hanjana hanjana komentáře u knih

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tahle série mi bude vážně chybět. Když jsem se do ní před lety poprvé začítala, netušila jsem, že ji vůbec kdy dokončím. Sarah ale umí psát a získala si mě, sice asi až u čtvrtého dílu, ale teď patří k mým nejoblíbenějším spisovatelkám.

Království popela mě neskutečně bavilo, první dvě třetiny knihy jsou prostě fantastické a tak napínavé, že jsem nestíhala otáčet stránky. Rozdělené cesty všech hlavních hrdinů vedoucí k jejich velkému setkání mě bavily všechny úplně na maximum.

A finále? Bomba! Sice by mě po tom všem, co k němu vedlo, uspokojilo asi cokoliv, ale stejně to bylo super. Aelin a její rodina mi přirostli k srdci (někteří samozřejmě víc, Manon a Dorian, Yrene s Chaolem) a děj jim dopřál zasloužený konec.

Každopádně moc doporučuju, určitě to za to stojí. Po Věži úsvitu asi můj neoblíbenější díl.

10.01.2021 5 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Mělo to skvělý potenciál, hlavní myšlenka je dobrá, ale všechno ostatní to táhne ke dnu.

27.04.2020 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Wow, tak tohle po předchozím díle zase chytlo grády! Paradní díl.

23.04.2020 5 z 5

Jeden temný trón Jeden temný trón Kendare Blake

O dost čtivější a akčnější než první díl. Bavilo mě to, i když to má nějaké nedostatky. Každopádně jsem zvědavá, jak to dopadne.

08.05.2019 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Bylo to super, ale ne tak čtivé jako první dva díly. Dál už nejspíš s příběhem pokračovat nebudu.

28.04.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Velká podobnost s Kingovým To, možná i pro to napětí mezi dvěma paralelními příběhy mě kniha bavila a přečetla jsem ji skoro jedním dechem. Trochu mě ale mrzí samotné rozuzlení, u kterého jsem čekala trochu větší WOW efekt.

30.12.2018 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Neurazí, nenadchne.

27.12.2018 3 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Při začátku knihy jsem měla názor již udělaný - totální propadák. Vůbec mě to nebavilo a chování všech postav mi připadalo hloupé a nepromyšlené. Ale nevzdávám se a dávám další šance, proto jsem s knihou pokračovala dál a musím říct, že nelituju.
Již v polovině jsem byla do příběhu naprosto zažraná a stránky jsem otáčela rychlostí blesku.
Je to skvěle promyšlené a originální, což dodává knížce své kouzlo.
Po naprosto odporně useknutém konci se nemůžu dočkat dalšího dílu!

27.11.2014 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Pohádka pro malé i velké. Vážně asi nemám nic, co by se mi na tom nelíbilo.
Děj plný akce, hádek, vtipných slovních přestřelek a hlavně kouzel. Plných pět hvězd a dát i víc by nebyl hřích.

02.11.2014 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Krásná a duchaplná kniha jako taková, jednoduše a prostě. Ale tak nějak všechno důležité, co jsem si z toho příběhu měla vzít, šlo mimo mě.

14.08.2014 3 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Super poutavá kniha, člověk pořád dychtí po dalších a dalších odpovědích. Jsem moc zvědavá na další díly, jednu hvězdičku si nechávám pro jistotu.

18.11.2022 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Rereading 2021

Tohle je taková pecka i po několika letech!

15.04.2021 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Re-readig po 6 letech. Nah, poprvé se mi to líbilo moc, ale tentokrát jsem byla spíš až frustrovaná, jak strašně divně to skončilo. Celou dobu jsem si pamatovala konec, který ale nakonec vůbec nebyl?! :D Zvláštní.

31.01.2021

Game Game Anders de la Motte

Bylo by to na pět hvězdiček, ale začátek byl takový nijaký, chvilku mi trvalo, než jsem se do toho dostala.
Ale jinak COOOOOŽE? Parádní knížka!

02.11.2014 4 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Jedna z velmi vydařených dystopií. Pokud se do knihy pustíte, můžete si být jistí, že vás skorov každé kapitole něco překvapí. Nikdy se tam nestalo nic tak, jak jsem si myslela a celé se to moc pěkně zamotávalo dál a dál.
Rozhodně se pustím i do dalších dílů.

22.09.2014 4 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Je to krásná pohádka s hodně zajímavým nápadem. Bavilo mě to od začátku do konce, ale podle mě bych u hodně dobré knížky neměla usnout. :D
Určitě se pustím do dalších dílů, protože konec je ušmiknutý teda výborně.

07.09.2014 4 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Je to dobré, ale mě to prostě nechytlo.

31.08.2014 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Páni, ten film je vážně úplně o něčem jiném. :D
Pěkný dobrodružný příběh.

24.08.2014 4 z 5

Zajímavé, ale něco tomu chybělo. Rozhodně to má ale skvělou atmosféru.

30.07.2014 4 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Na tuhle knihu sem se hodně těšila, ale musím říct, že mě zklamala. Být delší, tak bych to asi nakonec vzdala, ale nakonec jsem čtení dokončila. A musím říct, že jsem si z toho nevzala vůbec nic.
Postavy mě jedna za druhou neskutečně štvaly, charaktery mi přišly nepromyšlené a jejich chování mě vytáčelo k nepříčetnosti. Nevím, tohle se moc nevydařilo.

26.05.2014 3 z 5