hapac hapac komentáře u knih

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Moc hezký příběh, který jsem si užila od začátku až do konce.

07.09.2021 4 z 5

Šaty pro poutníky Šaty pro poutníky Irena Závacká

Závěrečný díl z doby dávné a místa pro mne téměř exotického.

Šaty pro bohyni Šaty pro bohyni Irena Závacká

Pokračování, které krásně navázalo na předchozí díl.

07.09.2021 3 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Knížka jako dělaná pro chvíle oddechu třeba o dovolené, knížka, která nás zavede do exotické Afriky, knížka, která se mi líbila a její příběh jsem si užila od začátku až do konce.

07.09.2021 4 z 5

Kniha o tichu Kniha o tichu Josef Formánek

Moje první setkání s Josefem Formánkem, které dopadlo vcelku slibně. Kniha plná příběhů v níž se setkává laskavost někdy pokora, čistota, klid.....a je třeba ke čtení najít ten správný okamžik.

Léto s vůní čerstvého chleba Léto s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Nechci se pasovat do fanynky J. Colgan, ale její knihy a příběhy v nich mne moc baví - je to takový fajn svět. Je pravda, že autorka jede podle jedné šablony, ale i přesto si počkám na nějaký nový - čtenářsky nenáročný příběh.

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Moje první knížka od Markéty Lukáškové a bylo to příjemné čtení. Ta vize budoucnosti se mi hodně líbila.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Uff, to jsem ráda, že to je jenom fikce, ač i teď to občas není žádná hitparáda, tak když si uvědomím, co by mohlo nastat (i třeba v jiné podobě, než je vylíčené v knize), tak mne jímá hrůza. Možná, že je dobré takové připomenutí co kdyby....

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Kniha - divadelní hra o Vítězslavě Kaprálové - o talentované a ve své době nekonvenční ženě. Kniha mne moc lákala a zároveň odrazovala od čtení, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem si ji v knihovně půjčila a přečetla.

06.09.2021 4 z 5

Úterní ženy mezi bylinami a řepou Úterní ženy mezi bylinami a řepou Monika Peetz

Závěrečný díl trilogie o úterních ženách, který mne bavil a pobavil.

Sedm dní bez Sedm dní bez Monika Peetz

Oddechové počteníčko pro chvíle pohody, úterní ženy mne opět bavily a zpříjemnily pár odpolední. Už teď vím, že mne po přečtení třetího dílu budou chybět.

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Oblíbená autorka, která překvapila místem děje a vůbec zajímavých příběhem. Moc by se mi to líbilo i jako film.

31.08.2021 4 z 5

Dobrodruzi hlavního proudu Dobrodruzi hlavního proudu Jiří Hájíček

Za mne je to za plný počet. Knížka se mi moc líbila, stále mne to hnalo číst dál a dál. Znovu jsem prožívala léta devadesátá, ano tak to nějak bylo. Doba plná velkých změn, úspěchů i pádů, radostných očekávání i velkých zklamání, doba, kterou když prožijete ve věku dospívání, tak na ni jen tak nezapomenete. Je to kniha pro generaci pana Hájíčka a tedy i mou. Stále tvrdím, že Rybí krev je nejlepší, ale i tato knížka se mi hluboko vryla do paměti. Díky za připomenutí.

31.08.2021 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Paříž, čokoláda, trocha romantiky - zkrátka je tam všechno, co potřebujete pro chvilku oddechového čtení.

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Letní, pohodové čtení jenom pozor na vosy.

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Kniha trošku jiná než ta předchozí, ale opět úžasné fotografie a skvěle vedený rozhovor s neobyčejnými (nebo vlastně obyčejnými) lidmi napříč republikou.

Šaty pro faraona Šaty pro faraona Irena Závacká

Hezký příběh se starověkého Egypta, který mne docela oslovil a ráda jsem si přečetla všechny tři díly.

27.08.2021 3 z 5

Virginiin monolog: proč je stárnutí skvělé Virginiin monolog: proč je stárnutí skvělé Virginia Ironside

Když si vezmete knihu do ruky ve správnou dobu, tak vás bude bavit. Občas vás nakopne, že život ještě neskončil a někdy si zase uvědomíte, že ty vaše bolístka má v tomto věku každý. Zkrátka je to trošku návod, jak stárnout s nadhledem, humorem a grácií. I když, co si budeme vykládat, ne vždycky to tak jde.

Já, rytíř Já, rytíř František Niedl

Všechny díly se mi líbí, hezky postavený příběh ze zajímavé doby.

Návrat Návrat Anne Jacobs

Tentokrát mi trvalo než jsem se začetla, ale pak už to bylo jenom a jenom prima čtení.