Hania932 Hania932 komentáře u knih

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Třetí díl ze série za mnou a já můžu říct, že to byl boží díl. Bavilo mě to od začátku až do konce. Strašně se mi líbilo jak Luce cestovala v minulosti a snažila se přijít na to, co se jí s Danielem děje. V tomto díle jsem se toho plno dozvěděla a autorka skvěla odpověďela na moje otázky. Teď už můžu říct, že Daniel a Luce patří k sobě. Konec byl nečekaný a tohle jsem opravdu nečekala a už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl, protože mě strašně zajímá jak to nakonec dopadne.
Takže za mě skvělý díl. Rychle se to čte. Je to zajímavý a originální příběh.

20.01.2019 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Tahle kniha mě velice překvapila. Moc jsem odní neočekávala, ale opravdu mě překvapila. Knihu jsem měla přečíst na povinnou četbu a já jsem sáhla zrovna po téhle a lépe jsem si vybrat nemohla. Děj byl zajímavý a čtivý. Konec mě překvapil, protože jsem to vůbec nečekala. Takže mě se to líbilo a jsem ráda že jsem si knihu přečetla.

08.01.2019 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tohle je tak skvělé pokračování! Lepší už to být snad nemůže. Je to napínavé od zaačátku až do konce a já si užívala každou stránku. Když už to vypadá, že se všechno vyřešilo nebo že jde všechno podle plánu najednou se něco objeví a všechno se změní. A já jenom žasnu, jak autorka skvěle píše. Dokázala jsem se do toho vžít a přišlo mi, jako kdybych to všechno prožívali s nimi. A upřímně Kaz a Inej je ten nejdokonalejší pár EVER! Úplně je miluju! A vůbec jsem nemohla uvěřit konci, protože to mě úplně dostalo a celý konec jsem probrečela. Bylo to plné emocí a já teď jistě vím, že nutně potřebuju pokračování!

05.01.2019 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Nejdříve jsem viděla film a potom jsem se rozhodla, že si přečtu i knihu. Film byl krásný a tak jsem si myslela, že knížka bude taky tak krásná. A to jsem se nemýlila. Knížka je krásná, zamilovaná a romantická. Co mě trochu překvapilo bylo to, jak je knížka hodně hubená. Příběh byl čtivý a hodně dojemný. Ale vadilo mi jak je tam strašně málo popsané to mládí. Ve filmu je krádně popsané jak Noah a Allie spolu trávili čas. Tak to mi trochu vadilo, ale jinak to nemělo chybu. Takovou lásku by chtěl zažít snad každý. Ale konec byl tak dojemný, že i slzička ukápla.

26.12.2018 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Zatím nejlepší díl! Čtení jsem si hrozně užívala. Bylo to magické a dokonalé! Další rok v Bradavicích plný dobrodružství. Od začátku do konce je to plné napětí. Je to strašně čtivé a já měla nutkání pokračovat furt dál a dál. Autorka je skvělá, protože tento díl je dokonalý a já nemám co bych mu vytkla. I když vím jak to dopadne, tak jsem měla stejnak obavy jak to nakonec dopadne. Po tomto díle jsem si Harryho ( jestli je to vůbec možné) zamilovala ještě víc.

23.12.2018 5 z 5

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Kniha mi nijak moc nesedla. Přijde mi, že je spíše klučičí, ale myslím, že i některým holkám se bude líbit. Kniha není nijak špatná, ale mě se moc nelíbila. Bylo tam moc postav a nemohla jsem se v nich vyznat. Nápad to nebyl špatný, ale toto není kniha pro mě.

17.12.2018 2 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Páni! Já jsem opravdu nadšená, že jsem si tuto knihu koupila a přečetla. Tohle bylo opravdu skvělé čtení a já jsem strašně ráds, že knihu mám. Příběh je hodně podobný knize "Manželé odvedle", ale má jiný děj. Už od začátku mě kniha bavila. Líbí se mi, jak autorka do knihy zapojila jak minulost i přítomnost. Opět únos dítěte je hrozná věc a já jsem s hlavní postavou Caroline soucítila. No ale kniha je plná překvapení a zvratů, které jsem vůbec nečekala. Už od začátku jsem věděla, že kniha dopadne dobře, takže to bylo trochu předvídatelné, ale stejnak. Konec měuplně rozsekal, protože to jsem vůbec nečekala. Myslím že tuhle knihu by jste si měli přečíst, protože je skvělá a hodně čtivá.

17.12.2018 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Další knížka od Greena za mnou. Příběh byl hodně zajímavý. S Margo jsem si nějak nesedla a Quentin mi přišel strašně naivní. Je to spíše detektivní knížka mi přijde. Začátek měl skvělý rozjezd, ale potom to tak trochuuvadlo. Už mě to nebavilo tak jak na začátku. Konec už byl zase o něco lepší. Konec mě nepřekvapil, protože znám film a ten se mi líbil víc. Konec je jak v knize tak ve filmu uplně jiný a mě se nelíbí ani jeden. Představovala jsem si ho trochu jinak. No co, každá knížka nemusí končit HappyEndem.

