Potkala jsem Sicílii

Vydejte se s námi za netradičním poznáním Sicílie. Autorka navštěvuje tento italský ostrov opakovaně již od roku 2000 a všechny své vjemy, postřehy a zážitky zpracovala do krátkých, vtipných fejetonů. Svůj pobyt tráví v malém městě na jihu země zcela stranou od běžných turisticky známých míst. Jaké jsou zvyky, tradice a povaha zdejších svérázných obyvatel? Je téma italské mafie stále aktuální? Jaké zvláštnosti ostrov skrývá? Předmluvu ke knize napsal Jaroslav Dušek, který ostrov navštěvuje pravidelně každý rok a je tedy důstojným průvodcem této knihy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119627/potkala-jsem-sicilii-119627.jpg 4.135

Kniha Potkala jsem Sicílii

hapac

Tak cestopis ani průvodce to tedy rozhodně není, ale pěkné postřehy se slunné Sicílie to jsou. Při jeho čtení se nabíjím energií a taky tak trošililinku závidím.

luckyluke001
29.10.2020

Pohodové čtení.

Peti
07.10.2020

Tato kniha není dle mého ani cestopis, ani turistický průvodce ani kniha jenom vtipných fejetonů. Uvítala bych více osobních příběhů k jednotlivým destinacím.

Vesper001
04.08.2020

Není to cestopis, spíš částečně přepsaný turistický průvodce s několika příběhy a zážitky z pobytů na Sicílii. Škoda, že autorka nepropojila reálie se svými vzpomínkami, v poslední části jsem při suchém výčtu památek x-tého města, přestala číst.

roso.mak
17.07.2020

Spíše takové fejetonky z cest. Příjemně čtivé, hodně tenké. Kdo tuto knihu ale zařadil pod cestopis, nikdy ji neotevřel.

Karolína52
19.07.2016

Poutavý a nevšední cestopis. Je vidět, že Sicílie se stala pro autorku této knihy
druhým domovem.

popeluška
14.04.2016

Kniha je velmi zajimavě a poutavě napsaná. Velmi dobře se četla :-)

vlkove
27.05.2015

Můj první cestopis. Bylo moc zajímavé vyzkoušet něco jiného než jen klasické knihy. Vše bylo popsáno moc mile, z knize bylo cítit že autorka se do Sicílie doslova zamilovala. I přesto že se mi celá kniha moc zamlouvala na Sicílii se nevydám, prostě to není můj šálek kávy.
Grafika knihy je taky celkem dobrá.