Kniha o tichu

Nejosobnější kniha autora. Přestože není primárně o něm, ale o jeho blízkých, věcech mezi nebem i zemí a tichu. Sám autor jako anotaci ke knize napsal: „Je jiná než moje ostatní. Je o klidu. Je jinak psaná. Sama se poskládala podle toho, koho jsem potkal. Stal se ze mne obyčejný vypravěč neobyčejných příběhů opsaných od života.“

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449889/big_kniha-o-tichu-8ha-449889.jpg 4.1112

Kniha Kniha o tichu

gaaabi

Neublíží, nenadchne... kdykoliv po ní sáhnete, můžete číst!

hapac

Moje první setkání s Josefem Formánkem, které dopadlo vcelku slibně. Kniha plná příběhů v níž se setkává laskavost někdy pokora, čistota, klid.....a je třeba ke čtení najít ten správný okamžik.

medialstar

Trefila se mi do rozpoložení, neboť na knihu je třeba mít dle mého opravdu náladu. Chce to ji číst v klidu, mít čas a nechat v sobě řádky doznívat. Tato poněkud nesourodá porce příběhů má rozhodně co říct.

ipkkk

Bohužel, mě to přišlo jen jako zmatené plky o ničem. Navíc autor vidí v každé maličkosti nějaké znamení přímo pro něj, což mi připomíná zmyšlení schizofrenika nebo člověka
s psychozou.

david6273

Neobvyklé příběhy posbírané z kamarádských vyprávění a vlastní výpověď o nynější autorově životní cestě dávají čtenáři námět k zamyšlení nad sebou samým a smyslem našeho bytí. Kniha, která tak trochu rozesměje, tak trochu nastaví zrcadlo a také dokáže tak trochu uklidnit.

Šura

Nádherná kniha. Určitě si ji s odstupem přečtu znovu. Formánek je můj srdcový autor.

Zulufox

Jedna z nejlepších knih co jsem četl. Klobouček.

pajaroh

Trochu tápu v pocitech ohledně této knihy. Na jednu stranu dobré příběhy, silná vyprávění o cestách vnitřních i do ciziny, popisy pocitů a myšlenek, které jako by mi četl z hlavy. Na stranu druhou vyprávění klouže do sentimentality, přílišné vzletnosti, příběhy se střídají rychle a hutně ve snaze dokázat zázračnost, až to má opačný efekt. Méně by bylo více, k závěru už jsem si knihu díky zesilování náboženského tónu přestávala užívat.
Tak jako tak ke mně některé kapitoly přišly v pravou minutu, jak sám autor popisuje. Musí to být zajímavý člověk.