hapac Online hapac komentáře u knih

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Trochu jsem se obávala, že to na mě bude moc hygge, ale nakonec to bylo docela fajn. Skagen jsem před pár roky navštívila, a tak jsem se tam docela ráda díky příběhu opět ocitla.

Zmizelá Šumava 3 Zmizelá Šumava 3 Emil Kintzl

Opět krásné čtení, tentokrát trošku jinak, ale opět bravurní - text, fotky i atmosféra.

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Hezký příběh z exotického prostředí.

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

I když tento poslední díl nás v ději posunul hodně dopředu, tak to i tak bylo opět zajímavé čtení, které mne bavilo.

Ještě jeden croissant na cestu Ještě jeden croissant na cestu Felicity Cloake

Docela milé čtení - kolo není mým oblíbeným dopravním prostředkem, ale cíl cesty byl většinou parádní, tedy pokud jím bylo dobré jídlo.

11.01.2021 3 z 5

Pokračování, které se mi líbilo o krapet víc, než díl první ač byl ještě stále zahalen cigaretovým dýmem.

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Moc hezká kniha, příběh, který vám musí ještě dlouho ležet v hlavě, který vás nutí přemýšlet, příběh, kdy děj určuje slib, který není planým. Určitě doporučuji k přečtení.

Země, které zmizely: 1840–1975 Země, které zmizely: 1840–1975 Bjørn Berge

Autor jako sběratel známek nám díky nim popsal zajímavé příběhy některých z nich a zavedl nás na místa, o kterých jsme možná neměli ani tušení.

Než pravda vyjde najevo Než pravda vyjde najevo Tošikazu Kawaguči

Propletené příběhy, které vás zavedou do kavárny, kde si vypít kávu není jen tak.

11.01.2021 4 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Asi trochu víc mne bavil příběh z války.

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Možná příliš krátké, ale jak jinak než backmanovské.

Švédské stoly aneb Jací jsme Švédské stoly aneb Jací jsme Michal Viewegh

Bohužel docela trefné a i po tolika letech se mnoho nezměnilo -ach jo.......

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Uf, ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si na děj vzpomenu. Bylo to hodně dobré, ale taky hodně drsné. Tyto knihy dobrovolně nevyhledávám, ale vůbec nelituji, že jsem si ji přečetla.

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Pro mne milé, čtivé, zkrátka oddechové čtení.

Kafe v pět Kafe v pět * antologie

Povídky, které přečtete rychle - třeba u kafe v pět, no může být i u čaje.

Zádušní mše za hraběnku Zádušní mše za hraběnku Jiří Holub

Na Červenou Lhotu to mám přes 3 kopce (no možná přes 5) a tak mne příběh do tohoto prostředí oslovil a docela bavil.

Zmizelá Šumava Zmizelá Šumava Emil Kintzl

Příběhy ze zmizelé Šumavy, které vás nemohou nedojmout. Příběhy, které mne lákají zmizelá místa navštívit a jsou velkou inspirací pro dovolené i víkendové výlety. P. Kintzl a p. Fischer jsou velmi milí a setkání s nimi při křtu jejich druhého dílu v Českém Krumlovu bylo hezkým zážitkem.

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Kniha, která se čte velmi dobře.

Zmizelá Šumava 2 Zmizelá Šumava 2 Emil Kintzl

Krásné čtení, skvělé fotky s příběhy, které občas mrazí. Pan Kintzl je báječný člověk. Moc mu děkuji, že se pustil do takového projektu a oživil nám kus historie mé milované Šumavy.

Potkala jsem Sicílii Potkala jsem Sicílii Marie Třešňáková

Tak cestopis ani průvodce to tedy rozhodně není, ale pěkné postřehy se slunné Sicílie to jsou. Při jeho čtení se nabíjím energií a taky tak trošililinku závidím.