Hania932 Hania932 komentáře u knih

Polibek Polibek Anna Todd

Když jsem viděla v kině film, tak jsem si řekla, že si musím nutně přečíst knihu. Je pravda, že je kniha hodně obsáhlá a podrobná a film je zkrácený a plno věcí tam není. Trochu mě mrzí zásadní chyby ve filmu. Trochu mě mátl Tristan (Kdo četl knihu a viděl film pochopí). I když je film velmi povedený, tak na knihu opravdu nemá.
Kniha se četla naprosto úžasně. Sama jsem byla překvapená, jak stránky rychle ubývají. A tahle kniha je jak Padesát odstínů pro teenagery. Do Tessy jsem se strašně vžila a prožívala jsem vše s ní. I mě to k Hardinovi táhlo a vždy jsem byla pro, aby mu Tessa dala ještě jednu šanci. Hardin byl prostě bad guy, kterého jste prostě milovali. A Tessa byla ta "slušnačka". A oni spolu prostě tvořili dokonalý pár. Konec jsem znala z filmu, ale tento konec jsem nečekala. Konec mi zlomil srdíčko a dokonce i slzička ukápla. To prostě bylo strašné a hnusné a podlé. V tu chvíli jsem Hardina nenáviděla. (Ale bylo to jen chvilkové, protože ho stále miluju). Prostě kniha je o 100krát lepší a všem doporučuji!

12.07.2019 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Tohle byla pecka. Kniha se mi stašně líbila. Vůbec jsem nečetla o čem má kniha být takže to pro mě bylo takové "překvapení". Děj se mi moc líbil, bylo to zase něco jiného. Hlavní postava Tessa mi hodně sedla. Dokázala jsem se do ní vcítil a chápala jsem její strach a úzkosti. Eric byl zase nepochopený zpěvák, který by byl radši kdyby žádnou slávu a fanynky neměl. Líbilo se mi, že kniha poukazovala na dnešní dobu. Psaní přes sociální sítě s někým koho vůbec neznáme je dnes běžné, a proto se mi to líbilo ještě víc. Děj byl čtivý a poměrně rychle se to četlo. Posledních asi 50 stránek jsem byla úplně na nervy, vůbec jsem si nedokázala představit jak by to mohla skončit. A na konec jsem zůstala koukat s otevřenou pusou. Něco takového jsem vůbec nečekala a už teď nutně potřebuji vědět, jak je to s Tessou a Ericem. Dofám, že autorka napíše pokračování!
Kniha je čtivé a hodně zajímavá. Stránky utíkají jedna za druhou a než se nadějete jste na konci knihy. Děj byl nepředvídatelný a konec vás hodně překvapí. Za mě super!

22.04.2019 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Nejdříve jsem viděla film a potom jsem se rozhodla, že si přečtu i knihu. Film byl krásný a tak jsem si myslela, že knížka bude taky tak krásná. A to jsem se nemýlila. Knížka je krásná, zamilovaná a romantická. Co mě trochu překvapilo bylo to, jak je knížka hodně hubená. Příběh byl čtivý a hodně dojemný. Ale vadilo mi jak je tam strašně málo popsané to mládí. Ve filmu je krádně popsané jak Noah a Allie spolu trávili čas. Tak to mi trochu vadilo, ale jinak to nemělo chybu. Takovou lásku by chtěl zažít snad každý. Ale konec byl tak dojemný, že i slzička ukápla.

26.12.2018 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Já nemám slov. Ještě nikdy jsem nečetla tak emociálně silnou knihu. Je nemožné jak vás tato kniha dokáže zasáhnout. V knize se poznáte celý život Violky a já jí obdivuji,že byla tak statečná a rozhodla se svůj příběh říct světu. Ze začátku to bylo ještě dobré, poznali jsem její život, její první lásku, její touhy. Ale čím dál jste četli tím to bylo horší. Nebudu tady vypisovat moje názory na tu dobu, protože to bych se snad nikdy nedopsala. Jednoduše jsem z toho znechucené, jsem znechucená tím, jak lidé dokázali být tak bezohlední a zlý. Celou dobu co jsem knihu četla, tak jsem měla slzy v očích.
Tahle knížka má tak silný děj.. Tohle je kniha na kterou jen tak nezapomenu. Tolik bolesti, smutku, ztráty a beznaděje.. Ještě když tohle píšu tak mám slzy v očích..

