Hanca91 Hanca91 komentáře u knih

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Na tenhle díl jsem se vůbec netěšila, a to pouze z jednoho jediného důvodu, konec minulé knihy mne natolik "rozsekal", až jsem si myslela, že už další díl nebudu schopná otevřít.
Jenže sérii s Kim Stoneovou nejde nemilovat. Když už jí propadnete, tak další díl nenecháte stranou.
I tentokrát byla kniha o vyšetřování dvou případů a musím se přiznat, že tentokrát jsem neměla potřebu upřednostnit jeden případ nad druhým, což bylo milé překvapení.
Velké plus dávám závěru. Ten emocionální výbuch nenechal mé oko suché a vysloužil u mne pro knihu plný počet hvězd.

29.01.2021 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Podle názvu jsem od knihy čekala úplně něco jiného. Nakonec jsem ale ráda, že se děj ubíral právě tímto směrem. Dokonce bych si knihu dokázala představit i jako zajímavý celovečerní film.
Jedinou hvězdu strhávám za nadpřirozenou část děje, která byla podle mne naprosto zbytečná a příběhu ubírala na uvěřitelnosti.

23.01.2021 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Sérii o strašidelných domech jsem si velmi oblíbila.

Neřekla bych, že tato kniha byla v sérii nejslabší, ale pro mne byla nejméně strašidelná. Taková až pohádková. Lehce mi připomínala příběh o Jeníčkovi a Mařence.

Byla jsem zvyklá si u knih Darcy Coates ohryzat strachy nehet na palci, k čemuž tentokrát nedošlo. No nevadí, alespoň mi do vydání další knihy pořádně naroste a Darcy to příště určitě napraví...

01.01.2021 3 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Autorčina prvotina mne bavila daleko víc...

U Pustiny jsem nějak pořád čekala, až přijde nějaký zlom, něco z čeho si "sednu na zadek", což bohužel nepřišlo.

Nemám potřebu nad knihou úplně lámat hůl. Bylo to pro mě celkem odpočinkové čtení na víkend. A velkou pochvalu si podle mne zaslouží obálka knihy.

13.12.2020 3 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

I přesto, že mám pro příběhy s doktorem Crayem jistou slabost, musím říct, že tato kniha byla pro mne ze série zatím nejslabší.
Tentokrát se čtenář mohl dozvědět poměrně dost informací z osobního života Thea, ale podle mne na úkor jeho "vyšetřování".
Pořád jsem čekala, kdy zápletka nabere na intenzitě a já si začnu nervozitou okusovat nehet na palci, no a on byl najednou konec příběhu....
Předchozí díly se mi líbily o poznání více.

13.12.2020 4 z 5

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Musím se přiznat, že tenhle díl série mi přišel zatím nejuvěřitelnější. Sice mě trochu štve, že se příběh Anny a Pavla neposunul nikam dál (jakýmkoliv směrem), na druhou stranu chápu autorku, která se snaží ze série "vytřískat" co nejvíce dílů.
Co mi na knize vadilo, je fakt, že prolog Vám o pokračování příběhu vůbec nic nenaznačí a s knihou jako by vůbec nesouvisel.
I přesto myslím, že je to poměrně slušná kniha na odpočinkový sobotní den s čajem v posteli.

24.11.2020 3 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Ach jo.... Tak moc jsem se těšila a tak moc jsem zklamaná.

Z knihy mě bavily pouze první dvě části, pak se podle mě táhla jako nudle z nosu.
Počet stránek bych ještě překousla, kdyby děj stál za to. Bohužel pro mě za to čtení nestál.

A co mě ale nejvíc dopálilo byl fakt, že někdo dal knize nálepku hororu. Nějak jsem tu hororovou část nepostřehla a přitom právě kvůli žánru jsem si knihu vybrala....

29.09.2020 2 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Mám ráda, když mě kniha pohltí od první věty až po epilog, což se tentokrát bohužel nestalo. Měla jsem celkem problém se začíst.
U obou hlavních postav jsem si prošla třemi fázemi. U Thea to byly stádia "chudák Theo", "hlupák Theo" a "mstitel Theo". U Alicie to bylo v podstatě obráceně. Byla pro mne "zlá Alicia", "bláznivá Alicia" a "Alicia liška podšitá".
Velké plus si u mě kniha získala za naprosto neočekávaný závěr.

14.09.2020 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

První třetinu knihy jsem naprosto zhltla a koukala s otevřenou pusou. Ve chvíli, kdy mi docvaklo, o co vlastně půjde, jsem se začala trochu nudit.
Můj největší problém byl, že mi všechny tři vypravěčské postavy byly absolutně nepříjemné a nedokázala jsem si k nim vybudovat alespoň trochu přátelský vztah.
Co se mi naopak líbilo moc, byl epilog. Za ten si autorka zaslouží deset hvězdiček.

03.08.2020 4 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Bylo to pro mne takové odpočinkové čtení. Jednu hvězdu přidávám za překvapivý závěr.

22.07.2020 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Tentokrát si dala podle mého názoru autorka opravdu záležet. Zatím nejlepší díl série o strašidelných domech i přesto, že mě u téhle knihy strach jen lehce pošimral na zádech.

