Toskánsko na každý den

Toskánsko na každý den https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135854/bmid_toskansko-na-kazdy-den-nsR-135854.JPG 4 45 10

Čtenáře, které si získalo inspirativní vyprávění Frances Mayesové v knihách Pod toskánským sluncem a La bella Toscana, nepochybně nezklame ani třetí svazek úvah a zápisků odrážejících autorčino sžívání s toskánskou krajinou, historií, kuchyní a životním stylem. Dvacáté výročí osudové chvíle, kdy se rozhodla zakoupit opuštěnou usedlost jménem Bramasole poblíž toskánské Cortony a pustit se do její nákladné opravy, je Mayesové mimo jiné příležitostí k opětovnému zamýšlení nad tím, co ji přimělo k navázání až překvapivě hlubokého vztahu s místní krajinou, jejími obyvateli a způsobem života. Ani tentokrát však neopomene podat zprávu o všem, co se v Bramasole a okolí v posledních letech změnilo, vylíčí své nové objevy v bližším i vzdálenějším okolí Cortony, připojí sérii nových kuchařských receptů a nenechá nás na pochybách o tom, že ve společnosti svých italských sousedů a přátel nalezla skutečný "italský domov". Roční doby italského života... celý text

Literatura světová , Romány , Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Paseka

Every Day in Tuscany. Seasons of an Italian Life , 2010

hapac
27.08.2021 4 z 5

Alespoň takto jsem letos putovala po Itálii, je mi po ní smutno. Putování nejen toskánskou krajinou, ale i pozvání ke stolu plném výborných pochoutek jsem si tak moc užívala.

niknikita
28.01.2020 5 z 5

Tentokrát se autorka vydala na spoustu dalších zajímavých míst v Itálii a zprostředkovala čtenářům setkání s mnoha uměleckými díly /a jak je jejím dobrým zvykem, taky s mnoha recepty/.
Příjemně strávené chvíle s Frances Mayesovou každému ráda doporučím.

P.S.
Potřebovala bych nutně navštívit Elbu a městečko Camogli.

malpet
22.05.2019 5 z 5

Pět hvězdiček. Knihu jsem si půjčil kvůli cestě do Toskánska (byla v knihovně mezi průvodci a cestopisy) a rozhodně nelituju, moc milé povídání a pohled na život v Itálii zase z trochu jiné strany než mají v Lonely Planet :-) už teď mám papír plný poznámek, co musím vidět.

Wendysek
01.07.2018 4 z 5

Poutavé a milé, ovšem první ani druhý díl nepředčila.

ajka91
03.07.2017 3 z 5

S touto knihou už jsem se trochu trápila. Na mě až přílišné vyzdvihování jednoho umělce a jeho obrazů. Spíše fandím předchozím knihám, kde se autorka více věnuje poznávání toskánské krajiny.

Marla
29.03.2016 5 z 5

Chvilku vaříte různé dobroty, chvilku renovujete dům, chvilku cestujete po Toskánsku....čas strávený se směsí úvah a zápisků o životě v Toskánsku byl čas mile a příjemně strávený.

johannis
16.06.2015 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jedeme v létě do Toskánska po vlastní ose, byl výběr knihy více než jednoznačný. Popis toskánských městeček, umění, zvyků, místních surovin, jídla a všech možných vůní mě natolik pohltil, že už se nemůžu dočkat. Nicméně si nemůžu pomoct, ale kniha na mě působí tak trochu zidealizovaně a až moc pohádkově, ale třeba to tak je...

sarash
20.01.2015 5 z 5

Kniha se mi moc libila,pohodove klidne cteni s nadechem itaskeho venkova,krasy a malebnosti Toskanska.

bookcase
29.09.2014 4 z 5

Knížka, kterou si zamilují fandové všeho italského.

FlLys
18.05.2013 4 z 5

Kdo miluje Itálii ať čte, italský klid, pohoda, jídlo

Toskánsko Itálie

Frances Mayes
americká, 1940
2008  76%Pod toskánským sluncem
2010  76%La bella Toscana – Sladký italský život
2012  79%Toskánsko na každý den
2021  73%Sejdeme se na piazzetě
2022  75%Přítelkyně z kamenné vily

Kniha Toskánsko na každý den je v