04.11.2018 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Když jsem poprvé viděla tuhle knížku tak jsem si řekla "Páni, to je krásná obálka." a když jsem si přečetla že je od české autorky a má to být český psychothriller, tak jsem neodolala a knížku se hned koupila. Byla jsem taky hodně zvědavá, protože jsem ještě českou knížku s tímhle žánrem nečetla, ale musím říct že mě knížka ohromila. Je to naprosto skvělá kniha! Je to napínavé od začátku až do konce a nikdy nevíte kdy se Černooká objeví, a co Viktorie udělá. Už od začátku jsem se do knihy dostala. Doslava jsem jí hltala jak byla zajímavá. Hned na začátku se mi chtělo brečet protože jak autorka popsala ztrátu matky mě vzala za srdce. Postupně jsem se doknížky víc a víc zabrala. Najednou se objevila Černooká a mě šel mráz po zádech. Za mě skvělá a strašidelná knížka. Velmi dobře propracovaná a velice čtivá. Jsem ráda že jsem si knihu přečetla a určitě se znovu ke knize vrátím, protože tohle bylo opravdu něco! Rozhodně stojí za přečtení a já jí můžu všem doporučit!

30.06.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Tak konečně jsem jí dočetla. Musím říct že toto je první kniha od Jojo která mi dělala problém. První část knihy jsem přečetla za jeden večer, bylo to velmi poutavé, zajímavé. Avšak druhá část knihy pro mě byla docela zklamání. Ze začátku mě to vůbec nebavilo. Musela jsem se nutit abych to četla. No ale nakonec jsem se přece jen začetla. Konec knihy byl velmi napínavý, a nečekaný. Líbil se mi takový ten převrat.
Takže nakonec. Kniha bylo zajímavá líbil se mi pohled dvou dívek z jiných dob, bylo tam hodně tajemství a takové té nejistoty. A ještě ty dopisy a úryvky z deníků to bylo něco pro mě.
Takže za mě hezké, jednoduché čtení.

03.05.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Když jsem se dívala na film musela jsem ho v půlce vypnou protože pro mě byl příběh pomatený a nepochopitelný. Ponějaké době jsem si řekla že si přečtu knihu a já musím říct že jsem nadšená! Kniha se velmi dobře čte. Je zajímavá, dramatická a napínavá od začátku do konce! A ten konec? No to jsem teda vůbec nečekala. Za mě velmi dobrá a napínavá kniha! A teď když už ten příběh chápu tak se těším až se znovu podívám na film. :D

12.04.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Další úžasná knížka od Jojo. Příběh mě velmi zaujal. Miluju delfíny a verliby a proto se mi příběh líbil ještě víc. Byl to velmi krásný děj o lásce, trápění. Bylo tam hodně převratů, což se mi velmi líbilo. Když jsem tuto knihu dostala tak jsem si říkala že to bude nějaká kravina a kniha je úplný opak.
Velmi zajímavý příběh. Upřímně u konce jsem se rozbrečela protože to bylo tak dojemné! Jojo určitě nezklamala, a určitě si přečtu další knihu! ☺

19.02.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná a dojemná knížka! Ze začátku jsem knihu nechtěla číst protože znám film nazpamět. Ale kniha mě velmi překvapila. Stejný příběh ale jiné události, pocity a činy. Takže za mě super. Všem doporučuji. A hlavně se nenechte odradit od toho že znáte film, kniha vás mile překvapí. Jednoduché a příjemné čtení. ♥

27.01.2018 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Já autorku prostě miluju, její knížky jsou naprosto skvělý! Knížka se četla úplně sama. Od začátku se snažím najít pravdu a komu vlastně věřit, ke konci však přijde zvrat a najednou vůbec nevíte, co se prave děje. Opravdu skvělý!

20.09.2023 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Klasická B. A. Paris. Autorku mám hrozně ráda a její knížky mě moc baví. Vůbec jsem nevěděla o čem kniha má být, a tak jsem neměla žádná očekávání. U knihy jsem měla problém se začíst a hlavně jsem měla hrozný zmatek v postavách, ve kterých jsem se občas ztrácela i po dobu příběhu, ale to nijak neubírá na kvalitě knihy. Příběh je zajímavý, poutavý a čtivý. Čte se to velmi rychle. Líbí se mi jak se postupně věci více zamotávají, objevují se nové tajemství a vy neustále přemýšlíte, kde je tedy vrahem. Konec byl opět skvělý a nečekaný. Krásné vysvětlení a rozuzlení příběhu. Po přečtení jsem měla ale otázky, jak to s ostatními dopadlo, nebyla bych proti, kdyby se přidala jedna kapitola a popsala víc, co se dělo po vyřešení případu.

