hapac hapac komentáře u knih

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Hezký příběh se severu. Četl se skvěle a odvedl mne alespoň na chvíli od všech starostí.

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Vůbec jsem netušila do čeho jdu, ale název mne zaujal. Obsah byl tedy překvapením a to víc než milým. Černý humor to tedy byl parádní.

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Krásná obálka a zajímavý příběh, zkrátka romantické útěky J.Caplin jsou pohodové a zpříjemní vám den.

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Dle komentářů jsem neměla žádné velké očekávání, ale putování úterních žen do Lurd jsem si docela užila.

Toskánsko na každý den Toskánsko na každý den Frances Mayes

Alespoň takto jsem letos putovala po Itálii, je mi po ní smutno. Putování nejen toskánskou krajinou, ale i pozvání ke stolu plném výborných pochoutek jsem si tak moc užívala.

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Další série Anne Jacobs tentokrát z východního Německa. Její rodinné ságy čtu ráda.

27.08.2021 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Klasika a to právem, protože je to neuvěřitelně aktuální příběh. Ač čtivý, tak zároveň děsivý.

27.08.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Hezké čtení i pro dospělého. Vzpomínám, jak dcera příběh Harryho měla ráda.

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný příběh a když píši hodnocení po poměrně dlouhé době, tak se mi příběh vybavuje a stále dojímá.

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Skvěle napsaná kniha, upřímná, drsná.......velký respekt a obdiv.

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Milý humor, krásný jazyk, ráda si to zopakuji jako audioknihu.

Doktore, čas to zahojí! Doktore, čas to zahojí! Patrick Taylor

Skvělá série, pohodové čtení.

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Knížky této spisovatelky mě hodně baví, je to takové prima oddechové čtení. Alespoň na chvilku se ocitám na místě, kde je vše v pořádku

27.08.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Přečteno kvůli výzvě, ale bylo to prima.

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Krásný příběh o ženě, která svojí pílí, odvahou a neskutečnou vnitřní silou může být vzorem a inspirací i pro nás ženy současnosti.

27.08.2021 5 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

Milá sága ze zajímavého prostředí, která se mi dobře četla. Bylo to pár příjemných odpolední.

Žahúři v Jindřichově Hradci Žahúři v Jindřichově Hradci Sabina Langerová

Čtení milé, něco z historie něco receptů, pěkné ilustrace.

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Příběh z míst, které bych určitě ráda jednou navštívila. Knížku si vezměte k horkému čaji, zachumlejte se do teplé deky a bude to docela prima.

11.01.2021 4 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Kniha, kterou jsem si vyhlídla a vůbec mne nezklamala. Mám obrovský respekt k jejímu sportovnímu výkonu a to, jak toho dosáhla nebylo jistě vůbec jednoduché. Kniha to je víc než upřímná. Její vyprávění může a nemusí být pravda, ale je to její výpověď o svém životě. Často z jejího vyprávění čiší cílevědomost a občas zase naivita - možná se projevuje nějaká nevyrovnanost. Vzhledem k tomu, v jakém prostředí se celý život pohybuje - doma nároční rodiče a pak sport, tak se není čemu divit. Sport tam je určitě tvrdé a drsné prostředí, ve kterém se udržet a něco dokázat není jednoduché. Takže opravdu má můj respekt.

11.01.2021 5 z 5

Severská rapsodie Severská rapsodie Jiří Hanibal

Pro mne docela zajímavý příběh, který mne utvrdil v tom, že nikdo není dokonalý, ať už je pravda jakákoliv.

11.01.2021 4 z 5