Hanathor Hanathor komentáře u knih

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Moje druhá kniha od této autorky a jsem znovu uchvácena skvěle promyšleným a napsaným příběhem. Hlavní postavy mi přirostly k srdci, hlavně Agnieszka.
Milovníci fantasy by si od Naomi rozhodně měli nějakou knihu přečíst.

17.04.2023 5 z 5

Všem fanouškům HP doporučuji přečíst :)

12.04.2023 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Hodně silný příběh.
Přestože byl napsán před více než 50 lety, nese opravdu hluboké myšlenky, které lze přenést i do dnešní doby.
Opravdu zajímavé je zamyslet se nad tím, jak se navzájem vnímáme a jak se k sobě chováme.

13.06.2024 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Harry Potter je moje zamilovaná klasika. Teď mezi svátky jsem si ji poslechla jako audio knihu a teda.. to, jakým stylem byli namluveni Malfoyovi.. přes to jsem se málem nepřenesla.

27.12.2023 5 z 5

Infico Infico Petr Heteša

Zábavná napínavá kniha, druhou polovinu jsem zhltla téměř najednou.
Do seznamu si hned píšu i další knihy od autora.

20.11.2023 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Měla jsem trochu obavy, aby nebyl styl psaní moc odlišný. Pokud bych nevěděla, že to psala Sněgoňová, nepoznala bych rozdíl. Knihu jsem zhltla téměř najednou a hned jsem si běžela do knihovny pro další díl :)

06.06.2023 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Knihu jsem se dlouho chystala číst - nejvíce mě zaujala prostředím, ve kterém se odehrává. Četla se velmi dobře, Zapata mě několikrát rozesmála i nahlas (v MHD a podobně..). Hvězdičku jsem strhla proto, že se jedná o klasické klišé a v polovině knihy se řešily bicepsy a pekáče buchet. Ale i tak budu knížku doporučovat dál.

02.09.2022 4 z 5

Dojemná zpověď, která je ovšem doplněna klasickým "Chandlerovým" humorem.
Doporučuji přečíst.

13.06.2024 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Wow. Prostě wow.
I přes to, kolik má kniha stran, a přes to, že se jedná o druhý díl, který většinou bývá pouze výplní... Příběh je nabitý akcí, je poutavý, napínavý a čtivý.
A konec byl podle mého gusta :)

20.05.2024 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Za mě byl tento díl malinko slabší než díly minulé, ale přesto jsem ho zhltla najednou a zaslouží si čtyři hvězdy.

16.09.2023 4 z 5

Ze začátku jsem měla z knihy velmi smíšené pocity.. Příběh na mě působil, že bude stejný jako v prvním díle, akorát malinko jinak.
Nakonec tomu tak nebylo, konec byl úplně .. ach! Doufám,že se dočkáme i filmu :)
Jediné, co bych vytkla, jsou (na můj vkus) dlouhé pasáže při popisu některých her, světů, atd.

22.05.2023 4 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Kotletův styl psaní a humoru mě hrozně baví. Bohužel, stejně jako u prvního dílu, strhávám jednu hvězdičku za konec. Líbil by se mi o něco obsáhlejší.

25.09.2022 4 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Bezva oddechovka,dobře čtivá. Akorát mi přišlo, že některé formulace autorka často opakovala.

14.02.2024 4 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Ke knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Občas mi přišlo, že některé použité výrazy se nehodí do 16. století, a naopak jména postav ze současnosti byla zastaralá.
Nicméně se kniha četla dobře.

14.12.2023 3 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Zajímavý příběh v zajímavém prostředí s bezva vtípkama :)

06.03.2023 4 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Přestože by se to dělat nemělo, vybírám si knihu podle obalu a tahle má obal opravdu pěkný. Bohužel obsahově mě vůbec nenadchla. Pořád jsem čekala, kdy se v knize objeví nějaký "šmrnc". (Spoiler alert - neobjevil) Postavy asi byly zajímavé, ale příběh vůbec. Měla jsem pocit, že občas ani nedával smysl nebo měl trhliny.

05.02.2023 2 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Knihu jsem četla dlouho, ale ne proto, že by mi připadala nudná. Příběh byl poutavý a velmi promyšlený. Určitě si od autorky přečtu i něco dalšího.

10.01.2023 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Skvělé pokračování, za mě druhý díl ještě lepší než první :)

10.01.2023 5 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Dle mého názoru nejlepší díl z trilogie.
Sice to vše bylo (většinou) až moc sluníčkové, ale u tohoto druhu knih ani nic jiného nechcete :)
Líbil by se mi další díl - zajímalo by mě, jak by vypadal život postav za pár let, třeba po vysoké.

25.05.2024 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Neobvykle vyprávěný neobvyklý příběh.
Skoro až bych řekla i s neobvyklým koncem.
Jiné než ostatní knihy, doporučuji přečíst.

18.04.2024 5 z 5