Šaty pro faraona

Šaty pro faraona https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106268/saty-pro-faraona-106268.jpg 4 21 5

Šaty pro faraona série

Starověký Egypt, jeho mysteria, nástrahy každodenního života i lesk královského paláce... Právě v těchto kulisách se odvíjí příběh mladé Ijnet, která naivně očekává, že se naplní její předem daný osud, jaký prožívají stovky egyptských žen. Manželství se strýcem Verenachtem se však rozhodně neodehrává podle jejích představ a nečekané zjevení Verenachtova nemanželského syna Kemneta k rodinnému souladu také nepřispěje. O to víc Ijnet zaskočí, když se z nesnesitelného Kemneta vyklube osudová láska. Dokáže se zamilovaná Ijnet vypořádat s Kemnetovým odchodem, neplánovaným těhotenstvím a smrtí manžela? Naštěstí jí bohové sešlou věrné přítelkyně, nečekaný poklad a skvělý nápad. Úspěch a bohatství ale nezaručují to nejdůležitější, po čem Ijnet tajně touží. A tehdy se znovu potkává s Kemnetem, ovšem za poněkud temných okolností...... celý text

hapac
27.08.2021 3 z 5

Hezký příběh se starověkého Egypta, který mne docela oslovil a ráda jsem si přečetla všechny tři díly.

Haduwig
08.09.2019 4 z 5

Pohodové letní čtení se zajímavým námětem a zasazením, které od Vás neočekává plnou soustředěnost, ale ani nepřinese nové poznatky o starověkém Egyptě. Občas se tu objeví příliš rychlé skoky v čase a posuny ve vzájemných vztazích, ale na plynulosti či čtivosti to neubere.

Jana38
08.07.2017 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře,zajímavý,poutavý příběh

zuzana4291
04.07.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Velmi hezky napsaná a velmi čtivá kniha. I když je děj zařazen do starověkého Egypta, ale není to klasická kniha o dějinách Egypta. Je to spíše lehký romantický román, i když nekončí "žili spolu šťastně až do smrti".

orinka3
22.08.2013 1 z 5

Jednoduché čtení někam, kde na nezaleží na soustředění, prostě jen aby se odvedly myšlenky (čekárna u lékaře atd.). Autorka napsala hodně povrchní dílko pro ženy a Egypt tam moc velkou roli nehraje. Kdyby se hrdinka jmenovala Barbora a žila na Mostecku, nic by se nezměnilo. Podnikatelky kamarádky v Egyptě mají zrovna takové starosti, jako ty dnešní, stačí je vzít a přesadit. Průzkum trhu, klientela - jen jména nejsou česká. Kdo čeká, že si rozšíří obzory, bude dost zklamaný.

Irena Závacká
česká, 1970
2012  72%Šaty pro faraona
2017  70%Šaty pro poutníky
2014  62%Šaty pro bohyni

Kniha Šaty pro faraona je v