hapac hapac komentáře u knih

K moři K moři Petra Soukupová

Knížka se mi líbila, vzhledem k tomu, že to byla pro mne již třetí kniha o P. Soukupové, tak jsem si na její styl zvykla a čtení mne bavilo.

19.02.2020 4 z 5

Rok ve Svatojánu Rok ve Svatojánu Eva Francová

Nevím, co napsat, krásný obal, papír, fotky i ilustrace. Obsah byl pro mne takový pel mel - informace nevyvážené. Kam ji v knihovně zařadit?

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Zajímavě napsaná kniha z pohledu chlapce - autisty - vážně hodně dobré. Kdyby nebylo výzvy, tak bych si ji asi nikdy nepůjčila a to by byla škoda.

19.02.2020 4 z 5

Stockholm Stockholm neznámý - neuveden

Za mne hodně dobrý průvodce, akorát do kabelky, hodně dobrých informací, mapky. Těším se až uvidím Stockholm na vlastní oči.

19.02.2020 5 z 5

Švédsko Švédsko František Vlk

Pár informací se mi hodí na naši cestu do Švédska, takže za mne fajn.

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Pokračování je opět prima, takže hurá na další díl.

19.02.2020 3 z 5

Dojemná? Asi ano, kniha je to dojemná, čtení ze životě, o životě a jeho opouštění, o smyslu života, o jeho radostech, bolestech.

Smrt krále Šumavy Smrt krále Šumavy Martin Sichinger

Kocovina šumavského léta se mi líbila moc, tato kniha není špatná, určená spíše pro větší děti, ale proč ne, pro mne další milý zářez z knih o Šumavě, takže fajn.

18.02.2020 3 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Autorka je pro mne záruku pohodového čtení, takže jsem si čtení užila a prožila tak příjemný čas.

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Nové setkání s F. Niedlem. Opět čtivé, zajímavé postavy, zajímavá doba.

Kocovina šumavského léta Kocovina šumavského léta Martin Sichinger

Moje první setkání s autorem a tedy fakt báječné čtení. Doba mne blízká (s autorem jsme stejně "mladí"), děj odehrávající se ve Vimperku a okolí, vážně skvělé. Postavy různorodé věkem, chováním, povoláním - dle mého perfektní zachycení doby a atmosféry. A ještě teď ve mně vyvolává úsměv na tváři "setkání" s V. Havlem.

18.02.2020 5 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Odpočinkové čtení, tak jak to mám od této autorky ráda.

18.02.2020 4 z 5

Pohodové čtení, zvláště pak pro milovníky všeho anglického. Až si budu chtít zase oddechnout při čtení, tak další kniha této autorky bude pro mne dobrá volba.

18.02.2020 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Knížka do výzvy a taky zvědavost po jeho účasti ve Star Dance. Líbí se mi jeho názory, upřímnost, s kterou píše o sobě, svých pocitech, zkušenost a zkrátka o svém životě. Ač mlád, tak nad jeho názory smekám klobouk.

Báby v nepaměti Báby v nepaměti Eva Marie Zitková

Závěr série i když o tom, co předcházelo. Četlo se dobře. Bavilo mne číst o rodu netolických Neyhauserů, o kraji kolem Netolic a Českého Krumlova, popis událostí té doby.

Co báby nevěděly Co báby nevěděly Eva Marie Zitková

Pokračování, které bylo stejně dobré a zajímavé jako díl první. Člověk musí obdivovat, jak lidé v té době žili, jaké to bylo těžké živobytí, jak byly rádi za trochu něčeho dobrého.

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Jsem ráda, že jsem díky této databázi objevila řadu zajímavých autorů a jedním z nich je i Ruta Sepetys. Sůl moře a V šedých tónech to bylo úžasné čtení, uf, když si na ně vzpomenu. Potrhaná křídla jsou jiná, ale téma bylo pro mne také zajímavé a knížka se mi četla hezky.

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Na jednu stranu si říkám, že knih s tématikou holokaustu je v poslední době hodně, ale na druhou stranu není takových knih nikdy dost. Četla jsem knihy pro mne zajímavější, ale i horší, ale při čtení všech mne cosi svírá a jsem ráda, že žiji v jiné době. Pro mne velká úcta, obdiv a taky soucit s těmi, kteří v této kruté době žili a nakonec i velký dík těm, kteří přežili a podali o této době svědectví a vzpomínku na ty, kteří to štěstí neměli.

Šumava známá i neznámá Šumava známá i neznámá Petr David

Krásný komentář pode mnou od Nočnípták. Mám to stejné a lépe bych to nedokázala napsat, že: "Nikdy nedokážu přečíst všechny knihy, které bych chtěla a nikdy nedokážu poznat moji milovanou Šumavu, jak bych chtěla. To vědomí mne docela rmoutí. Možná proto se snažím číst a číst dokud mě oči slouží. A putovat Šumavou dokud mě nohy nesou." Kniha je to krásná, na krásném papíru se spoustou fotek a zajímavých informací o mé milované Šumavě.

18.02.2020 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Knihy této autorky jsou pro mne jistotou na příjemný čtenářský zážitek. Kniha sice čekala v knihovně rok, než na ní došlo, ale čtení jsem nijak neošila a užila si ho. Příběh je z doby pro mne tak blízké, že o to více jsem si děj vychutnávala - starosti i radosti všech zúčastněných mi byly tedy docela blízké, někdy povědomé, někdy nezáviděníhodné.