Ochutnavač: příběh mého neuvěřitelného života

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Netradiční historický román plný černého humoru a napětí pro pravé gurmány z pera amerického autora, jenž se skromně i z lásky k nápadu vydává pouze za překladatele italského spisovatele Uga Di Fonteho. Jedná se o netypický historický román z renesanční Itálie 16. století fiktivní memoáry chudého venkovana, který se v době hladomoru a moru nedobrovolně stane ochutnavačem u zpupného a nenáviděného vévody. V situaci, kdy každé sousto může být jeho posledním, musí co nejrychleji ovládnout své řemeslo a odhalit tajemství intrikánského dvora, chce-li sám přežít a ochránit i svou krásnou dceru. Daří se mu to dlouho, a to jen díky své chytrosti, statečnosti, ale i notné dávce štěstí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11687/big_ochutnavac-pribeh-meho-neuveritelne-o4s-11687.jpg 3.941
Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

The Foodtaster, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Ochutnavač: příběh mého neuvěřitelného života

hapac
08.09.2020

Příběh, který byl zajímavý, drsný a čtivý. Možná to tak mohlo být, možná ne. Kdo ví. Neměla jsem velké očekávání, ale byla jsem docela mile překvapená.

Karhal
12.01.2018

"historický" román, velmi vtipně a svižně napsaný, dobrá volba.


petrulka
19.07.2017

Zajímavé téma, plynně ubíhající děj, četlo se velmi dobře. Chvílemi je možná příběh trochu přitažený za vlasy, ale nakonec možná by to tak mohlo být. Závěr je skvělý!

kusma
31.01.2014

Čtivé, místy však neuvěřitelné a nepřesvědčivé. Přesto nelituji, že jsem knihu přečetla. Bohužel (nebo třeba naštěstí) až po přečtení jsem si přečetla, že je to fiktivní příběh a ne skutečný, jak píše autor v předmluvě. To bych asi tak často nekulila oči a nepřesvědčovala se, že se to asi opravdu stalo... Nu ano, byla jsem trošku (hodně) naivní :) Ale přiznávám, že kdybych to věděla od začátku, tak bych ke knize asi byla tolerantnější.

Janamarie
01.02.2012

Pýcha, závist, nenávist nebo dobro a láska – nejsou to vlastnosti lidské? Mám pocit, že lidstvo opakuje stejné chyby, aniž se poučí z historie ...