hapac hapac komentáře u knih

Kanimůra ze Šardonu Kanimůra ze Šardonu Jiří Schmitzer

Číst najednou to nejde, ale občas sáhnout po knížce je dobré a fajn. Texty Jiřího Schmitzera jsou parádní, trefné, nevšední, prosté i sprosté, ale v každém případě naprosto ojedinělé. Řadu z nich znám zhudebněné a jeho CD nemá chybu. Koncert byl skvělý a zážitek nevšední. Díky.

11.01.2021 5 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Velmi zdařile pospojované příběhy několika žen. Jenom, co mne trochu děsilo - to jsme vážně tak hrozné, neschopné....

Láska a kozy na venkově Láska a kozy na venkově Victoria Brownlee

Jak píše zcela trefně bookcase - knížka na pohodu.

11.01.2021 4 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Knihy této autorky se mi čtou velmi dobře a baví mne. Koneckonců, než jsem napsala hodnocení, tak už mám přečtený i druhý díl.

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Spolu s hlavní postavou jsem putovala po Českém Krumlovu a užívala si tento letní příběh. Sice i nadále pro mne zůstává Rybí krev tou nej knihou, ale bylo to hóódně dobré.

11.01.2021 4 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Za mne pěkný příběh, který jsem si užila od začátku až do konce.

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tak není to ani Ove ani Britt-Marie. Ale je to trochu víc než bláznivý příběh o nepovedené bankovní loupeži v originálním podání F.Backmana. Příběh, který mne bavil.

Dobré a ještě lepší jitro Dobré a ještě lepší jitro František Nepil

Fejetony, sloupky, glosy pana Nepila (a pochopitelně i jeho nezaměnitelný hlas) jsou pro mne hotovým balzámem na duši - od něj je vše tak milé a lidské. Kniha začíná krásnou předmluvou pana Horníčka a je doplněna ilustracemi pana Bartáka. Je tu tolik krásných slov, tolik pozitivních myšlenek, tolik vzpomínek. Však ještě než se celá kniha rozeběhne pan Nepil říká: "... na světě je pro každého místa na sluníčku ažaž, jen když si každý aspoň kousínek poposedne".

02.01.2021 5 z 5

Obrázky z Holandska Obrázky z Holandska Karel Čapek

Knížka, kdy pouhých pár stránek postačí k tomu, aby vás nalákaly tuto část Evropy navštívit. I po tolika letech jsou slova a pohled na lidičky této země a její krásy a zajímavosti pravdivé a aktuální. Krásné ilustrace jsou pak pomyslnou třešničkou na dortu. Zvláště v dnešní době, která zrovna nepřeje cestování je to příjemné čtení. Ach jo, hned bych jela!

01.01.2021 4 z 5

Stín olivovníku Stín olivovníku Jo Thomas

Pro mne tak trochu náhrada za letošní absenci dovolené v Itálii. Slunce, olivy, dobré jídlo, milí lidé. No není to příjemné? Je a velmi, tak jsem si alespoň o tom přečetla.

15.09.2020 4 z 5

Léčivé byliny – příroda uzdravuje Léčivé byliny – příroda uzdravuje Olga Krumlovská

Na knížce se mi nejvíce líbilo, že vlastně to nebylo jenom o bylinkách , ale i o běžných potravinách, které jsou našemu tělu prospěšné.

15.09.2020 4 z 5

Rozhlednovým rájem 2019 Rozhlednovým rájem 2019 Jiří Štekl

Kniha, která je pro výlety po Čechách pro mne nepostradatelná.

Rozhlednovým rájem 62+3 Rozhlednovým rájem 62+3 Jiří Štekl

Kniha, která společně s dalšími knihami autora slouží jako inspirace na výlety. kresby rozhledem jsou úžasné, ráda si občas knihu vezmu z knihovny a jen si tak listuji.....

13.09.2020 5 z 5

333 výletů po rozhlednách Čech, Moravy a Slezska 333 výletů po rozhlednách Čech, Moravy a Slezska Jiří Štekl

Pro mne důležitá kniha, která slouží jako inspirace a zároveň jako připomínka výletů po Čechách.

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Kniha, kterou je dobré si přečíst. Doba po válce byla pro všechny nelehká, ale pro mnohé také nelidská a na to bychom neměli zapomenout.

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Pěkný příběh z českého prostředí.

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Příjemná oddechovka, tajemství sice tak nějak předvídatelné, ale což, kniha se dobře četla a dobře dopadla a víc jsem ani nečekala.

08.09.2020 3 z 5

Rok v Bullerbynu Rok v Bullerbynu Gunnar Herrmann

Kniha vtipná, svižná, v mnohém poučná a zajímavá. Bavila mne a jsem ráda, že se mi dostala do ruky. V březnu mne Stockholm nevyšel, ale až to půjde, tak na jeho návštěvu jsem zase o něco lépe připravená. Obal knihy parádní.

08.09.2020 4 z 5

Zemský ráj jen na pohled: Krutá pravda o Češích očima našich polských sousedů Zemský ráj jen na pohled: Krutá pravda o Češích očima našich polských sousedů Michał Zabłocki

Pro mne zajímavé postřehy a taky připomínka některých událostí z nedaleké historie. Takže knihu zcela nezatracuji.

08.09.2020 3 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Rodinná sága ze života sklářů a jejich rodin. Děj rychle uběhl, těším se, pokud bude pokračování.