09.12.2018 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Opět skvělé čtení. Příběh byl zajímavý a hodně čtivý. Ze začátku mě to hodně bavilo, Bella měla narozeniny, takže oslava hurá, ale to se stalo jsem opravdu nečekala. No ale co přišlo potom, tak to jsem nečekala už vůbec. Hodně jsem s ní soucítila. Vím, jaké to je ztratit osobu, kterou milujete. Hodně se s tím trápila, ale potom se začala kamarádit hodně s Jacobem. No co budeme povídat Jacob je hodně hezký. Ale jak jsem tka četla dál, tak ne že by mě čtení nebavilo, ale strašně mi tam chyběl Edward. Čtení mě bavilo, ale on mi tam chyběl. Ale posledních 150 stran jsem si už užívala. Vrátil se Edward a mě přišlo, že se už něco zažíná dít. Konec skončil hodně zajímavě a já už si chcipřečíst jak to bude dál. Protože jsem z toho trochu emociálně rozhozená a teď nevím co si mám myslet.
Druhý díl, je stejně dobrý dobrý jako první díl. Ale dávám 4/5, protože mi tam chyběl Edward.. :/

30.11.2018 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tuhle knihu jsem četla v rámci povinné četby a musímříct že to zas tak hrozné nebylo. Já osobně jsem nikdy neměla ráda čtenářské deníky. Nebudu tady nic nalhlávat, ale já takové ty "starší" knížky nečtu. Špatně se mi čtou a celkově mě ty příběhy nenadchnou. Ale tohle bylo něco jiného. Bylo to zajímavé a zamilované. Četlo se to rychle a ani mi navadila zastaralá čeština! ☻ Konec je smutný, ale zase romantický. Společná smrt.
Mně se to líbilo a jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.

19.11.2018 3 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Tohle je můj první komiks a já jsem nadšená! Tohle bylo opravdu super. Knížka není nijak náročná na čtení a čte se velmi rychle. Co se týče komiksů, tak ty jsou prostě boží! U některých jsem se zasmála a v některých situací jsem se i viděla. Co se mi hodně líbilo byla "Příručka pro mladého kreativního člověka". Autorka to napsala přesně a pravdivě a to se mi hodně líbilo.
Tohle určitě není můj poslední komiks! ☻

19.11.2018 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tohle byla hodně zajímavá a zvláštní kniha. Když jsem si knihu koupila, tak jsem byla nasšená z té obálky a když jsem zjistila co ta obálka "znamená" tak mě to ohromilo ještě víc. Ze začátku jsem knihu uplně hltala, ale tak v půlce mě to nějak přestalo bavit. Ale konec to zachránil, bylo tam plno akce, zvratů a emocí. Co mi tam ale trochu chybělo to seznámení s rozpojením. Autor mohl tento "proces" trochu víc popsat, nebo jak to vlastně probíhá. A postavy nejsou tak špatné, ale k žádnou si moc neoblíbila. Ale Connor byl asi můj nejoblíbenější.
Kniha mě překvapila a byl to opravdu zajímavý příběh s netradičným dějem. Knížka určitě stojí za přečtení.

18.11.2018 4 z 5

Třetí rok v Bradavíc nakonec dopadl úspěšně. Tohle bylo opravdu něco. Bylo to zase napínavé, plné tajemství. Už v tomhle dílu se tam objevuje plno nových postav, které si prostě hned zamilujete. Líbí se mi že tento díl se netočí jen okolo lorda Voldemorta. Celou knihu jsem uplně hltala a konec mě dostal uplně nejvíc. Tolik zvratů, tolik akce.I když znám film nazpamět a vím jak to nakonec skončí, tak jsem při čtení měla vždycky nervy jak to nakonec skončí. :D A když bojovali o famfrpálový pohár tak jsem snad myslela že nervozitou umřu.
Tohle je prostě ještě lepší než jsem čekala. ♥ Harry je a bude moje největší láska♥

10.11.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Já nemám slov. Ještě nikdy jsem nečetla tak emociálně silnou knihu. Je nemožné jak vás tato kniha dokáže zasáhnout. V knize se poznáte celý život Violky a já jí obdivuji,že byla tak statečná a rozhodla se svůj příběh říct světu. Ze začátku to bylo ještě dobré, poznali jsem její život, její první lásku, její touhy. Ale čím dál jste četli tím to bylo horší. Nebudu tady vypisovat moje názory na tu dobu, protože to bych se snad nikdy nedopsala. Jednoduše jsem z toho znechucené, jsem znechucená tím, jak lidé dokázali být tak bezohlední a zlý. Celou dobu co jsem knihu četla, tak jsem měla slzy v očích.
Tahle knížka má tak silný děj.. Tohle je kniha na kterou jen tak nezapomenu. Tolik bolesti, smutku, ztráty a beznaděje.. Ještě když tohle píšu tak mám slzy v očích..

