Infico

Předcházely tomu hodiny a hodiny testování, ověřovacích simulací a modelových scénářů. Jenže když pak došlo k tomu, že akce musela být najednou neplánovaně spuštěna, muselo se improvizovat. A každá improvizace generuje chyby. Ta, která se stala mně, ovšem byla megachybou. Navíc když technické zabezpečení tak složité operace dostala na starost ženská....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291289/big_infico-U7G-291289.jpg 4.5121

Kniha Infico

Kaik

Naprostá pecka! Po delší době se mi opět stalo, že jsem se na čtení vyloženě těšil a nevadilo mi kvůli tomu zanedbávat jiné věci. Zápletka, resp. situace z ní vyplývající, mi ve své jednoduchosti přišla naprosto famózní a interakce mezi Brenou a Larrym totálně neodolatelné, osvěžující a hlavně zábavné. Pokud ještě připočítám exoticky futuristické urban prostředí Baltimoru, není co řešit. Další knihy Petra Heteši si rozhodně nenechám ujít.

n.ezn.amy

Když je speciální oddělení NSA infiltrováno agenty čínské rozvědky, tak se nedá prakticky nikomu věřit. Zvláštní agent Larry dostane speciální úkol, ovšem okolnosti se zvrtnou tak, že ani on není na toto připraven. Ale je nutno improvizovat a pokusit se odhalit zrádce a zachránit NSA. Tak tohle byla naprostá pecka, strhující napínavý děj plný skvělých hlášek a situací, které nejdou fakt předvídat a vymyslet. Dokonale vymyšlený svět Baltimoru. Larry a Brena si mě jednoznačně získali.

mol378

Zhltla jsem dalšího Hetešu - nalezla jsem zalíbení v jeho humoru a v jeho fantazii, která podporuje fantazii moji. Baví mě prudce futuristické prostředí, ve kterém se příběh odehrává a baví mě nápad stáhnout fungování mozku na flešku a přenést je jinam - prostě infikovat... Co říct o hlavní postavě - oba mi byli sympatičtí; a proč oba? No, to si přečtěte. Je to sranda. Ale pozor - pro překorektní: Polovina hlavní postavy si hraje na mužského šovinistu, a nejen to: Černocha nazývá černochem, nepřátelského Číňana dokonce žluťákem, blba blbem - většinu jevů a lidí bez obalu pravým jménem. Příběh odsýpá a často se při něm čtenář mého typu zasměje. Hluboké a vážné myšlenky neočekávejte, bavte se smyslem autora pro absurditu.

Terva
19.10.2021

„Ty vole,
ty neznáš tu základní poučku,
že jakýkoli plán
se rozsype
při střetu s realitou?“

Další ze série knih mistra Heteši. Opět příběh plný záhad, napětí, ironie, Camelek i Jacka Danielse. Nadávkováno přesně podle potřeb. Dokonce i z jistým dechberoucím technologickým prvkem, který, kdyby fungoval, byl by opravdu nebezpečným nástrojem. Navíc ta klasická původní zápletka mě strašně rozesmála. Jenže neradno o ní povídat, i když si tu základní část můžete přečíst na zadní straně knihy, v anotaci. A možná je to škoda, protože vás pak mine obrovské překvapení a záchvat smíchu. Tak prosím, nečtěte zbytečně anotaci. A věřte, že je to samostatný román.

Malá ochutnávka:
Liamovu pokoji vévodilo domácí kino s obrovskou reproduktorovou soustavou, pracovní stůl se dvěma počítači a třemi monitory. Pak už tam byla jenom postel a nízký stolek. Na stěnách visely filmové plakáty. Od těch nejnovějších (Otrokyně démonů, Plazmová inteligence, Fatal Virtual) až po téměř kultovní historické (Matrix, Terminátor, Vetřelec)

Perfektní zamotaná akce, vtip, krev a hlavně opět několik nádherně vypointovaných kapitol. Pravda, konec jsem čekal trochu jiný, ale i tak se mi líbil a přijal jsem ho, jako kdybych jej očekával. Asi nejlepším a možná i málo zpracovaným námětem je hlavní hrdina, kterak řeší ženské věci, jako je například čůrání nebo vložky...jo, i takové bývají někdy příběhy. A tak doporučuji i holkám, třeba v tom najdou nějakou tu chybičku. Já se bavil, já brečel a dokonce jsem si při čtení zapálil i jednu camelku. Tvrdej a Jacka nepiju, tak jsem si dal pivo.

Citát: Přes celé dveře výtahu bylo nastříkáno barevné graffiti. Buď to byla tropická orchidej, nebo kunda, šlo to těžko poznat. Možná obojí.

Česneksmedem
04.08.2021

„Paneboha, to hrozná vizualizace.“
Citát z knihy

Překlad by zněl asi takto: „Panebože, ty vypadáš.“ To samozřejmě není míněno na něj, ale na hříšného lidského červa.
Teda musím říct, že starý zetlelý pařez se náramně bavil. Naprosto dokonalá oddechová četba. Docela bych rád věděl, jestli PH probíral ten rozdílný ženský pohled na svět s nějakou dámou, či čerpal pouze ze svých zkušeností. Nevím, jestli má Brena a Larry nějaké pokračování. Pokud ne, určitě by to byla opět paráda.

Belisima
15.07.2021

Jsem nadsena, ze jsem objevila pana spisovatele. Umi uzasne psat, jeho postavy jsou nekdy na zabiti, ale rozloucit se s nimi je tezke. No a par vybuchu smichu jsem taky zazila. I kdyz Yarminuv syndrom je pro mne asi nejlepsi, tak ani Infico nezklamalo. Hlavne at pise dal, ma uzasny talent zaujmout.

Selve
09.06.2021

Pro mě příjemný návrat k oblíbenému autoru. Knihu jsem přečetl jedním dechem a s klidem můžu napsat, že se jedná o klasického Hetešu. Toho někdo miluje, druhý nenávidí. Já jsem velký fanda.

Zpět ke knize jako takové. Za mě super nápad, velmi dobře napsané. Nechybí kousavý humor i akce. Rozhodně doporučuji.

Boby17
13.05.2021

Tak jsem objevil nového zajímavého autora. Příběh Infico byl nejen plný akce a napětí, ale zároveň i zábavný. Úplně jsem si představoval filmovou verzi, ale musel by ji dělat Hollywood, protože akční filmy my tak nějak neumíme. Za plnou spokojenost dávám všechny hvězdy. A taky chválím moc pěknou obálku.