Na pozitivním dojmu mi trochu ubral závěr. Myslím, že "přešťastný" konec ani nebyl potřeba, vždyť ani v životě nekončí všechno jen dobře...

06.05.2020 4 z 5

Kontroverzní princezna Kontroverzní princezna Jodi Ellen Malpas

Pro mne to byla taková odpočinková kniha.....
Žádné velké zázraky jsem nečekala a ani se nedostavily. Malé bezvýznamné plus připisuji závěru, který překvapil a autorka si tak nechala otevřenou cestu pro případné pokračování.

20.04.2020 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Na knize se mi nejvíce líbí to, jak graduje.

Musím říct, že první část bych klidně zkrátila. Takové top okamžiky jsou setkání s Pascowem, Churchova nehoda a vyprávění o Zeldě.
U druhé části knihy už jsem si regulérně začala okusovat nehet na palci.
A třetí část? Tu jsem málem ani nedočetla, tak moc jsem měla nahnáno.
No a po přečtení epilogu přemýšlím o tom, že budu v noci asi mýt okna, protože hrůzou rozhodně neusnu.

Myslím, že si knihu znovu nikdy nepřečtu, tak moc mě vyděsila. Ale rozhodně musím uznat, že to King opravdu umí...

08.04.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Musím uznat, že Chůva opravdu překvapila...
V knize bylo několik zvratů, na které by mne ani nenapadlo pomyslet.
Nejúsměvnější pro mne bylo, že mi ve finále byla nejsympatičtější ta z hlavních hrdinek, u které bych to na začátku vůbec neočekávala, Virginie. Naopak Jocelyn jsem měla chuť dát pár facek, aby se jí v té "makovici" konečně rozsvítilo.
Kniha si podle mne nezaslouží plný počet hvězd, ale rozhodně patří k těm lepším, které jsem za poslední dobu přečetla.

24.03.2020 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Já jsem po dlouhé době spokojená. Možná je to tím, že nemám přečteného Kinga, jak tu bylo několikrát zmiňováno.
Kniha se četla jedna báseň, vůbec jsem neměla chuť ji odložit. Zhruba v polovině čtení jsem se začala ohlížet přes rameno, jestli tam náhodou někde není Annie, protože z té jsem měla fakt nahnáno.
Musím uznat, že po průměrném Kříďákovi, jsem autorce už neměla chuť dát šanci, ale to bych udělala chybu. Za mne plný počet hvězd.

22.03.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Tak já nevím, ale mně vychvalování této knihy přijde jako mnoho povyku pro nic....
Už od začátku jsem měla tušení, jak to asi bude a žádné překvapení se bohužel nekonalo. Malé plus si autorka získala za celkem svižný závěr, ale to je tak všechno. Vlastně jediné u čeho mi spadla brada, byl poslední odstavec a mrzí mě, že se v podobném duchu neodehrávala celá kniha.

26.02.2020 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Trochu mi to začíná zavánět tím, že celá série o strašidelných domech bude na jedno brdo...
V hlavních rolích strašidelný dům a ústřední postava, která rádoby nemá kam jít, proto se rozhodne zůstat v domě, ze kterého by každý racionálně uvažující člověk utíkal, až by se mu od bot kouřilo.
Musím říct, že první díl byl pro mne strašidelnější a "zloducha" jsem si dokázala daleko lépe představit. To že se bude hlavní hrdina v některých situacích chovat jako padlý na hlavu, už jsem předpokládala, tentokrát to však vyšperkoval tím, že snad trpěl výpadky paměti. Jinak si totiž nedokážu představit, proč by se v některých kapitolách zachoval právě tak, jak se zachoval a popřel tím všechno, co doposud slyšel a zažil.
Myslím, že tento díl nenadchne ani neurazí.

14.02.2020 3 z 5

Matčina volba Matčina volba Samantha King

Po přečtení posledních komentářů, jsem se knihu celkem zdráhala otevřít. Nakonec jsem zklamaná nebyla, protože jsem moc neočekávala.
Příběh opravdu není tím, co bychom po přečtení anotace čekali, na druhou stranu bylo celkem zajímavé zabývat se lidskou myslí a podvědomím.
Mě samotnou nejvíce bavila asi nejvíce střední část knihy. Začátek pro mě neměl spád, závěr knihy mi přišel už dost vyhrocený. V součtu takový slabší průměr.

05.01.2020 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Na začátku jsem si říkala, že to asi bude hororová slabota. Když jsem asi v půl jedné v noci dočítala posledních pár stránek, sama sobě jsem nadávala a odmítala si jít vyčistit zuby, protože v koupelně máme přeci zrcadlo....
Jak už bylo několikrát napsáno, příběh je celkem jednoduše vystavěn. Hlavní hrdinka mi v některých momentech přišla snad padlá na hlavu a pár detailů úplně nesedí, ale i tak jsem si v poslední třetině knihy okousala nervozitou nehet na palci.

30.12.2019 3 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Nevím jestli si někdy knihy Sandry Brown zamiluji, ale docela jim přicházím na chuť.
Baví mě ta odlišnost od klasických detektivek. Trochu detektivky, trochu erotiky, trochu romantiky...
Samotný příběh mi docela ubíhal, dojem mi ale lehce zkazila padouchova motivace.

28.12.2019 3 z 5