Infico

Předcházely tomu hodiny a hodiny testování, ověřovacích simulací a modelových scénářů. Jenže když pak došlo k tomu, že akce musela být najednou neplánovaně spuštěna, muselo se improvizovat. A každá improvizace generuje chyby. Ta, která se stala mně, ovšem byla megachybou. Navíc když technické zabezpečení tak složité operace dostala na starost ženská....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291289/infico-U7G-291289.jpg 4.449
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Brokilon

Garik
08. prosince

Týmto „akčňákom“ som s pánom Hetešom náš vzťah autor-čitateľ začal a zároveň aj nadobro ukončil. Márnosť nad márnosť (a trápnosť nad trápnosť).
Chcel som nejakú nenáročnú akciu aspoň vzdialene pripomínajúcu Kulhánkove svetlejšie okamžiky, ale – „smolka“ – v tomto prípade som natrafil na akési presladené a neuveriteľne naivné čudo z červenej knižnice, maskované ako sci-fi thriller. Všetka vtipnosť situácií a dialógov vyšumela už v úvode, ktorému realizačný tím tajného projektu, zložený zrejme zo samých komikov, dodáva atmosféru lacného sitcomu. Nasledovalo už len čoraz väčšie utrpenie. Charaktery postáv (vrátane tých hlavných) boli až neskutočne ploché. Hlavný aktér Larry? Čistý debil, akého možno stretnúť hocikedy niekde na ulici. Ale ako postava agenta v elitnom tíme supertajného projektu NSA…? K tomu len ťažko uveriteľné kulisy – na jednej strane megapolis budúcnosti, na druhej technológie, ktoré už dnes zastarávajú.
Z celkom zaujímavého (i keď nie nového) nápadu so značným potenciálom sa autorovi podarilo vyrobiť úplnú katastrofu. Podarilo sa mi to dočítať iba kvôli tej zvedavosti, ako Petr Heteša z tohto autorského „priekaku“ vybŕdne (nevybŕdol – ani ten koniec to nijako nezachránil, priam naopak).

pafčaodřeky
06. prosince

Heteša se žánrově našel, psát umí, je i uměřeně vtipný jenže....ty konce! Heteša výborně nastartuje, solidní odpich a zrychlení, pak pár kliček a najednou jste v cíli, který je nudný, nezapamatovatelný, pořád máte pocit "že to ještě něco chtělo". Rozčiluje mě to o to víc, že celkově fakt není marnej. Konkrétně u provařeného námětu "muž v ženě", no, co na to říct, trochu dětsky přiblblé a povrchní, šlo z toho vytřískat daleko víc, než jen klasické šmírovačky a pár postřehů jako že z ženského úhlu (ne, takhle to ženský fakt nemaj). Přes moje reptání nemohu dát méně, než tři hvězdy, úplná havárka to nebyla :)

QEDS
12. listopadu

Je to 5 kniha, kterou jsem od autora četl. Někdy jsem nemohl od knihy odlepit oči a děj šel tím správným směrem, ale zažil jsem i pár okamžiků, kdy jsem knihu odložil protože mě přestala bavit. Z tohoto důvodu jsem knihu četl poměrně déle než je u mě zvykem. Na druhou stranu ty okamžiky otevřených očí dokořán a hltání každého slova zvládl autor dokonale. Za mě dobrá kniha, kterou můžu s klidem doporučit.

SPOILER:

Doufal jsem, že autor se o trochu více ponoří do problému, on je ona, ale místo toho kniha vždy jen tak brouzdala po hladině a když to vypadalo, že se ponoří autor otočil děj. Konec mi přišel trochu utnutý, přece jen jsem čekal nějaký delší rozhovor hlavního rdiny/ky, ale takto je tu alespoň prostor pro druhý díl...

nycol

Nejdriv jsem mela problem se zacist. A pak byl najednou konec :).

Drowned

V lednu jsem se poprvé seznámil s knihy od Petra Heteši a moc jsem si ho jako autora oblíbil. Hodně mi sedí styl psaní, humoru a směska sci-fi umě míšená s realitou je prostě TOP. Před pár dny jsem si zakoupil další dvě knihy z nichž první co jsem teď dočetl je zrovna Infico. Tuto knihu považuji za zatím nejlepší co jsem poslední dobou četl. Super příběh, rychlý spád a hlavně všude přítomný humor. Larryho hlášky o ženách jsou trefné, pravdivé a velmi úsměvné. Hlavně jeho trable v ženském těle jsou.... no posuďte sami. Výborná kniha.

