Pod Zelenou branou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Život se obvykle ubírá úplně jinými cestami, než jak si ho člověk vysní… O tom se přesvědčí i hrdinka románu známé spisovatelky Jany Klimečkové. Má konkrétní představy o svém životě, má odpovídající vzdělání, věno, stává se majitelkou obchodu s látkami… zkrátka typická představitelka úspěšné mladé dámy z vyšších společenských kruhů druhé poloviny 19. století. Její osud se ale vyvíjí jinak, než si představovala. Nehodlá být jen příštěpkem svého muže. Manželství ji nenaplňuje tak, jak očekávala, proto využije jak svůj vzhled, tak společenský šarm a inteligenci a prožívá romantická milostná dobrodružství......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/407823/pod-zelenou-branou-cFv-407823.jpg 52
Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Pod Zelenou branou

Přidat komentář
bookcase
03. června

Hlavní hrdinka je opravdu vychytralá, trochu povrchní, snobská a hlavně, na svou dobu, šíleně promiskuitní. :D Ale na druhou stranu baví, není to žádná puťka a své si umí v dobách, které ženám moc nepřejí, vydobýt. Líbila se mi dobová atmosféra, Pardubice jako takové i jazyk, který připomínal třeba Sňatky z rozumu V. Neffa. Povedená kniha.

Libkuci
30. května

Tak tedy nevím, zda mám hodnotit knihu, ve které jsem teprve v polovině, ale zhruba polovinu mých počátečních sympatií už hrdinka pozbyla a líhne se z ní pěkná potvůrka. To je tak, když někomu je jeho svět malý. Už si asi nejsem jistá, zda dočtu až do konce. Uvidím :)


Autor a jeho další knihy

Jana Klimečková

Jana Klimečková
česká

Kniha Pod Zelenou branou je:

v Právě čtených1x
v Přečtených2x
v Knihotéce15x
v Chystám se číst13x
v Chci si koupit5x