Další skvělá knížka od autorky a já můžu jen doporučit! Stojí za přečtení.

11.05.2023 4 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Už několikrát jsem četla velmi dobré recenze na tuto knihu a po velmi dlouhé době jsem si ji konečně přečetla. Upřímně jsem čekala něco trochu víc. Ze začátku mu trvalo se do knihy začíst a lehce jsem si pletla postavy. Poté se příběh trochu rozjel, ale přišlo mi, že je to pořád jedno a to samé dokola. Nápad byl dobrej, líbilo se mi, jak se 3 hlavní hrdinky společně spojily. Posledních 100 stránek to bylo napínavé a moc mě to bavilo. Trochu jsem čekala jiný konec, ale i tak se mi líbil.
Čte se to hezky, knížka je čtivá a určitě neuděláte chybu, když si ji přečtete.

01.04.2023 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Tahle kniha je naprosto skvělá! Úplně se stydím že jsem si knihu nepřečetla už dřív. B. A. Paris se řadí mezí mé oblíbené autory a tato kniha se teď řadí mezi mé oblíbené. Její knihy úplně zbožňuju a tahle kniha se mi líbila asi nejvíce. Příběh mě strašně zajímal a bavil. Začala jsem číst a nemohla jsem vůbec přestat. Musela jsem furt číst dál. Byla jsem zvědavá, jak to nakonec celé dopadne a musím říct, že konec knihy byl pro mě velkým překvapením. Prostě je to skvělá, čtivá, napínavá a zajímavé kniha. Všem moc doporučuji!☺

16.07.2020 5 z 5

Fantastická zvířata je moje další láska. Harryho Pottera miluju. Miluju knihy a filmy a proto tohle byla nutnost. Film je podle mě velmi kvalitní a povedený. Kniha je naprosto úžasná. Obálka je dokonalá a přebal je ještě lepší. Knihy ve formě scénářů moc nemusím, ale toto se mi líbilo. Četlo se to velmi rychle. Kniha je stejná jako film. Příběh je stejně kouzelný a já si úžívala ten krásný kouzelnický svět. Mloka si okamžitě zamilujete, ale Tina mi upřímně moc nesedí, jak ve filmu tak i v knize. Knížka je moc hezká a mě se moc líbila, ale na Harryho to prostě nemá♥

03.01.2020 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Tohle je tak úžasná kniha. Autorka píše tak skvělě a čtivě. Ty písmenka jsem doslova hltala. Příběh je skvěle propracovaný. Je tam více témat najednou, ale vůbec jsem se v tom neztrácela. Příběh mě chytil už od začátku. Věděla jsem že Merit budu zbožňovat. A taky že ano. Nikdy jsem knihu neprožívala tolik, jako tuhle. Donutila mě smát, brečet, červenat a doufat. Celou tu dobu jsem soucítila s Merit, dokonce i já jsem se zamilovala do Sagana. Autorčin styl psaní je tak skvělý, že vám připadá, že ten příběh žijete. Žila jsem po boku Merit a vše jsem sledovala. Já k tomu prostě nemám slov. Tahle knihaa obzvlášť autorka si získala moji lásku a přízeň. Všem tuhle knihu doporučuji. Protože tohle je přesně kniha nad kterou budete přemýšlet, nad kterou se budete smát i brečet. Tahle kniha ve Vás něco zanechá, jako zanechala ve mně.