Balci007

Paráda, skvělý nápad generující perfektní "mezipohlavní" konflikty dotažený do konce dialogy, které fakt bavily a sem tam i dostaly. Párkrát jsem se neubránil chechotu:)

vajglik
07.07.2017

Třetí Heteša, kterého jsem četl. Možná i díky tomu menší zklamání. Čekal jsem podonou šílenost jako Fatal Virtual, a Sex, drogy..., té jsem se však nedočkal. Přesto jde o dobrou knihu. Heteša je tady trochu klidnější.

NemmamSlov
27.05.2017

Na zaciatok by som mal asi povedat ze to bola uplna PECKA. Prvy pribeh co som cital od pana Hetesu a normalne som v soku. Zo zaciatku som sa bal hrubky knihy ale na konci clovek proste nechce prestat. Larryho dialogi a myslienkove pochody proste nemali chyby. Humor tu jednoznacne nechyba a pribeh kazdu chvilu prekvapi. Co sa tyka myslienky pribehu nieco nove co som este necital co je u mna velke plus. Dufam ze ma pan Hetesa prekvapi aj v dalsich pribehoch, ale na zaciatok to ma u mna za 5*.

Hellrampage
24.03.2017

Super oddychovka prečítaná za pár dní. Infico ma bavilo ešte viac než Morphin Red. Príbeh je jednoduchý a dej smeruje priamo dopredu. Páčil sa mi vzťah medzi Larrym a Brenou, na konci ten dialóg mohol byť viac ukecanejší. Vtipov (a odkazov) je v knihe plno, od začiatku až po koniec sa budete chechtať a občas vyprsknete smiechom nad nečakanými udalosťami. Hetešu si vždy prečítam rád, nech píše ďalej minimálne takto kvalitne a ja budem chrochtať blahom.

rimar
18.03.2017

Zatim pro mne nejzajimavejsi kniha od Hetesi. Par jiz jsem jich cetl ale moc mne zadna noc nechytnula a i u tehle jsem dost vahal ale zaujalo mne tema tak jsem to zkusil a rozhodne nelituju. Jinak je to jasne sci-fi protoze bych rad videl chlapa kterej by se odpojil v tech situacich co popisuje a o nebezpeci rozhodne nejde :-). Takze asi dam sanci i dalsim kniham jen by mne zajimalo co ma porad s tim Baltimorem :-)

martina1199
17.03.2017

Prostě super, rozhodně doporučuji :-)
Larry byl na počátku přesně ten typ muže, kterého bych nesnášela snad za každé pronesené slovo a v podstatě jsem mu přála, co se mu stalo, protože si to vážně zasloužil. Ale pak si získal mé sympatie a velmi často mě přiměl se poťouchle chechtat. Myslím si, že nakonec ho "soužití" s Brenou i jistým způsobem obohatilo :-)

witko
01.03.2017

Klasický Heteša. Baví mne jeho dialogy postav, akce i zajímavě vykreslená budoucnost.

orson
08.02.2017

Život je plný náhod! Knihu Infico jsem začal číst hned po dočtení jiné knihy se stejným námětem - obývání cizího těla: Den co den (http://www.databazeknih.cz/knihy/den-co-den-187422 ). Každý to pojal trochu jinak a nedá se říct, kdo to zvládl lépe :) Myslím, že Heteša by to dokázal ještě trochu líp. Nějak mi tam chyběla větší zápletka, hrdinovi v podstatě všechno vychází... ale zase pojal to docela vtipně :)

Svářeč
20.01.2017

Opět zcela klasický Heteša. Pět hvězdiček přecijen dát nemohu, protože oproti Morphin Red nebo Sex, drogy & cyb'n'roll mi tam subjektivně k dokonalosti něco chybělo, byť to nedokážu přesně definovat, ale narozdíl od slabších kousků jako Ruská ruleta nebo Fatal virtual zde nenacházím ani žádné zásadní vady. Z logického hlediska mi snad jen trochu vadilo, jak se hlavní hrdina poctivě "odpojoval", když hlavní hrdinka zavelela, přestože bylo jasné, že v mezičasí může dojít k nějakému průšvihu. Jinak ale přečteno na jeden zátah, prostě klasický Heteša v nejlepší formě - napínavý příběh, břitké dialogy a spousta humoru. Heteša píše v podstatě pořád to samé, ale nijak zásadně mi to nevadí.