Kafe v pět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha Kafe v pět vás upoutá pestrou směsí příběhů, které vás nikdy neomrzí. Zapomněli jste, jaké to je, dívat se na svět očima malého dítěte? Víte, jak velkou roli hraje v životě náhoda? Tušíte, co by se stalo, kdyby na světě nezbylo jediné zrnko kávy? A jak naložit s tím, když vám o život začne usilovat vysněný románový hrdina? Osm poutavých originálních příběhů výherců prestižní literární soutěže Pana Nakladatele, doplněných o povídky populárních spisovatelek Martiny Bittnerové a Kateřiny Hejlové. Neobyčejná kniha plná nevšedních zážitků nejen k odpolední kávě!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220747/kafe-v-pet-EW8-220747.jpg 3.920
Žánr
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Čenžák Filip
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Kafe v pět

Přidat komentář
hapac
11. ledna

Povídky, které přečtete rychle - třeba u kafe v pět, no může být i u čaje.

vera4097
09.09.2020

No... Dost různorodé povídky....


karinga
22.12.2019

Osm poutavých příběhů bylo skvělých! Každý jiný stejně jako to kafe, které je spojovalo - hořké, jemné, sladké... Každému dle jeho gusta.
Hned úvodní povídka Fika Radky Sloukové mě dojala. Vypráví příběh mladé učitelky češtiny ve Švédsku, která dává lekce i osmdesátileté "Marušce", původem Češce, která přežila Osvětim.

Druhou povídku s názvem Nespavost napsal dnes už známý autor románu #Kaziměsti, tehdy píšící jako Martin Maniaque. Povídka začíná akcí a tajemstvím: vypravěč míří do kavárny na schůzku s tajemným Kryšpínem, který se mu nedávno snažil špinavý a promočený dobít do bytu. Nutno říct, že mají kus společné historie.

Kouzelný byl i humorný a zároveň docela smutný příběh Jak broky od Terezy Dobšovičové, ve kterém vám své myšlenky zprostředkovává holčička, dcera podnikatele dobrodružství, které nikdo není sto vysvětlit, kde má tatínka. Nelžete dětem, nevyplácí se to.

A ještě si dovolím vychválit Rituál o páté od Martiny Perlíkové - to byla povídka dle mého gusta. Stařenka chystá kávu na stůl i pro dávno mrtvého manžela a bojuje o svá práva s chamtivou dcerou a synem zajímavým způsobem. Tak pozor na stařenky ;). Do sbírky přispěly i dvě populární autorky, ale s rukou na srdci musím poznamenat, že popularita nutně neznamená, že jste v něčem nejlepší.

Ainyska
27.10.2018

Byla to náhoda, že jsem po ní sáhla v knihovně. Zaujal mě název a vzhled knížky. Doma jsem zjistila, že jde o povídky a díky za to, protože většina povídek měla dobrou zápletku a četly se rychle. Kniha je opravdu vhodná ke kávě, ale některé příběhy jsou smutné. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Doporučuji

Dagros
08.04.2018

Moc hezká knížka, opravdu ideální ke kafíčku. Akorát mě překvapuje, že je tak málo známá, protože je to škoda. Já jsem si jí vybrala úplně náhodou v knihovně. Občas to tak dělám, že žádnou konkrétní knížku nehledám, a když mě nějaká zaujme, přečtu si jí. Za sebe Kafe v pět doporučuji, jsem moc ráda, že jsem na knížku narazila.

LimedkaMikki
24.05.2016

Přesně jak je psáno v obsahu, nejen k odpolední kávě :-) Svěží směsice několika příběhů je ideální na jedno odpoledne na zahradě, ale klidně i na několik dalších. Jen se vám asi nebude chtít čekat na další kávičku ;-)

Makoves
13.02.2015

Pěkný soubor povídek

MissBlack
02.12.2014

Musím říct, že jsem byla moc příjemně překvapená, hlavně tedy povídkami mladých autorů, které mívaly originální nápady, alespoň mně to tak přišlo.
Je to kniha vskutku k jedné odpolední kávě, ale zato dostane určitě zajímavou příchuť. Pro milovníky kávy takřka povinnost přečíst, káva se tu skloňuje ve všech pádech :)

Opravdu pěkné čtení, a pro mne natolik, že ráda autory i nakladatele finančně podpořím a knihu si v brzké době koupím.

Autoři knihy

Kateřina Hejlová
česká, 1984

Kniha Kafe v pět je v

Přečtených28x
Čtenářské výzvě12x
Doporučených4x
Knihotéce5x
Chystám se číst21x
Chci si koupit2x