Hania932 Hania932 komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Acho Bože, tohle je tak skvělá kniha! Vůbec nechápu, proč jsem tak dlouho váhala, zda si knihu přečíst! Jsem tak strašně ráda, že jsem si ji přečetla, protože je naprosto boží!! Ten svět, který je v knize je tak zajímavý a fascinující. Celkově je příběh hodně čtivý, zajímavý a propracovaný. Už od první stránky mě to chytlo, a to jsem jenom četla a četla. Upřímně, při čtení jsem zažívala snad milion emocí. Radost, smutek, lásku, radost ale taky zmatení. Opravdu, tuhle knihu si chcete přečíst! Stačí asi jedno slovo. DOKONALOST. Tohle prostě chcete číst! Je to prostě skvělá knihu a já Vám Smrtku strašně moc doporučuji!

18.08.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Tohle byl krásný díl. Už od začátku jsem si uvědomila, jak moc mi Louisa chyběla. Tento díl byl zajímavý od začátku až do konce. V knize se stále něco dělo. Bylo to hodně čtivé. Opravdu jsem si příběh moc užívala. Líbilo se mi, že se v knize objevují i dopisy. Celkově příběh se mi líbil. Zajímalo mě jak si Lou povede, jak se jí v NY bude líbil, jak to bude mít se Samem, jak se jí bude líbit v nové práci. Všechno to v knize bylo. Nikdy jsem nevěděla co se stane, vždy to bylo nečekané. Mě se kniha moc líbila. Byla čtivá, oddechová a místy i vtipná. Všem můžu tuto sérii jenom doporučit!

15.08.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Ze začátku byla kniha trochu nudná, nezáživná. Ale v polovině mě to začalo bavit. Upřímně já si myslím, že druhý díl být nemusel, ale nakonec jsem ráda, že fruhý díl je. Kniha se četla poměrně rychle a jednoduše. Příběh Daniela a Kita je roztomilý, složitý ale krásný. Hezké a oddechové čtení.

10.08.2019 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Moje druhá kniha od autorky. A tohle byla opět pecka! Já jsem si styl psaní autorky naprosto zamilovala! Její knihy jsou velice jednoduše a čtivě napsané. Už od začátku jsem knihu hltala. Už od první stránky jsem věděla, že mě to bude bavit. Kniha mě nutila přemýšlet. Přemýšlíte a děláte si své teorie. Já jsem teda měla jen jednu teorii, které jsem se držele celý příběh. Nakonec to vypadalo, že moje teorie je správná, ale nakonec jsem se i já zmýlila. Kniha je plná převratů, překvapení, neustále se v knize objevují nová fakta. Tato kniha byla velmi nabitá napětím. Je to jednoduše skvělá detektivní kniha na jedno odpoledne. Já moc doporučiji.

04.08.2019 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tak tohle bylo pro mě docela zklamání. Do strany 200 to bylo nudné, nezáživné a tak nějak o ničem. Ale potom se to trochu rozjelo a začalo mě to bavit a zajímat. Hlavní hrdinové v této knize nejsou jako ostatní. Četla jsem hodně kladných recenzí, ale mě kniha prostě moc ne nadchla. Celkově je kniha takový průměr.

01.08.2019 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tohle byl opět skvělý díl! Tuto sérii jsem si strašně zamilovala a hltám každou stránku. Třetí díl z této série začal velmi zajímavě. Jelikož druhý díl skončil napínavě, tak máte nutkání si hned přečíst další díl. Už od začátku jsem věděla, že se do knihy úplně ponořím. A měla jsem pravdu. Tento díl se četl rychle. Objevilo se tam plno zvratů, které mě přakvapily, protože jsem to vůbec nečekala. Celkově jsem nevěděla co se bude dit dal, každou stránkou se plán Clary a Jace měnil. A upřímně tento pár já naprosto zbožňuju. V knize je plno emocí, u kterých jsem skákala radostí a u některých jsem cítila těžký kámen na mojom srdíčku. Zkratka a jednoduše. Tento díl byl skvělý a já se těším na další díl. Akorát konec knihy byl hodně uzavřený, takže vůbec nevím co mám čekat v dalším díle.

26.07.2019 5 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Uff, tak tahle kniha není rozhodně pro mě. Kniha byla zmíněna v mém oblíbeném seriálu a to v Sex ve městě. A z toho důvodu, jsem si knihu pořídila. A pro mě to bylo velké zklamání. Některé dopisy byly docela dobré, ale zbytek byl o ničem.

