Pavel Pafko: Šlo to skoro samo

Pavel Pafko: Šlo to skoro samo https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123192/bmid_pavel-pafko-slo-to-skoro-samo-jb6-123192.jpg 5 29 14

Profesor Pavel Pafko vypráví o svém osobním i profesním životě s úsměvem a nadhledem. Na otázky o vážných tématech, na něž přijde řeč, odpovídá v krátkých rozhovorech zpříma a bez vytáček. Hovoří například o tom, jak mu nabídli první úplatek, kdy další a jak se zachoval, že má každý lékař svůj hřbitov, zda si připustil, že by se stal veřejným nepřítelem národa, kdyby prezident Václav Havel nepřežil náročnou operaci, jak se cítí, když sděluje velmi vážnou diagnózu, zda je správné, aby fotbalistovy nohy měly větší cenu než celoživotní platy kolegů v jeho týmu, zda by sám volil euthanasii, jak se zachoval, když mu nabídli kandidovat na senátora. A k tomu kniha přináší výběr jeho sloupků, jimiž profesor Pafko průběžně reaguje na názory na veřejné zdravotnictví.... celý text

GYROTOURBILLON
23.03.2024 5 z 5

Velmi zajímavá biografie.

hapac
05.05.2020 5 z 5

Moc hezká knížka - obdivuhodně skromný, pracovitý a pokorný člověk, vynikající lékař.

Zdeňula
20.01.2020 4 z 5

Zajímavá kniha. Četla se mi moc dobře.

Kateřina Marko
15.01.2020 5 z 5

velmi příjemné čtení a rozšíření si obzoru zase o kousek v oblasti medicíny a zdravotnictví

Vladimir8177
09.09.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha.

Péťa1950
13.02.2019 5 z 5

Jen bych opakovala napsané komentáře. I když v podstatě vážná kniha, několikrát mě rozesmála.( ...za kolik Pafků je třeba jeden Gott.., jedná se o autogramy). Přečtěte si.

LenkaV.1
21.01.2019 5 z 5

Ty nejzajímavější osobnosti bývají zároveň těmi nejskromnějšími... Velmi pěkně zpracovaná knížka o velkém a obdivuhodném člověku.

niknikita
19.12.2018 5 z 5

Četla jsem se zaujetím a s každou další stránkou jsem byla pokornější a narůstal můj obdiv a víra v lidskost.Děkuji, pane profesore a jsem pyšná, že smím žít ve Vaší době.

lenkaabooks
18.11.2018 4 z 5

Hlavu sklonit, jinak to nejde :-) Ta energie, pracovitost, skromnost , přímo to z rozhovoru prýští. Další bod má pan profesor za nebojácnost říkat na rovinu to, co lidé slyšet nechtějí a stát si za tím. A závěrečná vyznání od rodiny dokazují, jak prima člověk a bezva děda je.

Nočnípták
21.06.2018 5 z 5

Mám ráda rozhovory se známými, zajímavými lidmi. Tohle povídání o životě s panem profesorem Pafkem je jedním z nejkrásnějších, které jsem četla. Tuhle knížku jsem četla již počtvrté. Vždy, když dočtu, mám pocit zvláštního klidu a radosti. A také hrdosti na to, že v naší malé zemičce žijí takoví lidé jako pan profesor Pafko.

hanča34
10.07.2017 5 z 5

obdiv k chytrému a skromnému člověku

1alena1
13.09.2016 5 z 5

Obdivuhodný člověk !!! Dobře zpracováno.

7Clary7
21.01.2016 3 z 5

Životopis úžasného člověka. Chronologicky napsaná, tudíž se dobře čte.

Františka
12.10.2014 5 z 5