04.11.2018 5 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Tak tohle bylo prostě DOKONALÝ! Naprosto jsem si to zamilovala. Je to čtivé, napínavé a úpně andělské. ♥ Sérii Andělé jsem si prostě oblíbila.
Celý příběh je tak čtivě napsaný, že vás to nutí číst furt dál a dál. Líbí se mi že se v knize dozvídáme plno nových věcí. A Luce jsem si oblíbila ještě víc. Akorát co mě mrzelo, že tam skoro nebyl Daniel. S Luce jsem soucítíla, Daniel mi taky chyběl a chtěla jsem aby byla Luce s ním. Ale pak se tam objevil Miles. A toho jsem si taky oblíbila. Měla jsem ho strašně ráda a přála jsem aby byla Luce s ním. Ale když se tam objevil Daniel, tak jsem byla očarovaná a na Milese jsem úplně zapoměla.
Tahle kniha je boží a autorka tak skvěle píše, že si to zamilujete. Její styl psaní je prostě skvělý.
Já knihu moc doporučuji a už teď chci číst další díl, protože tohle se čte uplně samo!

29.10.2018 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Z téhle knížky mám hodně smíšené pocity a nevím co si o tom mám myslet. Knížka se mi ze začátku vůbec nelíbila a můj názor se po dočtení knihy moc nezměnil. Bylo tam příliš moc postav, plno dějů a to mi přišlo trošku zbytečné. Chvilkama jsem se v těch postavách ztrácela. Nemůžu ani říct, že jsem si nějakou postavu oblíbila. Na knížku jsem četla plno pozitivních ohlasů a tak jsem se na ní těšila, ale nakonec je kniha pro mě zklamáním.
Kniha se četla dobře a rychle. Ale já jsem z knihy zklamaná. Čekala jsem něco víc.

21.10.2018 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Stmívání jsem nikdy nemusela. Film mě nebavil a už vůbec by mě nenapadlo, že bych měla číst i knihy. Ale když jsem knihy dostala, tak jsem si řekla že tomu dám šanci. A nakonec jsem udělala dobře. Knížka mě strašně bavila, byla čtivá a hodně zajímavá. Je to něco uplně jiného než film. Překvapilo mě jak jsem si hned oblíbila hlavní postavy. Líbilo se mi jak si Bella stále za svým. A Edwarda jsem si prostě a jednoduše zamilovala. ♥
Jsem mile překvapená a určitě si přečtu další díl. Je to hezké, milé a hlavně nenáročné čtení. Už se těším až si přečtu další díl.♥

20.10.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Tohle bylo zajímavé čtení. Už jen ten název zní zajímavě. Už od začátku se to celé zvrtne. Asi tak do půlky jsem se celkem nudila, ale tak od strany 100 už to začalo být zajímavé. Bylo tam ale hodně postav a měla jsem trošku problém se v nich vyznat. Celý ten příběh je hodně realistický a čtiví. Je to taková lehká kriminálka. Ale konec byl ze všeho nejlepší. Na konci se všechno dozvíte a najdete tak odpovědi na svoje otázky. A celkově vás ten konec překvapí.
Kniha se mi celkově líbila. Bylo to oddechové čtení. Určitě si ještě od autora nějakou knihu přečtu.

14.10.2018 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Další rok v Bradavicích za mnou a já jsem si to strašně užila! Bylo to prostě skvělé. Bylo to napínavé, steašidelné a hlavně plné očekávání. Zase poznáváme nové postavy a sbližujeme se s hlavními hrdiny.
Já nemám co vytknout, protože je kniha prostě dokonalá. ♥

07.10.2018 5 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Tohle bylo hezké čtení. Pohádka sem mi moc líbila a proto jsem si chtěla přečíst i knihu. Děj je sám o sobě hezký a líbí se mi vztah mezi obrem a holčičkou. Kniha se rychle čte, protože jsou tam velká písmena a k tomu ještě roztomilé ilustrace. Co musím ale říct že někdy jsem vůbec nerozumněla slovům, které používal obr a u některých jsem se i zasmála.
Čtení je příjemné a není nijak složité a myslím si, že se vám to bude určitě líbit. Jako čtení pro děti skvělé a pro dospělé je to super odreágování. Akorát konec jsem si představovala trošku jinak, ale jinak je to krásná a zajímavá kniha. ♥

03.10.2018 4 z 5