21.07.2019 1 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Tohle je prostě naprosto DOKONALÁ kniha! Vůbec jsem nečekala, že se do této kniha tak moc zamiluju! Za mě o hodně lepší než Hvězdy nám nepřály. Příběh je strašně jednoduše a čtivě napsaný. Už od začátku mě čtení začalo bavit a knihu jsem měla přečtenou za jeden den. Užívala jsem si doslova každou stránku. Já prostě nemám slov. Konec byl dokonalý. Přesně takový, jaký jsem si přála. Konec mě dojal a dokázal mě rozbrečet. Já všem doporučuji, protože tohle prostě MUST READ! ♥

18.07.2019 5 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Za mě průměrná fantasy YA kniha. Začátek knihy jsem moc nechápala, ale potom jsem se do knihy hned dostala. Příběh je zajímavý a velmi dobře napsaný. Je to hodně čtivé. Některé věci jsou trošku předvídatelné. Dala by se říct, že kniha je hodně napínavá. Někdy opravdu netušíte, jak to s Cass a Kipem dopadne. Konec mě překvapil, ale trochu i zklamal. Čekala jsem možná trošičku víc. Ale myslím, že kniha stojí za přečtení!

15.07.2019 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Když jsem viděla v kině film, tak jsem si řekla, že si musím nutně přečíst knihu. Je pravda, že je kniha hodně obsáhlá a podrobná a film je zkrácený a plno věcí tam není. Trochu mě mrzí zásadní chyby ve filmu. Trochu mě mátl Tristan (Kdo četl knihu a viděl film pochopí). I když je film velmi povedený, tak na knihu opravdu nemá.
Kniha se četla naprosto úžasně. Sama jsem byla překvapená, jak stránky rychle ubývají. A tahle kniha je jak Padesát odstínů pro teenagery. Do Tessy jsem se strašně vžila a prožívala jsem vše s ní. I mě to k Hardinovi táhlo a vždy jsem byla pro, aby mu Tessa dala ještě jednu šanci. Hardin byl prostě bad guy, kterého jste prostě milovali. A Tessa byla ta "slušnačka". A oni spolu prostě tvořili dokonalý pár. Konec jsem znala z filmu, ale tento konec jsem nečekala. Konec mi zlomil srdíčko a dokonce i slzička ukápla. To prostě bylo strašné a hnusné a podlé. V tu chvíli jsem Hardina nenáviděla. (Ale bylo to jen chvilkové, protože ho stále miluju). Prostě kniha je o 100krát lepší a všem doporučuji!

12.07.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová opět nezklamala! Já její knihy naprosto zbožnuji, a proto jsem měla velká očekávání když se mi do rukou dostala její nejnovější kniha Tiché roky. A moje očekávání se splnilo a ještě jsem z toho byla maximálně nadšená. Její styl psaní miluju. Dokáže tak krásně, zajímavě a procítěně psát. Kniha má velice zajímavý příběh, který vás úplně vtáhne do děje. Upřímně jsem vůbec netušila, co se bude v knize dít. A každou stránkou se tam toho dělo čím dál tím víc. Rodinné drama, které se v příběhu odehrávalo, bylo poutavé, zajímavé, ale i svým způsobem smutné a chladné. Konec nechala autorka tak nějak "nedokonšený", protože když jsem knihu dočetla tak jsem si říkala "A kde je to pokračování?".
Já jsem z knihu strašně nadšená a můžu všem jenom doporučit.

08.07.2019 5 z 5

Růže pro Charlotte Růže pro Charlotte Elizabeth Craft

Můžu říct, že tohle je moje první kniha, kde jsem nemohla vystát hlavní hrdinku a v tomto případě Charllote. Byla doslova nesnesitelná. Vůbec nevěděla co chce, porušovala svoje sliby a byla strašně naivní. Neustále dělala jednu a tu samou chybu, která pokaždé skončila stejně. Tate jí několikrát zlomil srdce a ona jako největší blbka letěla za ním vše mu odpustila a vše začalo zase na novo.
Kniha ze začátku vypadala slibně, ale postupně se z toho vyvinula klasické YA kniha, která byla svým způsobem klišé. Bylo tam hodně teenagerských problémů a to se mi líbilo. Četlo se to hodně rychle a čtení bylo velmi oddechové. Akorát někdy jste se museli pozastavit nad chováním Charlotty, protože já jsem z toho někdy opravdu nechápala.
Je to jinak dobrá, oddechová kniha, která vás nijak nenadchne. A možná vás i trochu pobaví.

03.07.2019 3 z 5

Velice povedené zpracování! Čtivý text, který dokáže pobavit. V knize je plno informací a ještě k tomu jsou v ní nádherné ilustrace! Stojí za přečtení.

