Dobrodruzi hlavního proudu

Milostný příběh Pavla a Dominiky odehrávající se koncem osmdesátých a hlavně v průběhu devadesátých let minulého století. Společenské přeměny po pádu komunismu a šance nové doby viděné střídavě ženským a mužským pohledem. Příběh o lásce a přátelství, o vzestupech a pádech, o fenoménu bouřlivých devadesátých let na východ od bývalé železné opony....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12934/big_dobrodruzi-hlavniho-proudu-NMb-12934.jpg 4105

Kniha Dobrodruzi hlavního proudu

Janina2609
28.11.2021

“Když jsem byl v největším srabu, koukal jsem po lidech, co tlačej vozíky v hypermarketu, a záviděl jsem jim všem, že možná mají svoje trable, ale nejsou tak hotoví, tak jako já, všichni se snaží to nějak ustát a ...dneska koukám na lidi a na všechno jinak, beru je, jaký jsou, je mi to jedno, a jestli si někdo myslí, že je to moje prohra, ústup nebo co, tak ať si to klidně myslí...”
Další příjemná Hajíčkova kniha, tentokrát zasazena do konce 80. a průběhu let 90., na které máme mnozí z nás stále živé vzpomínky. Opět krásně vykreslené pocity hlavního hrdiny- muže, který se snažil změnit svět - věřil ve vyšši cíl, ideál, chůzi proti proudu, aby posléze zjistil, že se musí snažit v dnešním světě spíše obstát a brát ho takový, jaký je.
Můj oblíbený autor opět nezklamal.

blimba
03.11.2021

Nějak nevím, úvodní část sledující přelom 80. a 90. let mi přišla skvělá. Výborně vykreslená atmosféra doby, alespoň tak jak si ji ze svých dětských let pamatuji. 90. léta byla za mě už slabší, trochu prvoplánové typy postav. Ale celkový dojem z knihy spíš dobrý.

Lehrerin
27.10.2021

Opravdu jsem se zaradovala, když jsem objevila tuhle knížku - Jiří Hájíček patří mezi moje oblíbené spisovatele a jeho prvotina mi nějak unikla.
Opravdu jsem se snažila Dobrodruhy přečíst. Opravdu!
Ale přiznávám, nedala jsem to.
Nevím - kniha se mi špatně četla, nudné uvzdychané postavy, které pořád dokola řeší to samé... prostě mě to nebavilo a Dobrodruhy jsem nedočetla.
Ale Jiří Hájíček dál zůstává na seznamu mých oblíbených spisovatelů, už se moc těším na jeho další román.

hapac
31.08.2021

Za mne je to za plný počet. Knížka se mi moc líbila, stále mne to hnalo číst dál a dál. Znovu jsem prožívala léta devadesátá, ano tak to nějak bylo. Doba plná velkých změn, úspěchů i pádů, radostných očekávání i velkých zklamání, doba, kterou když prožijete ve věku dospívání, tak na ni jen tak nezapomenete. Je to kniha pro generaci pana Hájíčka a tedy i mou. Stále tvrdím, že Rybí krev je nejlepší, ale i tato knížka se mi hluboko vryla do paměti. Díky za připomenutí.

bublifut
23.08.2021

Z osmi knih, který jsem od pana Hájíčka zatím přelouskal, se mi tato líbila asi nejméně, i když i tak byla dost čtivá. Nevím proč, protože téma je fajn, ale prostě mě tam něco chybělo. Mě se zkrátka líbí spíš autorovy knížky s užší vazbou k jižním Čechám.

los
02.06.2021

nápaditě zachycený pocit hořkosti z devadesátých let, závěrečná proměna motivu parfému v symbol pomíjivosti

danazeskolky
23.04.2021

Divné. Asi jako celá 90. léta. Jako retro vzpominka to ujde, ale některé pasáže mi dost vadily. Hlavní postavy (až na Davida) takové nemastné, neslané... Pan Hájíček se asi teprve rozepisoval. Něco zajímavěho tam ale bylo, třeba ten parfém...

Katrinreading
16.04.2021

Krásný lidský příběh o nadějích a velkých změnách, o době, která nebyla lehká a nechtěla bych se do ní za žádných okolností vrátit. Vzpomínka pro ty, kteří dobu zažili a poučná freska pro ty, kteří se narodili až poté, co odezněla. Napsáno krásným čtivým jazykem.