02.01.2020 5 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Nejnovější kniha od autorky a já měla opravdu velké očekávání. Obálka je úžasná a příběh musí být také určitě úžasný, ale to jsem se mýlila. Kniha není špatná, ale je to spíše průměr. Začátek byl velmi dobrý, hezké zahájí a 'dobrá zápletka' hned na začátku. Ale postupně jak jsem četla začal příběh lehce slábnout. Už se nic moc nedělo. Spíše a řešila jedna a ta samá věc. Kdo to byl? Kdo zabil mého otce, bývalou nejlepší kamarádku a její krásnou dcerku. Upřímně jsem opravdu netušila kdo by to mohl být. Neměla jsem ani žádné podezření. Postupně jak se kniha chýlila ke konci to zase začalo být zajímavé. Posledních 50 stránek mě opravdu bavily. Vrah mě překvapil. Kniha není nijak skvělá, ale zase není špatná. Z knihy jsem trochu zklamaná, čekala jsem něco víc. Ale i přesto je to lehká oddechová kniha která nijak neurazí.

21.12.2019 3 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Další díl z této série mám za sebou a já jsem opět nadšená. Autorčin styl psaní jsem si moc oblíbila. Píše hezky, jednoduše a hlavně čtivě. Hned ale na začátku musím říct, že tento díl byl o trošičku slabší než první. Už po přečtení prvního dílu jsem potřebovala vědět jak to bude pokračovat. Příběh je hodně dramatický, je to "Drama love", jak tomu říkám já. Já mám střašně ráda příběhy o párech, který se strašně moc milujou, ale mají velmi komplikovaný vztah. A tahle kniha byla přesně o tom. Celá kniha byla taková nejistá, nikdy jsem nevěděla, co se bude díl dál, protože se to neustále měnilo. Bylo tady plno minulosti od Hardina, takže jsme ho poznal zase o něco víc. A Tessu jsem také zase o něco víc poznala. Líbí se mi ty napěté situace, kdy čekáte jak to nakonec dopadne. No jenomže v knize bylo těchto situací nespočet, takže já jsem byla s nervama ůplně v háji. Ale kniha se četla hodně rychle. Je to prostě oddechové čtení u kterého nemusí nijak moc přemýšlet. Já už se těším, až vyjde i film. Takže za mě super, moc mě to baví. A už jsem zvědavá jaký bude 3 díl!

29.08.2019 4 z 5

Velice povedené zpracování! Čtivý text, který dokáže pobavit. V knize je plno informací a ještě k tomu jsou v ní nádherné ilustrace! Stojí za přečtení.

02.07.2019 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Ze začátku bych řekla, že mě hlavní postavy občas hodně vytáčeli. Bella byla nerozhodná, nevěděla co chce, a byla zamilovaná do dvou kluků. Jacob byl místy hodně namachrovaný frajírek, který si myslí, že může všechno. A Edward byl hodně žárlivý pedant, který byl hodně ochranný. Neříkám, že ty postavy neměli světlé stránky, ale tyto vlastnosti mě nejvíc vytáčely. A když se v knize objevily slova blázínek a hlupáček, tak jsem myslela, že si vyškrábu oči.
Ale příběh mě bavil. Čtení mě bavilo, bylo to místy zajímavé, romantické a napínavé. Samozřejmě to bylo trošku klišé. Zase začátek byl takový průměrný, potom se to trochu rozjelo, potom zase nic a konec byl asi ze všeho nejlepší. I když příběh znám, tak mě přesto čtení zajímalo. Jsem u třetího dílu a stále nevím jestli jsem tým Jacob nebo tým Edward. Spíše se přikláním k týmu Jacoba. ☻
Kniha je hodně oddechové. Je to příjemné a nenáročné čtení. 3,5/5*

01.07.2019 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první hororová kniha. A já jsem si vybrala knihu od Stephena Kinga, protože od koho jiného si taky mohla vybrat? Já jsem z kniha nadšená. Kniha se mi moc líbila. Bylo to čtivě a propracovaně napsané. Příběh je zajímavý. Už od začátku mě kniha začala bavit a postupně mě to bavilo čím dál tím víc. Hodně mě bavily příběhy z minulosti. Byly to takové "hororové příběhy", které byly opravdu dobré. Já se ráda bojím, mám ráda hororové filmy a tak jsem si řekla, proč nezkusit i knihu? Posledních 50 stránek jsem se opravdu bála. Konec byl tak hrozně napínaví, že jsem nemohla přestat číst. A jen taková rada pro vás, nečtěte tuto knihu věčer nebo v noci, protože to není dobrý nápad.
Kniha se mi moc líbila a už teď vím, že toto rozhodně není moje poslední kniha od Kinga. A jsem zvědavá, jaký bude film. Opravdu skvělá kniha!

02.06.2019 4 z 5