02.07.2019 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Ze začátku bych řekla, že mě hlavní postavy občas hodně vytáčeli. Bella byla nerozhodná, nevěděla co chce, a byla zamilovaná do dvou kluků. Jacob byl místy hodně namachrovaný frajírek, který si myslí, že může všechno. A Edward byl hodně žárlivý pedant, který byl hodně ochranný. Neříkám, že ty postavy neměli světlé stránky, ale tyto vlastnosti mě nejvíc vytáčely. A když se v knize objevily slova blázínek a hlupáček, tak jsem myslela, že si vyškrábu oči.
Ale příběh mě bavil. Čtení mě bavilo, bylo to místy zajímavé, romantické a napínavé. Samozřejmě to bylo trošku klišé. Zase začátek byl takový průměrný, potom se to trochu rozjelo, potom zase nic a konec byl asi ze všeho nejlepší. I když příběh znám, tak mě přesto čtení zajímalo. Jsem u třetího dílu a stále nevím jestli jsem tým Jacob nebo tým Edward. Spíše se přikláním k týmu Jacoba. ☻
Kniha je hodně oddechové. Je to příjemné a nenáročné čtení. 3,5/5*

01.07.2019 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Další kniha od Jojo Moyes je za mnou a autorka mě opět nezklamala! Tato kniha se mi líbila. Byl to zajímavý příběh. Líbilo se mi jak se příběh přelívá z minulosti do přítomnosti. Prvních 50 stránek jsem trochu nechápala, ale potom jsem se do příběhu dostala a úplně si ho zamilovala. Objevily se se tam ale části, které mě trochu nebavily, ale jinak jsem si knihu strašně užívala. Bylo to čtivé, zajímavé a svým způsobem smutné a romantické. Mě se kniha moc líbila a můžu jenom doporučit!

22.06.2019 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Druhý díl z této série mám za sebou a už teď můžu říct, jak moc tuhle sérii zbožňuju! Je to strašně čtivé, že jsem jenom četla, četla a nakonec jsem byla na konci. Stránky mi rychle ubívali, a já si příběh neskutečně užívala. Kniha je akční, napínavá a hlavně zajímavá. Prostě můžu říct, že Simon má skvělé hlášky a Jace je prostě a jednoduše dokonalej. Jace a Clary mě úplně dostávali, že jsem si některé části čestla dokonce dvakrát! A to už teď jsem poznala, že má autorka opravdu talent na psaní. Protože píše tak jednoduše a přitom tak poutavě, že nevnímáte vůbec čas, a žijete jenom knihou. Já můžu říct, že mě tento díl hodně bavil. A už teď mě zajímá jaké bude pokračování!

13.06.2019 5 z 5

Kvak a Žbluňk se bojí rádi Kvak a Žbluňk se bojí rádi Arnold Lobel

Krásná dětská knížka!

08.06.2019 3 z 5

Odpuštění Odpuštění Lauren Kate

Na tuto knihu jsem se hodně těšila, protože sérii Andělé mám hodně ráda a mám ráda i Cama, a proto mě také zajímal jeho příběh. A tahle knížka byla skvělá! Lauren mě ješte nezklamala, je to skvělá spisovatelka. Kniha byla opravdu hodně čtivá. Příběh je jednoduchý, hezký a romantický. Byla jsem zvědavá jak to nakonec dopadne, i když jsem věděla jak to nakonec skončí. Cam byl vždy zajímavý a jsem ráda, že je i kniha čistě o něm. V knize se střídá pohled Lilith a Cama, a jejich pocity jsou opravdu skvěle napsané. Za mě skvělá kniha, jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Kniha se mi líbila a doufám, že to není moje poslední kniha od autorky!

08.06.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první hororová kniha. A já jsem si vybrala knihu od Stephena Kinga, protože od koho jiného si taky mohla vybrat? Já jsem z kniha nadšená. Kniha se mi moc líbila. Bylo to čtivě a propracovaně napsané. Příběh je zajímavý. Už od začátku mě kniha začala bavit a postupně mě to bavilo čím dál tím víc. Hodně mě bavily příběhy z minulosti. Byly to takové "hororové příběhy", které byly opravdu dobré. Já se ráda bojím, mám ráda hororové filmy a tak jsem si řekla, proč nezkusit i knihu? Posledních 50 stránek jsem se opravdu bála. Konec byl tak hrozně napínaví, že jsem nemohla přestat číst. A jen taková rada pro vás, nečtěte tuto knihu věčer nebo v noci, protože to není dobrý nápad.
Kniha se mi moc líbila a už teď vím, že toto rozhodně není moje poslední kniha od Kinga. A jsem zvědavá, jaký bude film. Opravdu skvělá kniha!

02.06.2019 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Toto je opravdu povedená kniha. A pro fanoušky famfrpálu je tato kniha přímo dělaná. Je tam plno informací o historii, pravidlech a vývoji sportu. Já upřímně famfrpál moc nemusím, takže mě to moc nebralo. Ale jinak je to hezky a čtivě napsaná. Stránky jenom ubíhají a plus jsou tam opravdu krásné ilustrace.

23.05.2019 4 z 5