hapac hapac komentáře u knih

Sny o vůni citronů Sny o vůni citronů Kajsa Ingemarsson

Příběh ze života, který jsem si docela užila. Příběh, který se mohl stát v Stockholmu, v Londýně či v Praze nebo možná docela někde jinde. Příběh, při jehož čtení jsem si odpočinula. Příběh, který mne bavil.

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

No ano, tak nějak může vypadat dnešní generace čtyřicátnic, ale jak je vidět z příběhu, dá se leccos změnit, zabojovat, něco nechat plavat....život ve čtyřiceti nekončí - naopak.

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Hezký obal knihy, lákavý název a nakonec i milý příběh.

Nečíst Nečíst Miroslav Krobot

A já jsem rozhodně pro číst, protože knížku Miroslava Krobota Nečíst si zkrátka musíte přečíst. Je taková jak vidím samotného autora - úsměvná, milá, vtipná ....

08.09.2020 4 z 5

Ochutnavač: příběh mého neuvěřitelného života Ochutnavač: příběh mého neuvěřitelného života Peter Elbling

Příběh, který byl zajímavý, drsný a čtivý. Možná to tak mohlo být, možná ne. Kdo ví. Neměla jsem velké očekávání, ale byla jsem docela mile překvapená.

08.09.2020 3 z 5

Domov plný nápadů Domov plný nápadů Lucie Dvořáková

Já si tu našla pár pěkných tipů na tvoření. Jiné knížky autorky neznám, takže jsem spokojená.

Tradinář (limitovaná edice) Tradinář (limitovaná edice) Monika Kindlová

Knížka, která pohladí. Je vzpomínkou na dětství - zapomenuté zvyky a velikou inspirací.

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Krásný a zároveň drsný příběh, který mne zavedl na úžasnou Aljašku, četlo se mi hezky a užila jsem si to.

Dvakrát dole, jednou nahoře Dvakrát dole, jednou nahoře Marcela Mlynářová

S autorkou ráda cestuji, takže za mne dobrý.

07.09.2020 3 z 5

Duchové Šumavy Duchové Šumavy Martin Sichinger

Vše, co bych napsala, napsali ti přede mnou a napsali to hezky. Takže jóóóó….právě jsem se vrátila ze Šumavy a bylo to opět parádní.

Léto v Itálii Léto v Itálii Sue Moorcroft

Tak jak píše mariva - alespoň jsem se do Itálie podívala díky této knize, bylo to fajn.

07.09.2020 4 z 5

Jak se dostat z Anglie do Żywce a zase zpátky Jak se dostat z Anglie do Żywce a zase zpátky Hana Parkánová-Whitton

Milé čtení o radostech a občas strastech z anglického venkova.

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Příjemná oddechovka.

07.09.2020 4 z 5

Santini: Peklem duše k světlu světa Santini: Peklem duše k světlu světa Jaroslava Černá

Jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do ruky a taky jsem ráda za krásný pořad v ČT o baroku. Obdivuhodný člověk, kde tělesná vada byla nahrazena velkou dávkou talentu. Člověk, který díky velkému štěstí ve své rodině a dalším okolnostem - samozřejmě i svojí touhou, odvahou a pílí, vytvořil taková dech tající díla, která můžeme obdivovat i dnes. Knihu jsem skutečně brala jako historický román a nikoli jako knihu životopisnou či odbornou. Takže se mi opravdu moc líbila. Jsem ráda, že některé stavby znám a ty další jsou inspirací pro další výlety.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Měla jsem moc velké očekávání, ale to zvláštní pnutí v těle, které jsem měla např. u Hany, tak to se nekonalo. Určitě to není vůbec špatná kniha, byla tam místa, která byla krásně popsaná a zajímavá, ale byla tam místa, která mne moc nebrala nebo jsem občas tápala v ději. Nějak jsem se nemohla ztotožnit s žádnou z postav - snad Barka, Jurek....Není pochyb o tom, že je to kniha ze zajímavého období v kraji, kde život byl víc než těžký.

Zraju jako víno Zraju jako víno Virginia Ironside

Ke čtení mne nalákal obal knížky a její název. Na dnešní dobu je to kniha pozitivní, hlavní postava mi byla hodně sympatická - je pozitivní, veselá, milá i chápavá a přející. Její energie byla obdivuhodná a opravdu si přeju abych dokázala být v tomto věku taky taková.

Pod Zelenou bránou Pod Zelenou bránou Jana Klimečková

Těšila jsem se na příběh z Pardubic, což se i stalo. Kniha se mi četla celkem dobře, ale povaha hlavní postavy mi dost vadila - na jedné straně na svou dobu pracovitá, ale na druhé straně namyšlená, vypočítavá, toužící po bohatství, chudý ji nestál za pohled. Slovo parforsní hon ve mne po pár stránkách vyvolával lehký tik.

12.05.2020 3 z 5

Větrná hůrka rodiny Brontëových Větrná hůrka rodiny Brontëových Hana Parkánová-Whitton

Příjemné čtení, které mne zase o něco obohatilo, nelehký osud sourozenců a doba, která ne zcela přála jejich talentu a píli, to vše odehrávající se v krásné, tajemné a drsné přírodě.

Karel Hájek Karel Hájek Karel Hájek

Kniha a hlavně krásné fotografie od našeho skvělého fotografa K. Hájka. Knížku jsem si pořídila díky výstavě v Muzeu fotografie v Jindřichově Hradci a žasla, jaký to byl vynikající fotograf, který zachytil ve svých fotografiích nejenom to šťastné období našich dějin, ale i to další méně šťastné. Jeho fotografie jsou tak výpovědí a reportáží o části našich dějin, o jeho vítězstvích i prohrách, o lidech, přírodě, momentech radostných, dojemných, smutných i tragických. Ohromná škoda, že se zachovala jenom nepatrná část z jeho díla.

07.05.2020 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Tímto posledním dílem jsem se nějak hůře prokousávala, ale stejně mne zvědavost nutila knihu dočíst. Některé rozsáhlé popisy mne už moc nebavily a také vypravěčka mi začala být více a více nesympatická, snad svojí sobeckostí, nevím. No ano, je to feministický román, tak snad proto. Jsem jiná, ale je pravda, že celá série je celkově napsaná skvěle a i když funguji na jiné vlně než vypravěčka a asi i autorka románu, tak to stojí za přečtení ač se asi nikdy k ní již nevrátím.

07.05.2020 4 z 5