku, Umbrii či jinde....

07.05.2020 4 z 5

Na talíři - Jak jsme žili a co jsme jedli v 60., 70. a 80. letech Na talíři - Jak jsme žili a co jsme jedli v 60., 70. a 80. letech Marie Formáčková

Knížka mne bavila, listovala jsem v ní a vzpomínala a vzpomínala, však to je doba mého dětství a dospívání, knížka pro moji generaci, kniha o nás.

Kocovina Kocovina Stanislav Beran

Život v Sudetech - život v "kocovině", dost často to tam ani jinak nešlo. Kraj, kde lidský pelmel, chudoba, nepropustná hranice vykonaly své, kraj, který jsem si zamilovala a ráda navštěvuji a ráda si o něm čtu, kraj, kde nevím, zda bych tenkrát dokázala žít bez kocoviny.

07.05.2020 4 z 5

Angličan v Česku aneb Czech Me Out Angličan v Česku aneb Czech Me Out Alena Damijo

Kniha do výzvy, která byla trefná, svěží, vtipná a zároveň milá.

Běsa Běsa Dita Táborská

Jak píše EvikU. - syrové čtení, kdy vás probíhající děj stále nutí číst dál a dál. Již pro přečtení Malinky mne cosi svíralo a teď to nebylo jiné. Knížka stojí za přečtení přes všechno temno, které se v ní odehrává.

07.05.2020 5 z 5

Bukůvky Bukůvky Táňa Kubátová

Hezký příběh navazující na knihu Osud tančil charleston psaný formou dopisů. Zajímavé osudy v kolotoči dějin.

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Pěkné, čtivé pokračování.

Moje dětství na draka Moje dětství na draka Šárka Rosová Váňová

S autorkou nás spojuje věk a tak vím, o čem píše - něco jsem prožívala stejně něco trochu jinak v jiné části republiky, ale díky této knížce bylo fajn se alespoň na chvíli vrátit do časů dětství a dospívání. A díky za připomenutí voňavé gumy....

06.05.2020 4 z 5

Knížka pro splnění výzvy, děkuji, že jsem se mohla zase něco nového dozvědět a smekám před všemi, kteří s takovými dětmi pracují, pečují o ně a se světem autistů nás dokážou takovýmto způsobem seznámit.

Pavel Pafko: Šlo to skoro samo Pavel Pafko: Šlo to skoro samo Pavel Pafko

Moc hezká knížka - obdivuhodně skromný, pracovitý a pokorný člověk, vynikající lékař.

05.05.2020 5 z 5

Vlastivěda krajiny mého srdce Vlastivěda krajiny mého srdce Václav Větvička

Krásné čtení o naší zemi, nakonec přesvědčit se můžeme letos všichni. Tak objevujme i ta méně známá místa a užijme si to. Jediné, co mi na knížkách vadí je příliš hutný text a malé písmo.

05.05.2020 4 z 5

Oddechovka s krásným názvem, obalem, z kterého máte pocit, že vdechujete voňavou kávu a obsahem, který sráží přespříliš cigaretového dýmu.

05.05.2020 3 z 5

V proseccu je vždy pravda V proseccu je vždy pravda kolektiv autorů

Útlá, malinká knížečka, která může být společně s lahví prosecca ideálním dárkem. Líbí se mi název, mám ráda bublinky a moc se těším, až budu moci zase vyrazit do jeho domoviny. Jenom označení jako kuchařka je asi přehnané.....

Vím, jak chutná vzduch Vím, jak chutná vzduch Maria Hirse

Přečteno pro splnění výzvy, jsem ráda, že mne ani mou dceru nic takového nepostihlo.

05.05.2020 4 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Maddie, Jess a Lauren - tři dámy, kterým nelze nefandit, kromě boje s obezitou řeší i další osobní problémy. Není mezi námi mnoho šťastných, které by to nepotkalo. Při čtení jsem pro ně měla hodně pochopení a přála jim štěstí i úspěch při boji s kily i tím ostatním. Kniha je to pohodová se šťastným koncem, takže se při čtení parádně odpočinete a za to to přeci stojí.

05.05.2020 4 z 5

Vtipná, veselá knížka, tak prolitá vodkou, že se její vůně line snad i z té knížky. Moc se mi líbí tato slova...Zcela dobrovolně se vystavujeme nějakému nepohodlí a komplikujeme si život. Těžko hledat lepší důkaz blahobytu než skutečnost, že vedeme životy tak nesnesitelně snadné, až do nich potřebujeme přidávat dobrodružství....a zmínka o Hradišťanu, který zazněl v Náhorním Karabachu nebo Slovanských tanců v Gruzii, tak to je milé....a autorova lingvistická teorie je báječná: Francouzština zní nejlépe po několika skleničkách červeného, případně s plnou pusou. Hned několik hlásek v severských jazycích vychází ze skřeků člověka, kterému uvízla v krku rybí kost. Afektovaná italština plná gest je jako stvořená pro člověka, který se právě opařil espressem. Německá kuchyně je hutná a tučná - stejně jako německá podstatná jména.... při čtení jsem se bavila, cestování po této krajině bylo hodně zajímavé, někdy zábavné, jindy dobrodružné, občas poučné i dojemné, zkrátka prima, a jenom doufám, že to játra vydržela.

04.03.2020 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha krásná s krásnými ilustracemi, lehké čtení.

21.02.2020 3 z 5