Hanathor Hanathor komentáře u knih

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Celá kniha mi připadá hrozně prvoplánová. Podobných příběhů je mnoho a není tam žádný překvapivý vývoj událostí.
To ovšem nic nemění na tom, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout a přečetla ji jedním dechem. Sérii rozhodně dočtu :)

21.04.2024 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Neobvykle vyprávěný neobvyklý příběh.
Skoro až bych řekla i s neobvyklým koncem.
Jiné než ostatní knihy, doporučuji přečíst.

18.04.2024 5 z 5

Četbu této knihy jsem se velice užila. V knihovně mě zaujala svojí nádhernou obálkou, tak jsem ji tam nemohla nechat. Kniha má krásný design i vevnitř. Jenom ji číst bylo pěkně hyggelig. Jenom jsem překvapená, že celá kniha nekončí slovem "svíčka" :)

(Věta z kapitoly Vánoce, konkrétně v části výzdoba: "Dále jsou na programu dne svíčky (překvapivé,že?).")

15.04.2024 5 z 5

Architektura kreativního myšlení Architektura kreativního myšlení Eva Le Peutrec

Asi jsem od knihy očekávala něco jiného, než ve skutečnosti je...
Spíše než nástroje, jak být v běžném životě více kreativní a kde hledat inspiraci, se jedná o autorčinu zpověď toho, co všechno (a kde) dokázala.

+ mi vadilo neustále se měnící uspořádání textu na stránkách, který byl někdy navíc i "přeškrtnutý" červenou linkou

25.03.2024 2 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Když jsem druhý díl začala číst, netušila jsem, že série má dohromady dílů 5.
Kniha se četla dobře, ale jak to tak občas bývá, druhý díl přinesl více otázek než odpovědí. Snad v blízké době budou přeloženy i další díly.

18.03.2024 4 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

Mám poněkud smíšené pocity...
Kniha se četla dobře, celkově má svět dobrou myšlenku, ale...
Některé pasáže se mi zdály zbytečně krátké a když se pak na onu událost v knize postavy odkazovaly, vůbec jsem nechápala, o co jde/šlo.
A ten konec? Asi mi to přišlo divné, nevím. Rozhodně nečekané.
Kdyby to šlo, dala bych knize 3,5 hvězdy.

27.02.2024 4 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Bezva oddechovka,dobře čtivá. Akorát mi přišlo, že některé formulace autorka často opakovala.

14.02.2024 4 z 5

101 pravidel, jak zastavit úzkost 101 pravidel, jak zastavit úzkost Tanya J. Peterson

Zdálo se mi, že některé rady/pravidla se opakovaly, nicméně i tak kniha obsahuje spoustu moudrých myšlenek.

03.01.2024 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Harry Potter je moje zamilovaná klasika. Teď mezi svátky jsem si ji poslechla jako audio knihu a teda.. to, jakým stylem byli namluveni Malfoyovi.. přes to jsem se málem nepřenesla.

27.12.2023 5 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Ke knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Občas mi přišlo, že některé použité výrazy se nehodí do 16. století, a naopak jména postav ze současnosti byla zastaralá.
Nicméně se kniha četla dobře.

14.12.2023 3 z 5

Infico Infico Petr Heteša

Zábavná napínavá kniha, druhou polovinu jsem zhltla téměř najednou.
Do seznamu si hned píšu i další knihy od autora.

20.11.2023 5 z 5

Zázračný úklid v životě Zázračný úklid v životě Sarah Knight

Nesmíte od toho očekávat převratná životní moudra. Každopádně kniha je zajímavá,vtipná, dobře čtivá. A i nějaké ty tipy k vošéfovanosti vám v hlavě zůstanou.

23.10.2023 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Zvrat za zvratem.. tenhle díl obsahuje všechnu akci, která minulému dílu chyběla.

14.10.2023 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

S těžkým srdcem dávám pouze tři hvězdy.. Druhý díl mě teda vůbec neuchvátil. Až na posledních 20 stránek kniha postrádala akci. Doufám, že třetí díl sérii opět zvedne.

02.10.2023 3 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Za mě byl tento díl malinko slabší než díly minulé, ale přesto jsem ho zhltla najednou a zaslouží si čtyři hvězdy.

16.09.2023 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Další knížka, kterou jsem si půjčila z důvodu, že se mi líbil seriál podle ní natočený.
Obojí se mi líbilo, ovšem oproti knize měl seriál dramatičtější závěr (:

27.08.2023 4 z 5

21. den 21. den Kass Morgan

Druhy díl dobře čtivý stejně, jako první. Fajn oddechová četba. Akorát jsem si nemohla zvyknout na jiné vztahy oproti seriálu (:

17.08.2023 4 z 5

Odpad Odpad Andy Mulligan

(SPOILER) Kniha ze zajímavého prostředí,která se četla velmi dobře - i dospělákovi :)
Nejde mi ale do hlavy "neschopnost" policie - pokud i nějaký zahradník věděl, že úkryt se nachází na hřbitově, jak je možné, že na to policie nepřišla?

07.08.2023 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nemám slov. Těším se na další díl :)

28.07.2023 5 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Knížce bych dala 3,5 hvězdy,kdybych mohla. Dostala jsem se k ní kvůli čtenářské výzvě, anotace mi přišla zajímavá.
Po pár prvních stránkách jsem měla chuť knihu odložit. Celé to bylo jakési zdlouhavé a nezajímavé. Naštěstí se to postupně rozjelo a od půlky dál se kniha četla sama.
Je pravda,že je kniha jiná. Oceňuji, že autoři nám neprozradili celou pointu hned na začátku.
Na druhou stranu z konce mám velmi smíšené pocity.. jsem jediná, kdo ho nepochopil..?

05.07.2023 3 z 5